Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2009, 09:09   #91
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

a jak wyglada z silnikiem diesla?? kupil ktoś?? bardzo mnie ciekawi, bo tak jak juz ktos wspominal wczesniej tez polasilbym sie na dieslaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)pomimo ze drozszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 19:08   #92
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Witam!

Ja dziś zamówiłem Fiestę 1.4 benz, 3d. w wersji Trend Gold X + kurtyny powietrzne, boczne poduszki itp... w kolorze, tu zaszalałem, tango. Nie wiem czy nie jest to zbyt "kobiecy" kolor, ale bardzo mi się spodobał :-). Auto odbieram w czerwcu, więc pewnie do tego czasu będzie już na forum wiele opinii.

Niemniej ciekaw jestem opinii o silniku, jakie jest rzeczywiste spalanie i jak sobie radzi na drodze. Jeśli ktoś z forumowiczów posiada taką fieste to proszę opisać jak auto się sprawuje. Na pewno będzie to ciekawa lektura.

Pozdrawaim,
Marek

P.S. Franczesko dzięki za link do posta.
P.P.S. Auto z mojego opisu pójdzie w maju/czerwcu na sprzedaż...

Ostatnio edytowane przez mancat ; 01-04-2009 o 19:10
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 02:32   #93
neos64
ford::average
 
Avatar neos64
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Skąd: WLKP
Model: Fiesta/ Scorpio
Silnik: 1.3 CLX/ 2.5 TD
Rocznik: 1992/1993
Postów: 113
Wink Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odnosnie Diesla dzisiaj widziałem czerwoną nowiutką fiestke na ładnych aluskach chyba 15 w kazdym badz razie autko prezentuje się rewelacyjnie i budzi spore zainteresowanie swoim wyglądem, nie wiem jaki to był silniczek ale TD.. widziałem kątem oka pracuje dość cichutko i przyzwoicie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
W drzewo najłatwiej wjechać na zakręcie. . .
neos64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 11:45   #94
niki80
ford::beginner
 
Avatar niki80
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2019.75
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

spalanie: najmniejsze moje uzyskane 6,2 na trasie lublin-kraków wieczorowo-nocną porą, największe średnie mam w tej chiwili: 10 l/100km - dynamiczna jazda tylko w krakowskich korkach (poprzednie autko palio w miescie max 9 l/100 km)
osiągi porównam do poprzedniego autka (Swift 1.3 92KM): przyspieszenie do 100 gorsze, za to elastycznosc duzo lepsza (krotsza skrzynia), wprzedzanie w trasie robie teraz na 4 biegu a wczesniej na 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fiesta 1.4 powinna być i pewnie bedzie szybsza od Focusa 1.6 (duzo mniejsza waga przy podobnej mocy ale troche mniejszy moment obrotowy).

Mam nadzieje ze spalanie w mojej fiescie jeszcze spadnie spalnie o minimum 0,5 l wraz ze wzrostem przebiegu ... - wtedy bedzie to samochód ideal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niki80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 19:16   #95
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

niki, dzięki za odpowiedź.

Gdy jechałem fiesta to nie miałem okazji solidnie sprawdzić przyspieszenia na typowej trasie, przy wyższych biegach. Na niższych na pewno nie była dynamiczniejsza od Focusa, choć tragedii oczywoście nie było. Mniejszy moment da o sobie znać przy w pełni zapakowanym aucie... chyba, że się mylę...

Dlaczego zmieniłeś ze swifta? Jechałem tym autem i robił bardzo dobre wrażenie. Choć fiesta jest wg. mnie dużo lepiej wykończona i dobrze wygląda, i choćby dlatego warto do tego auta dopłacić.

W czym fiesta jest lepsza od swifta prócz elatycznosci?
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2009, 07:04   #96
niki80
ford::beginner
 
Avatar niki80
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2019.75
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Moment obrotowy pewnie będzie dawał znać o sobie przy w pełni zapakowanym aucie - tego nie testowałem jeszcze w trasie, ale jadąc samemu z bagażem jest dobrze na trasie (subiektywnie lepsza elastyczność od większości kompaktów z silnikiem 1.6 i mocą okolo 100 KM).
Swifta zmieniłem z konieczności (szkoda komunikacyjna), jest to bardzo fajne autko, dobrze sie prowadzące, mało spalające paliwa i z trochę kiepsko wykończonymi pewnymi dodatkami i małym bagażnikiem. Przyjechałem nim 450000 km i był praktycznie bezaawaryjny. Samochód wygląda super i nadal robi dobre wrażenie a za rok będzie miał następce.
Moim zdaniem teraz jest czas na kupowanie fiesty - nowe i na teraz najlepsze auto w swojej klasie, trzy lata temu takim samochodem był m.in. Swift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i fiesta ma więcej dodatków, szczególnie w środku co cieszy podczas jazdy oraz jest na pewno bardziej komfortowa a pewność prowadzenia na tym nie starciła w porównaniu do swifta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niki80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2009, 15:03   #97
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Co do swifta to w pełni się z Tobą zgadzam. Przyjemnie auto.

Mam jeszcze parę pytań co to fiesty... już bardziej z ciekawości. Jaki auto ma zasięg przy Twoim spalaniu? Jaki jest interwał wymiany rozrządu? i jeszcze jedno :-) na jakich oponach dostałeś samochód?

Dzieki za wytrwałość ;-).

Pozdrawiam!
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 17:38   #98
niki80
ford::beginner
 
Avatar niki80
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2019.75
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Zasięg kształtuje się od 400 do 600 km - zależy gdzie (miasto czy trasa) no i stylu jazdy.
Nie wiem co ile się wymienia rozrząd - nie interesowało to mnie przy zakupie.
Pewnie ci chodzi o letnie opony, dostałem samochód już na zimowych, letnie zostały w ASO w przechowalni. Dziś byłem umowić sie na wymianę na letnie (na czwartek) i oglądałem jakie ma testówka - miała jakieś Conti. Na jakich moja wyjechała z fabryki dowiem się w czwartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
niki80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 14:37   #99
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał niki80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasięg kształtuje się od 400 do 600 km - zależy gdzie (miasto czy trasa) no i stylu jazdy.
Nie wiem co ile się wymienia rozrząd - nie interesowało to mnie przy zakupie.
Pewnie ci chodzi o letnie opony, dostałem samochód już na zimowych, letnie zostały w ASO w przechowalni. Dziś byłem umowić sie na wymianę na letnie (na czwartek) i oglądałem jakie ma testówka - miała jakieś Conti. Na jakich moja wyjechała z fabryki dowiem się w czwartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
ja tez już czekam na swoją fiesteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

niki90, mógłbyś napisać jak się sprawdza radio z tym bluetooth'em? bo tak czytałem o tym i zdaje sie że nawet kllimą można sterować głosem....
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2009, 14:59   #100
barek
ford::beginner
 
Avatar barek
 
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: Kraków
Model: Fiesta 7 / Mondeo 2
Silnik: 1400 / 1800
Rocznik: 2009 / 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: [MK7] Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Witam,
Dopiero co się zapisałem na Forum, chociaż jednego Forda mam już od kilku lat, 9-cio letni Mondek Mk2 1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz dokupiłem Fiestę skuszony i wyglądem i zniżką którą dał mi dealer z Krakowa.

Fiesta 1.4 benzyna, 5 drzwi, kolor Tango i tylko 2 poduszki. Takie auto było na stocku, inaczej bym czekał parę miesięcy od zamówienia na początku listopada. Pracuję w Wawie, więc potrzebowałem auto od zaraz. Ale i tak odebrane w pierwszych dniach 2009, więc pewnie jakbym auto zamawiał pod siebie, to by już było i z poduszkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednego dobrego słowa nie mogę o tym aucie powiedzieć, poza wyglądem i paroma szczegółami. Mam przejechane 3000 km, silnik pali olej (pół miarki), zużycie paliwa 10l/100km w mieście, 7-8 na trasie Kraków-Wawa. Na początku było jeszcze gorzej (ponad 10) i był bardzo słaby, ale nagle po jakichś 200 km odżył. Nadmieniam że do 1500 km jeździłem ostrożnie, ale i tak było widać że jest jeszcze słaby.

Auto delikatne, źle spasowane, kiepskie zabezpieczenie przed korozją (masa ochronna na podwoziu dosłownie "chlapnięta" tu i tam... tak jak w Mondku). A myślałem że od mojego rdzewiejącego Mondka Mk2 minęła już jakaś epoka - widać nie. Opada lewa szyba, prawa się nie domyka. W aucie hałas i wieje od drzwi, które są niedopasowane - NAPRAWDĘ zdrowo wieje. Drzwi lewe odstają na 0,5 cm u góry, prawe na całej wysokości. Tylne okienka niespasowane (źle wklejone). Klapa bagażnika już u dealera się nie domykała i powodowała alarm. Gdy nie dałem rady zamknąć w salonie dealer wziął i sam "trzasnął" aż zadudniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po kilku dniach sam delikatnie wyregulowałem rygiel na pasie tylnym i już się zamyka dobrze.

W zawieszeniu przednim stuki jakich nie było przez 10 lat w moim pierwszym Fiacie Uno, na każdej hopce i "śpiącym policjancie" tłucze się jakby cos miało odpasć. O dziwo jak zmieniałem koła na zimowe to sprawdzałem mniej więcej stan gałek i przegubu wahacza i nic tam nie widać... nie wiem co to jest... To samo z tyłu, z tym że tam rzadziej, ale głośniej. Układ kierowniczy trzyma kierunek, ale też stuka, na sucho i przy pracy silnika też. W dodatku to wspomaganie...

Układ wydechowy wpada w wibracje, podobne jak we Fiacie było gdy coś dotykało rury wydechowej. Po prostu jest spokój, a nagle przy pewnych obrotach silnika całe auto wibruje.

Najgorszy jest silnik. Po przebiegu mniej więcej 1000 km zaczął stukać, na początku coś jakby zawór (jest płytkowa regulacja) i tylko na zimnym i tylko na obciążeniu. Teraz stuka już glośno i przy każdej temperaturze - boję się że pierścień albo co. I jak mówię że stuka to STUKA a nie jakieś tam... jadę dziś do mechanika to obsłuchać bo szok... Silnik nagrzewa się całe wieki, po Warszawie nie zdąży się nagrzać zanim dojadę. Nie ma oczywiście miernika temperatury, jest tylko kontrolka przegrzania. Dla porównania w Mondeo po minucie jest już ciepło, a po dwóch silnik nagrzany.

Sprzęgło jest b. głośne, po puszczeniu na luz rozlega się głośne wycie, coś jakby maszynka do mięsa. Po wcisnięciu pedału jest cisza. Skrzynia ekstremalnie głośna, bieg pierwszy to coś jak niesynchronizowana jedynka w Maluchu, głośna jest też 2-ka no i piątka. Wsteczny nie dość że nie wchodzi nigdy za pierwszym razem, to już mi parę razy wypadł (trochę szok).

Ja nie wiem, Mondek nasz ma 9 lat i 240 tyś. km i w porównaniu z tym złomem to okaz jakości i trwałości.

Zainteresowanych jak to wygląda w innych krajach odsyłam do Google, wystarczy wpisać "New Fiesta problems" albo inne hasło i wyjdą wyniki. Ja mam dość. Będę dzielnie informować co dalej. Poniżej garść artykułów (trzeba się wczytac w te negatywne, a nie patrzeć na niekóre "pozytywne" peany). Ludzie wspominają też o termostacie, klapie bagażnika, stukach w zawieszeniu i głośnej skrzyni, dużym zużyciu paliwa. Podobno coś jest na rzeczy z "zieloną rzeczą na wałku zdawczym" oraz czasem jest "za mało oleju w skrzyni". Więc nie jestem sam, pozostawiam to bez komentarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziś jadę do mechanika a dopiero POTEM do Forda, bo nie chcę żeby mnie zrobili w bambuko... Jak zwróciłem uwagę gdy wyjeżdżałem z salonu że sprzęgło grzechodze, to mnie gość poklepał po plecach i powiedział "niech pan się nie przejmuje, to tylko Fiesta". Jak to się ma od tego że Ford na zachodzie powoli przyznaje że skrzynia w tym aucie jest "nieco głośniejsza niż powinna być"...

PS. Po odebraniu auta w garażu otwieram maskę, a tam przewody: paliwowy (do listwy wtryskiwaczy), do czujników ukł. chłodzenia oraz kilka elektrycznych było po prostu nieumocowanych. Ten paliwowy to porażka, leżał na gorącej części głowicy. Lewy reflektor był w ogóle nieustawiony, świecił "w niebo". Na liczniku przebiegu było 9 km a na liczniku przebiegu dziennego... 68 km..Teraz najlepsze - na drugi dzień zadzwonił do mnie Ford polska i panienka pyta że "byłem w serwisie i czy jestem zadowolony". Ja na to że nie byłem w żadnym serwisie, dopiero co kupiłem. Razem doszliśmy ze był na przeglądzie zerowym. No i taki to był przegląd, że pewnie by komuś auto stanęło jakby się te przewody nieumocowane przetopiły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jak w temacie potrzebuje opinii na temat nowej fiesty, jakies doświadczenia, opinie ogólne jakieś ciekawostkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakie silniki są dobre jakie omijać idt. itp. czekam na odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez barek ; 15-04-2009 o 08:55 Powód: Wyjaśniono co z silnikiem
barek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.