Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2012, 17:23   #21
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Ta sprężyna gazowa jest zbudowana dokładnie w taki sam sposób jak amortyzator gazowy.W czasie eksploatacji zużywa się mniej wiecej równomiernie węic aby klapa ładnie się podnosiła warto wymienić oba,jeśli jeden padnie.Do uszkodzeń dochodzi najczęściej jeśli dobierze się za dużą siłę amortyzatów.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 19:11   #22
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Matych takiej sprężynie gazowej to amortyzatora to jeszcze daleka droga. Sprężyna gazowa bagażnika to tylko kawał tłoka, tłoczyska, rury i gazu. Różnica powierzchni powoduje wypychanie tłoka z tłoczyskiem. Ile dasz gazu to takie będzie siła takiej sprężyny ewentulanie można trochą pograć średnicami, ale jak wiadomo nie zawiele, bo miejsca dużo w klapie nie ma.

Z tym pokrzywieniem klapy to nie wiem, nie chcę się wypowiadać. No 700N to już trochę jest - 70 kilogramów + poprawka na dźwignie. W tej sytuacji, jeżeli drugi będzie kompletne dno, to faktycznie podczas zamykania będzie dochodziło to lekkiego krzywienia klapy. Czy to w dłuższym terminie może ją uszkodzić - nie wiem.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 20:07   #23
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Moim zadaniem to te dwa urządzenia mają taką samą budowę tylko ine ciśnienie gazu i charakterystykę tłumika -ale może się mylę co do uszkodzeń to kolega założył sobie w Vectrze sporo mocniejsze i cieszył się że klapa tak leciutko chodziła ,z tydzień aż mocowanie się nie urwało.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 20:14   #24
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Budowa jest zbliżona...:-)) To takie mega wybrakowane amortyzatory, ale charakterystyka to raczej nie jest w nich zbyt wyrafinowana i napewnie nie zależy od prędkości otwierania klapy :-))) Mniejsza z tym zresztą.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 21:40   #25
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Taki siłownik tylko z zewnątrz przypomina amortyzator, ale konstrukcyjnie to zupełnie co innego bo i ma inną funkcję - nie tłumi drgań, tylko pełni rolę sprężyny (stąd spotykana nazwa - sprężyna gazowa).

Z dotychczasowych moich doświadczeń wynika, że pojedynczy siłownik, nawet nowy, nie jest w stanie utrzymać ciężaru pokrywy (przynajmniej w kombi i hatchbacku; w sedanie może dać rade - otwarta klapa często "stoi pionowo" --> w tej pozycji prawie nie obciąża sprężyn).
W przypadku "padnięcia" jednego siłownika, siły działające na mocowanie drugiego, sprawnego siłownika są bardzo chwilowe, bo klapa samoczynnie zamyka się. A jak ją przytrzymamy - to z automatu odciążamy to zagrożone mocowanie - po mojemu nie powinno czasnąć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak ktoś da czadu i zamontuje dużo za silne sprężyny - to jak najbardziej, coś pierdyknąć może. Jak to Kobuszewski mówił: "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 21:57   #26
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Cytat:
Napisał RobekK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale konstrukcyjnie to zupełnie co innego bo i ma inną funkcję - nie tłumi drgań
konstrukcyjnie to to samo a drgań nie tłumi bo klapa nie drży
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 14:35   #27
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Temat stary, aż strach pisać :-)
ale z osobistego doświadczenia na mojej foczce mk1 hatchback:
po zamontowaniu dwóch amortyzatorów Lesjofors tych końcówką ...57 za 50zł od sztuki 700N wyrzutu okazuje się, że:
1. są o 4-5 mm za długie w stosunku do oryginałów
2. nie wyhamowują przy maksymalnym rozwarciu klapy
3. mam wrażenie, że są za mocne i klapa zapindala w górę z pełną prędkością, trzeba trzymać żeby nie porwało :-)
4. żona zapomniała przytrzymać i mam ładny delikatny "odcisk" rantu dachu na klapie, po prostu poleciała jej klapa do góry i odcisnęła lekko paseczek na 30cm na klapie :-(
5. patrz pkt4. lekko się zdenerowałem na producenta zamiennika (nie na żonę cóż kobieta winna że dziadostwo produkują) i ostatecznie z lewej strony został oryginalny 12letni amortyzator już nieco słabszy a na prawą stronę poszedł nowy Lesjofors 700N.
6. w związku z pkt5 klapy nie rwie do góry, otwiera się lekko i zamyka lekko, nie ma specjalnych oporów, nie ma ryzyka uszkadzania powierzchni klapy o rant dachu
7. mam świadomość że jest róznica pewnie już kilkudziesięciu niutonów wyrzutu na tym starym i nowym, ale nie zauważyłem żadnych dziwnych naprężeń na zawiasach czy na zamku, klapa zamyka się idealnie w stosunku do obu starych oryginałów, nie ma żadnych przesunięć klapy w stosunku do reszty karoserii więc tak zostawiam... jeden stary i drugi nowy.

Nie wiem jak Krosno czy inne zamienniki, może są lepiej dopasowane do oryginału, ale nie będe inwestował w 12letnie auto :-) tymbardziej że nie stanowi to częsci krytycznej dla bezpieczeństwa poruszania się

pozdrawiam potencjalnych zmieniaczy
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 20:48   #28
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

Szukalem zamiennikow do swojego FF2. Wczesniej kupilem jakis szit tu gdzie mieszkam (CZ). Malo co mi nie urwalo zawiasow tak rwalo do gory.
Teraz kupilem w PL, podnosniki z Krosna. dokladnie to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wydaje mi sie ze sa tez na alledrogo

Dzis zainstalowalem. Sila odpowiednia, jest wyhamowanie pod koniec ruchu.
Czyli jednak ktos robi porzadne czesci zamienne
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 01:04   #29
dmarek92
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Focus II
Silnik: 1.6 115km
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opadająca klapa bagażnika

dopiero co kupilem foke 2005 1.6 Ti-Vct i mam pytanie, czy otwierajac bagażnik z pilota, klapa powinna sie sama podniesc ? bo u mnie odblokowuje sie zamek ale klapa nie podnosi się, podczas opuszczania tez musze ją trzymac bo strasznie 'chlapie'. Aczkolwiek jak juz podniose to na głowe nie opada ;p
a jesli powinna to trzeba wymienic silowniki ?

Ostatnio edytowane przez dmarek92 ; 09-04-2015 o 02:19
dmarek92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 22:19   #30
twistery
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2011
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie ciężkie otwieranie klapy bagażnika

Witam,
mam problem z klapa bagażnika otóż otwierając klapę muszę podnieść ją minimum do połowy, aby mi nie spadał na głowę. i teraz pytanie czy Wy też tak macie? czy ta klapa jest tak ciężka, że te siłowniki nie dają rade tego podnieść czy tez siłowniki już są padnięte. dodam, że jak podniosę klapę do samej góry to nie opada. wydaje mi się, że powinna sama lekko chodzić. proszę, o pomoc.....
twistery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.