Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2006, 09:55   #1
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Drgania

Witam kolegów.
Ostatnio w moim Focusie 1.8 kombi zauważyłem niewielkie drgania podczas dynamicznego przyspieszania przy prędkościach rzędu 120-140km/h. Drgania są odczuwalne tylko podczas przyspieszania w momencie odjecia gazu wszystko ustaje. Zastanawiam sie co moze być tego przyczyną? Niewyważone koła raczej nie bo wtedy cały czas miałbym te drgania. Może jakis gumowy element- nie mam pojęcia. Moze ktos w Was miał podobny problem albo słyszał o czyms takim. Z góry dzięki.
Pozdrowionka

rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2006, 19:50   #2
Mimiasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2005
Skąd: Kraków
Postów: 22
Domyślnie

Miałem podobnie - przy przyspieszaniu (w okolicach 80-120 km/h) występowały delikatne wibracje. Diagnoza: krótka półoś, wymiana kielicha = ok. 1100 zł.
Mimiasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2006, 08:39   #3
PabloG
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2004
Skąd: Wrocek
Postów: 226
Domyślnie

dokładnie--
na kanale szarp za półoś i ta co ma luzy to do wymiany przegób wewnętrzny.
Można całość albo kielich albo kamienie.
PabloG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2006, 10:43   #4
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Witanko
No troche mnie zmartwiliscie, auto ma przejechane 66tys (serwisowane itd) i juz taka lipa?

[ Dodano: 2006-03-13, 11:45 ]
No ale zapomniałem podziękować więc dziękuje teraz. Musze sie wybrac do mechanika
Pozdro

[ Dodano: 2006-03-13, 11:47 ]
Ale za mnie gapa, zapomniałem zapytać się jeszcze czy to moze unieruchomic auto i czy mogę z tym troche pojeździć i czy jest to niebezpieczne?
Dzieki
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2006, 18:41   #5
Mimiasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2005
Skąd: Kraków
Postów: 22
Domyślnie

zapytać się jeszcze czy to moze unieruchomic auto i czy mogę z tym troche pojeździć i czy jest to niebezpieczne?


Nie powinno to unieruchomić furki, ale i tak będziesz to musiał zrobić prędzej czy później. Ja wytrzymałem 3000 km i wymieniłem. Pozdrawiam
Mimiasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2006, 19:03   #6
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

tylko dlugotrwale jezdzenie z drganiami powoduje szybkie zuzycie reszty zawieszenia. pomijajac fakt,ze moze sie kolo w koncu urwac bo cos nie wytrzyma. ja walcze u siebie z hamulcami i ciagle to wahacz,to guma na stabilizatorze albo koncowka drazka. wiec jak wiesz co to drga i jak to naprawic i masz na to kase to im szybciej tym lepiej. potem jest drozej....sprawdzone na sobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2006, 07:00   #7
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Dzięki za okazaną pomoc. To że jedna usterka pociaga nastepną miałem okazję przekonac sie juz nie raz, więc jak najszybciej postaram sie to naprawić, ale dziwi mnie fakt, iż przy tym przebiegu 66tyś wystąpiła awaria półosi. Auto kupiłem od znajomego, koleś 55 lat bardzo spokojny i nie szalał tym autem. Jak będę po naprawie, to dam znać - może nie jest tak źle, tylko jakaś pierdoła (mam nadzieję) :-)
Pozdrawiam
Tomek
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2006, 10:04   #8
Mimiasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2005
Skąd: Kraków
Postów: 22
Domyślnie

fakt, iż przy tym przebiegu 66tyś wystąpiła awaria półosi


U mnie walnęła przy 72 tys km
Mimiasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 10:36   #9
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Drganie C.D

Koledzy
W zeszłym tygodniu odwiedziłem mechanika. Nie wymieniałem półosi lecz tuleję wahacza. Przy okazji poprosiłem mechanika o sprawdzenie półosi. Razem z mechanikiem szarpałem za ten element (jak sugerowaliście) i nie stwierdziliśmy żadnych luzów. Stąd nowe pytanie. Jak zdiagnozowac uszkodzoną półoś. Koszt wymiany jest dość znaczny, tak więc chciałem wymienić tylko jedną tę wanliętą. Może szarpaliśmy w nieodpowiedni sposób?
Proszę jeszcze raz o pomoc.
Pozdo
Tomek
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2006, 10:37   #10
kk_1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Lublin
Model: astra
Silnik: 1.9
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie

Mialem ten sam problem. Zadzwonilem do ASO, zeby zapytac jak zdiagnozowac ktora polos jest lewa. Ich odp to:
"Trzeba wymienic jedna i sie przejechac. Jak bedzie ok to ta byla wadliwa. Jak nie to niestety trzeba wymienic druga - ona jest wadliwa".
Powodzenia
kk_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.