Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2014, 11:44   #11
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

Cytat:
Napisał gin555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbuj zimmerman, chwalone, u mnie czekają na montaż więc jeszcze nic nie mogę o nich powiedzieć
Tarcze Zimmermann to najwyższa półka.
Jeśli chodzi o klocki to nie jest to żaden szał. Jeśli kupiłeś w bardzo dobrej cenie to ok ale musisz wiedzieć ze to średnia półka jakościowa typu Breck, Remsa.
Daleko im do Textara, Ferodo bądź Pagida.

Pozdrowienia i szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
PRO-CHOICE !!! Oleje Motul, Millers i Liqui Moly, części najwyższej jakości w najniższej cenie znajdziesz tylko u nas !!!
ZAPRASZAMY DO NASZEGO WĄTKU NA FORUM !!!
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 13:06   #12
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: 1,6 EB 160 MK klocki na przód

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zasadę że nie wykonują żadnych napraw na częściach klienta (tylko i wyłącznie ich części).
Stety lub nie, ale potwierdzam. W Łodzi na swoich częściach nie zrobi się Forda w ASO.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 13:13   #13
logar4
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 228
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

ja nie chce robić w ASO. Chcę się dowiedzieć czy ktoś ma doświadczenia z klockami MOTORCRAFT wersja ekonomiczna w SMAX z silnikiem 1,6 EB 160 KM.
Jak pytałem o wymianę w ASO aby porównać ceny to oni powiedzieli że tych klocków do tego samochodu nie zaleca producent. Nie zaleca się też napraw gwarancyjnych na tych klockach. Ale FORD ogólnie dopuszcza te klocki w wielu innych wersjach swoich aut.
Nie potrafię (sam) ocenić czy to nie zalecanie wynika z parametrów auta (np może na za dużą prędkość maksymalną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy po prostu z braku aktualizacji dokumentacji w serwisie ASO. Dlatego pytam o wasze doświadczenia lub wskazówki. (nie biorę pod uwagę innych zamienników)
__________________
Logar 4. / Wawa
Fiesta 2009, 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Ford S-MAX 1,6 EcoBoost 2011
logar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 13:15   #14
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pamiętaj, że klocki i tarcze też trzeba do siebie dobrać, bo nie zawsze różne kombinacje do siebie idealnie pasują...

Co do napraw - jestem po gwarancji, takie wymiany jak uszczelniacze, klocki itp na pewno nie będę robić w ASO. Do ASO jeżdżę tylko i wyłącznie na przeglądy i pieczątki w książkę serwisową. I nawet wtedy przynoszę swój olej, filtry, świece... Te rzeczy raczej nie powinne sprawiać problemy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - na oliwie, oponach i heblach się nie oszczędza. Kup jakieś lepsze.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 13:39   #15
logar4
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 228
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@logar4 - na oliwie, oponach i heblach się nie oszczędza. Kup jakieś lepsze.
nie chodzi tak naprawdę o oszczędzanie (choć przepłacać nie lubię) ale o ciekawość skąd takie zalecenie . Formalnie klocki MOTORCRAFT to oryginalne części fordowskie, których numery występują w katalogu części FORDA jako części zamienne (inne zamienniki tam nie występują choć na rynku oczywiście są).

Pewnie wezmę te oryginalne, które są na pierwszy montaż (te nieco droższe), chyba że ktoś poleci mi znacznie !!! lepsze zamienniki.
__________________
Logar 4. / Wawa
Fiesta 2009, 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Ford S-MAX 1,6 EcoBoost 2011
logar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 13:49   #16
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pamiętaj, że klocki i tarcze też trzeba do siebie dobrać, bo nie zawsze różne kombinacje do siebie idealnie pasują...

Co do napraw - jestem po gwarancji, takie wymiany jak uszczelniacze, klocki itp na pewno nie będę robić w ASO. Do ASO jeżdżę tylko i wyłącznie na przeglądy i pieczątki w książkę serwisową. I nawet wtedy przynoszę swój olej, filtry, świece... Te rzeczy raczej nie powinne sprawiać problemy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - na oliwie, oponach i heblach się nie oszczędza. Kup jakieś lepsze.
Atlis zgadza się ... dlatego proponuję to czego jestem pewien i co jest sprawdzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Bartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PRO-CHOICE !!! Oleje Motul, Millers i Liqui Moly, części najwyższej jakości w najniższej cenie znajdziesz tylko u nas !!!
ZAPRASZAMY DO NASZEGO WĄTKU NA FORUM !!!
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 14:04   #17
kkuzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

Ja wymieniłem u siebie na Motorcrafta, co prawda z tyłu, przejechałem ok. 10000 km i nie mam zastrzeżeń. Polecam.
kkuzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 14:13   #18
logar4
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 228
Domyślnie Odp: 1,6L EB 160 KM. Jakie klocki hamulcowe na przednią oś ?

oryginalne klocki FORDA na pierwszy montaż S-Max:
przód 370zl, tył 345zl

no to może w takiej cenie znajdę jakieś dużo lepsze zamienniki.
__________________
Logar 4. / Wawa
Fiesta 2009, 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Ford S-MAX 1,6 EcoBoost 2011
logar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.