Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2022, 13:22   #1
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie uszczelnienie pompy wtryskowej 2.0 TDCI

Witam, właśnie walczę z cieknącą pompą, mam pytanie, czy udało się Wam tego dokonać bez zdejmowania podszybia?..filmik w necie dotyczy mondeo MK5, a tam wiadomo miejsca jest więcej.

CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2022, 21:45   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: uszczelnienie pompy wtryskowej 2.0 TDCI

Nie widzę opcji żeby nie zdjąć podszybia, chyba że ktoś ma ręce z gumy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W Kudze silnik jest znacznie głębiej zabudowany więc trzeba zdjąć podszybie ale to nic strasznego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 14:08   #3
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: uszczelnienie pompy wtryskowej 2.0 TDCI

no właśnie, ja narazie wypiąłem wszystko i wyjąłem, wsadziłem uszczelki, zimering i o-ring, ale czy dam radę to poskładać to wielka niewiadoma. Martwi mnie to, że pompa o 0.5 ząbka jest przesunięta, wiertło fi 6 weszło, ale otwór w kole jest odrobinę większy, stąd może te przesunięcie. Najgorzej było rozpiąć ten przelew z pompy, może i lepiej jest zdjąć podszybie, faktycznie w Mondeo jest więcej miejsca. Dodatkowo wypadł mi napęd-zabieral z walka co napędza pompę, oczywiście, cholera wie jak go włożyć, niby jest taki sam z dwóch stron ale z jednej ma zaokrąglane krawędzie, i tymi zaokrąglonymi dałem do silnika. Powiem tak, PSA nie postarało się z tym patentem mocowania pompy na przekładni, pomiędzy przekładnią a blokiem powinien być o-ring w rowku, a metal powinien oprzeć się o metal. A tak jak teraz to uszczelka siada i po pewnym czasie jest doopa, śruby były zbyt luźne jak dla mnie po pewnym czasie. Tak samo mocowanie pompy w przekładni, powinny być dwa o-ringi, tak jak jest np w kompresorach klimy, a na tym jednym o-ringu nie ma szans aby nie cieklo. Generalnie, robota przesrana. U mnie dodatkowo przyłącza paliwa do pompy popocone,pewnie o-ringi w złączkach się powyrabiały. Nie mam już sił, walczymy z kumplem już 8 godzin, i pewnie kilka jeszcze na montaż tego trzeba. Aha, przy okazji:da radę odpiąć wtyczkę zasilania pompy przed jej odkręceniem, kwestia użytego haczyka. Dam znać czy naprawa skończyła się sukcesem. P.S. dla potomnych, podczas skręcania napędu trzeba bardzo uważać na równomierne skręcanie, bo po pierwszym skręceniu, wałek obracał się bardzo ciężko, trzeba było odpuszczać śruby i dokręcać po 1/2 obrotu sprawdzając na bieżąco lekkość obrotu....coś się ukosuje.
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 15:16   #4
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: uszczelnienie pompy wtryskowej 2.0 TDCI

....I to przy oryginalnym przebiegu 180 tyś.km
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.