Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 17:56   #1
marek.chamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2016
Skąd: wrocław
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Drodzy forumowicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. witam serdecznie i od razu proszę o pomoc.

objawy są takie jak na filmie, obojętnie czy podczas jazdy na biegu czy postoju na luzie z puszczonym sprzęgłem i wciśniętym, z włączoną klimą i wyłączoną w tym określonym przedziale obrotów strasznie dziwne i irytujące dźwięki wydaje moja fiesta. Dodam, że bardziej słyszalne w kabinie niż na zewnątrz, po podniesieniu maski słychać te jęki dopiero po odkręceniu korka z olejem. Miał ktoś z Was takie przygody albo ma pojęcie o co kaman?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

marek.chamski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 11:03   #2
Rad8k
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Warszaw
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Wyje któreś łożysko, skoro po odkręceniu korka dźwięk jest lepiej słyszalny to do sprawdzenia elementy rozrządu (rolka lub napinacz)

Natomiast na podstawie filmu ja obstawiam łożysko sprężarki klimy lub alternatora .
Rad8k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 16:11   #3
marek.chamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2016
Skąd: wrocław
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Dzięki za odpowiedź. Mój mechanik też podejrzewa rozrząd i w przyszłym tygodniu będzie wymieniał komplet z pompa wody. Poproszę go żeby przy okazji przyjrzał się też drugiemu układowi i jego elementom. Czy może usterka lozyska klimy powodować dziwne zachowanie wiatraka? Bo od jakiegoś czasu po wlaczeniu AC wiatrak zalacza sie i chodzi caly czas dopóki nie wylacze klimy badz silnika. Wcześniej zalaczal sie nawet w gorące dni w sposob : Chodzi pare sekund przerwa chodzi pare sekund przerwa itd.
marek.chamski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 20:10   #4
Rad8k
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Warszaw
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Łożysko sprężarki nie ma wpływu na działanie wiatraka chłodnicy.
Komputer uruchamia wiatrak w 2 sytuacjach:
1. Włączona klima, wiatrak działa dopóki włączona jest klima.
2. Wzrost temperatury silnika powyżej wartości granicznej, wiatrak działa aż spadnie temperatura silnika do wartości roboczej.

Z tego co napisałeś u Ciebie wiatrak uruchamia się prawidłowo.
Rad8k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 20:19   #5
marek.chamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2016
Skąd: wrocław
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Dzięki. To ciekawe ze zaczął uruchamiać się prawidło od czasu pojawienia się tych dźwięków. Mam nadzieję że wymiana rozrządu pomoże bo juz nie da sie jeździć przez te halasy. Od dzisiaj wyje juz na każdych obrotach podczas jazdy i na postoju na luzie masakra.
marek.chamski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 21:51   #6
jarojak
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2003
Postów: 88
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Na Twoim miejscu nie jeździł bym tym autem. Jak Ci się urwie pasek to będziesz miał dopiero problem. Mam nadzieje że nie masz daleko do mechanika.
jarojak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 15:28   #7
marek.chamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2016
Skąd: wrocław
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Cóż. Rozrząd wymieniony. Osprzęt paska drugiego sprawdzony a dźwięki zostaly. Tylko w zakresie 1000-1200 obrotów. Myslalem ze to klima bo jak na luzie wylacze klime to dźwięk ustaje ale dlatego ze spadaja obroty. Jak lekko dodam gazu i utrzymuje 1100 to pojawia sie ten nie do zniesienia dźwięk. Im nagrzane auto tym głośniejszy....nie mam już sily do tego autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marek.chamski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2016, 21:27   #8
marek.chamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2016
Skąd: wrocław
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Panowie pomocy. Nie mam już siły ani pomysłu na ten dźwięk. 3 tygodnie auto stało u mechaników, wymieniany był rozrząd z pompa wody i paskiem dwa razy różnych firm, sprawdzony walek rozrządu i kolo pasowe, podmieniana pompa wtryskowa, mechanicy rozkładają ręce a dźwięk jaki był taki jest dalej. Najbardziej w zakresie od 1000 do 1500 i tez powyżej 2000 obrotów. Na luzie w granicy 700-800 tez słychać ale słabiej. Na pewno nie ma to nic wspólnego z ukladem napędzania alternatora i klimy bo bez paska dźwięki pozostają. Gdy przylozy się ucho do silnika to słychać ten dźwięk wyrazniej ze środka silnika niż od strony rozrządu. Dodam tez ze po odkręceniu korka oleju z silnika ulatuje delikatny siwy dymek ale nie śmierdzi spalinami. Doradźcie co mogę jeszcze zrobić błagam bo oszaleje, każde ruszanie z postoju jest nie do wytrzymania dla uszu i o wiele głośniej słychać to w środku auta niż na zewnątrz...
marek.chamski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 10:41   #9
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,323
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Czy ktoś zaglądał do turbiny ? Pomiar ciśnienia doładowania ,szczelności itp ?? Słuchając dźwięku odnoszę wrażenie że świszczenie żyje swoim życiem niezależne od obrotów a bardziej od obciążenia silnika
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 11:14   #10
marek.chamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2016
Skąd: wrocław
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

Turbina zbadana organoleptycznie nie ma luzow na wirniku. Wiem ze z odmy olej mi leci wężykiem cienkim i wpada do grubszego i do turbiny leci ale to podobno normalne w tych autach. Tylko na luzie bez gazu ale z włączona klima gdy obroty sa 1000 tez ten dźwięk słychać.
marek.chamski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.