Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2016, 00:09   #1
artsfar
 
Postów: n/a
Domyślnie Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy warto ?

Witam,
Szukam dobrego blacharza/lakiernika ktory dobrze oceni sytuacje i sprobuje dac nowe zycie Focusowi, generalnie do zrobienia sa tylne drzwi(do odratowania jesli na rade), nadkola i progi.

Bylem u kilku osob i wyceniono to na 1,5-2,5 tysiaca.
Zastanawiam sei czy warto - Focus mk1 2003. 1.6 178tys przebiegu(prawdziwego)
Focusa mam 4 lata, nigdy mnie nie zawiodl, silnik jest w super stanie, byc moze wymagalby rowniez analizy doglebnej zeby wiedzeic czy warto inwestowac w focusa, czy nie, ja z nim zbyt duzo nie robilem, gdyz nigdy nie bylo zadnych awarii, wymiana rozrzadu, cewka, swiece takie tam podstawowe rzeczy.

Jestem pewien ze sporo ludzi bawilo sie juz w naprawe blacharskie w Focusach, jakie sa Wasze doswaidczenia? Warto sie w to bawic?
Warto wymieniac wszystko na nowe(drzwi, przedni prawy blotnik)? Czy moze ekononomiczne zabezpieczenie i pokrycie lakierem da rade ?
Zastanawiam sie czy nie lepiej probowac sprzedac mk1 i kupic mk2.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 06:47   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

Cytat:
Napisał artsfar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam sie czy nie lepiej probowac sprzedac mk1 i kupic mk2.
Poczytasz forum, to się dowiesz, że mk2 jest gorzej zrobiony niż poprzednik. Jeśli auto ci odpowiada, to zainwestuj te 2 tysiące i ciesz się nim dalej.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 08:05   #3
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

2000 to nie jest dużo jak na remont auta. Pytanie w jaki sposób będą to naprawiać - czy wymienią uszkodzone elementy na nowe, czy będą szpachlować. To drugie nie rozwiązuje problemu, tylko go ukrywa. A cena jaką podałeś wskazuje raczej na szpachlowanie.

W zależności od rozmiarów uszkodzeń, czasem taniej wymienić całe drzwi (wstawić jakieś z demontażu rozbitka) niż je naprawiać. uszkodzenia przykryte szpachlą lubią po kilku latach się objawiać ponownie - szpachla pęka i odpada i ukazuje rdzawy obraz nędzy i rozpaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i na koniec jest najprostsze pytanie - czy zależy Ci na wyglądzie auta czy nie. Jeśłi auto ma jeździć a nie wyglądać, możesz to olać. Za 4, max 5 lat i tak będziesz musiał zezłomować to auto (lub sprzedać za grosze), jego wartość spadnie do jakiejś śmiesznej kwoty oscylującej w granicach 2-3 tysiące zł, co sprawi że każda naprawa, czy choćby wymiana części zużywających się, będzie niebezpiecznie zbliżać się do wartości całego samochodu...

natomiast jeśli zależy Ci na wyglądzie no to trzeba naprawić.

ja na Twoim miejscu zaczął bym zbierac na nowy samochód. Tym jeszcze parę lat pojeździsz, ale warto już zacząć odkładać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 01-09-2016 o 08:16
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 10:54   #4
artsfar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

Rozumiem, dzieki za rady. Wydaje sie ze mimo wszystko taniej doinwestowac w mojego Focusa.
A czy ktos z Was polecam dobrego blacharza/lakiernika? Ja zastanawiam sie nad dobrymechanik a Warsztat Ekspress na Zakopianskiej. Fajnie byloby oddac Focusa w 1 miejsce I od razu zrobic wszystko mechanicznie I blacharsko co potrzebne.
Preferuje Poludnie Krakowa.
Dziekuje!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 11:41   #5
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

ja robiłem kompleksową wymianę całych progów (wycinka od a do z, bo prawie spadł z podnośnika tak miałem przeżarte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) plus wszystkie nadkola, a jednocześnie przywiozłem im całe drzwi prawy przód i lewy tył, oraz błotnik kierowcy do przekładki (kupiłem je wszystkie za grosze bez rdzy w tym samym kolorze co miałem, na allegro). za całość zapłaciłem 2500 zł. robił to mój znajomy, ale nie robiłem tego u niego dlatego, że to mój znajomy, tylko dlatego że ma renomowany zakład z tradycją od 60 lat - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

od roboty minęło 2 lata, progi nie trzeszczą, nic się nie dzieje, na nadkolach i rantach błotników nie ma grama rdzy, wyglądają jak nowe. na przeglądzie w ABC Focus rok temu gośc zobaczył progi i powiedział, że widzi że dobrze zrobione.

znajomi też u niego robili naprawy mniejsze lub większe i nie słyszałem żeby ktoś narzekał. terminy są długie - mi trzymali auto 3 tyg. ale mają kilka stanowisk i współpracują z ubezpieczycielami na naprawy postłuczkowowypadkowe i to jest ich główne źródło pracy.

totalnie nie opłaca się w MK1 robić rzeczy typu drzwi czy błotniki - za stówkę kupujesz na allegro całe, tak jak ja, tylko trzeba poszukać wlepszym stanie po prostu pod względem rdzy niż masz twoje.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 12:59   #6
artsfar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

Dzieki
Tak, tylko jesli chodzi o hatchback to jest problem z znalezieniem drzwi, a juz w ogole w kolorze czerwonym w ktorym szukamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 14:39   #7
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

cóż, kwestia estetyki. no i zawsze można przemalować ale to dodatkowy koszt. przekładka drzwi jest prosta i wychodzi kilkakrotnie taniej, niż zabawa w malowanie czy szpachlowanie. byle jaki zakład lakierniczy w krk bierze za malowanie jednego elementu ok 3 stówki. a zobacz ile b.ładnych drzwi do foki mk1 jest na allegro po 100-150 zł i to całych, można przebierać jak w ulęgałkach a niektóre nawet z szybami. ja akurat z kolorem nie miałem problemu bo mam popularny - i kupiłem sobie nawet wtedy drzwi kierowcy na zapas i leżą mi w piwnicy, czekając jak moje na aucie zeżre rdza. to tylko kwestia estetyki i portfela - wolisz płacić jak za zboże, czy kupić ze 2 razy taniej drzwi, nawet w innym kolorze i jeżdzić dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i na allegro jest sporo czerwonych, czy na pewno żadne nie podejdą?

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 01-09-2016 o 14:42
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 19:58   #8
artsfar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

Na allegro wszystkie prawie sa w wersji kombi, one roznia sie rozmiarem z hatchback iem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 21:39   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

moje bez rdzy ale błękit od HB sprzedawałem pół roku za 60zł i nikt nie chciał kupić.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 07:51   #10
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Naprawa blacharsko lakierniczna, ranty drzwi, nadkola, przeglad slnikai -czy war

masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdyby nie HB to bym od ręki kupił mimo że mam kombii biały kolor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.