Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2006, 08:27   #1
f-tdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Verva, Ultimate - jak to jest z TDCi

Co jakiś czas wraca dyskusja, z której wynika, że tak naprawdę nieważne, co lejemy do diesla - i tak mamy 80% szany na padnięcie wtrysków. Stawiam zatem pytanie i proszę o wypowiedzi szczere: ilu z nas jeździło wyłącznie na "uszlachetnionych" paliwach i straciło wtryski?

f-tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 08:42   #2
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

No to ja się zgłaszam :fcp3 . W mojej furze od nowości tankowałem praktycznie tylko paliwa premium, głównie było to BP Ultimate, rzadziej Shell V-Power. Tylko parę razy zdarzyło mi się zatankować zwykłe BP lub Shell, nigdy na przypadkowych stacjach i po 25000 wtryski do wymiany :fcp15 . Na szczęście na gwarancji :fcp20 .
Teraz po wymianie też tankuję też na shell i bp ale juz zwykłe paliwa
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 08:58   #3
blue333
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Skąd: Front Wschodni
Postów: 270
Domyślnie

Cytat:
Napisał badger6
... i po 25000 wtryski do wymiany :fcp15 . Na szczęście na gwarancji :fcp20 ...
chyba miałeś pecha Kolego. Ja mam właśnie 19800 na liczniku i za chwilę pierwszą wymiane oleju - i tez leję tylko "lepsze" paliwa. Mam nadzieję, iż nic mi sie nie przytrafi.

Jak do tych wtrysków podszedł serwis? Musiałeś coś tam udowadniać, jakość tankowanego paliwa, czy nie?

Pozdo
__________________
--------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof
--------------------------------------
330 Nm to jest to !!! Mój apetyt rośnie w miarę jeżdżenia !!!
blue333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 09:12   #4
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

Już kiedys pisałem o moich przygodach wtryskami na forum, mozna poczytać w tym wątku :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :fcp4
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 09:15   #5
doogas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 9
Domyślnie

z dnia na dzien bedac na tym forum przekonuje sie ze jednak powinienem kupic TDDI pomimo iz chcialbym mlodsze auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
doogas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 09:20   #6
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Tankuję tylko BP Ultimate. Początkowo zwykły Shell (pierwsze 3-4 tys.km) Teraz mam przebieg 42 000 km i żadnych usterek nie było. Samochód mam od nowości. Po zeszłorocznej ostrej zimie i braku problemów z odpalaniem doszedłem do wniosku, że Ultimate to dobry wybór.
Zabrzmiało to jek reklama ale uważam iż nalaży promować uczciwych dystrybutorów.
A teraz żeby nie było tak różowo. Raz zalałem BP ultimate w Busku i zauwazyłem nierówną pracę silnika na zimnym. Odtąd tankuję tylko na jednej stacji BP w kielcach. Do tej stacji mam zaufanie (BP ul. Manifestu )
Kolego wiecej wiary w tdci. Nie wszystkie auta muszą być awaryjne. Ale co ja Cię będę przekonywał. Ja nie żałuję swojego wyboru chociaż zdaję sobie sprawę, że zakup używanego samochodu to wielkie ryzyko. Rzadko się zdarza aby ktoś sprzedawał samochód w nienagannym stanie i kondycji. Nie ganić mnie za tak radykalne poglądy :fcp4
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 09:57   #7
f-tdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie

Wychodzi na to, że "lanie" wyłącznie ulepszonych ON gwarantuje bezprolemową eksploatację? Zauważcie, że fakt, że "prawie zawsze leję" Ultimate, tylko raz na próbę wlałem biodiesla na stacji w Gucikowie Małym też gwarantuje - padnęcie wtrysków.
Czy ktoś może z czystym sumieniem napisać: leję tylko "ulepszone" i padły mi wtryski?
f-tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 10:08   #8
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał f-tdci
Wychodzi na to, że "lanie" wyłącznie ulepszonych ON gwarantuje bezprolemową eksploatację? Zauważcie, że fakt, że "prawie zawsze leję" Ultimate, tylko raz na próbę wlałem biodiesla na stacji w Gucikowie Małym też gwarantuje - padnęcie wtrysków.
Czy ktoś może z czystym sumieniem napisać: leję tylko "ulepszone" i padły mi wtryski?
No teraz to juz nie rozumiem twojego pytania, przecież dokładnie to napisałem :fcp20 Lałem tylko ulepszone i wtryski pomimo tego padły.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 10:26   #9
f-tdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie

Badger, napisałeś
" tankowałem PRAKTYCZNIE tylko paliwa premium, głównie było to BP Ultimate, rzadziej Shell V-Power. Tylko PARĘ razy zdarzyło mi się zatankować zwykłe BP lub Shell"
czyli rozumiem, że mogłeś trafić zonka. :fcp1
f-tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 10:40   #10
Arek Gieparda
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2006
Skąd: Otwock
Postów: 56
Domyślnie

witajcie. wczesniej miałem corsę "w dieselku" i tankowałem tylko ultimate BP. samochód bardzo dobrze sie sprawował. przed BP tankowalem na Orlenie, bo tam pracowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale paliwko było nieco gorsze. zwracajcie szczególną uwagę na paliwo w okresach od października do końca listopada i od marca do końca kwietnia - wtedy na stacjach następuje wymiana paliwa w zbiornikach z zimowego na letnie i odwrotnie i często właściciele stacji paliw "opróżniają" zbiorniki paliwa poniżej dopuszczalnych norm. jestesmy przez to narażeni na tankowanie "syfu', a nie paliwa . ja w ten sposób zatarłem pompę paliwa na orlenie. sprawa w sądzie z właścicielem stacji była nie do wygrania mimo gromadzenia faktur za paliwo i spisywaniem stanu licznika, ponieważ często tankowałem w innych miejscach i nie byłem w stanie udowodbić,że to ich olej napędowy zawinił. pozrdawiam.
Arek Gieparda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.