Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2012, 13:41   #1
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Witam serdecznie,

Ostatnio zauważyłem pod maską wyciek oleju. Jestem laikiem i nie potrafię określić z jakiego miejsca wydobywa się olej, dlatego też wrzucam zdjęcia. Byłem u mechanika z tym fantem i powiedział, że trzeba wyciągnąć turbinę i wtedy się zobaczy czy bierze olej i czy ewentualnie przez to jest ten wyciek-czyli turbina do regeneracji. Dodam tylko, że samochód lekko kopci podczas jazdy, nie ma problemów z odpalaniem, jedynie delikatnie drgają obroty na biegu jałowym, ale to też nie zawsze. Poza tym reszta wydaje się być ok. Turbina ciągnie dobrze na 1 i 2 biegu, natomiast na pozostałych już trochę gorzej (być może ten typ tak ma, ale wydaje mi się, że potrafi ciut więcej). Bardzo proszę o pomoc.

Moje Mondeo
2.0 TDCi 115 KM
2003 wersja Ghia po lifcie
Kombi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1350291019342.jpg (93.7 KB, 394 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1350291032804-cz.jpg (97.6 KB, 316 wyświetleń)

GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 14:35   #2
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Turbina zawsze wciąga mniej bądź więcej oleju.
Najprawdopodobniej masz jakąś nieszczelność w okolicy zaworu EGR - tam gdzie widać zaolejone elementy.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 18:06   #3
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Przyglądałem się tam pod różnym kątem i nie mogę dojść skąd ten olej się wydostaje.. Masz może jakiś pomysł skąd mógłby się tam pojawiać ? Pierwotnie obstawiałem na ten grzybek (najbardziej zaolejona część), ale wydaje mi się, że jest on nierozbieralny w tym miejscu. Drugi strzał padł na plastikową część zaraz przy EGR, ale tam też nie ma prawa dostać się olej. Chyba, że się mylę.? Proszę o podpowiedź przez którą z tych części widocznych na zdjęciach przedostaje się olej, albo przez którą z tych części mógłby się przedostawać jeżeli by była uszkodzona. Co z Turbiną do roboty czy nie ?
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 16:07   #4
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Czy ktoś ma pomysł co to może być i czyj jest szansa, że to wina turbiny ?Proszę o pomoc.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 10:50   #5
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

To co widzisz to jest olej z odmy i turbawki pomieszany z sadzą z EGR. Uszczelnij to, a turbinę zostaw w spokoju. Ewentualnie dla własnego spokoju odepnij wąż dolotowy od turbawki i sprawdź czy wirnik ma jakieś luzy.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 23:10   #6
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Po wyczyszczeniu okolić wycieku oleju widocznych na zdjęciach specjalnym preparatem w sprayu olej nie pojawia się ponownie w tym miejscu. Wyciek występuję, ponieważ na postoju samochód zostawia plamy. Przewodu od turbawki nie zdjąłem (czas nie pozwolił), ale nie wydaje mi się, żeby to była przyczyna cieknącego oleju, ponieważ auto "ładnie ciągnie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w przyszłym tygodniu wybieram się na mycie silnika, żeby zdiagnozować miejsce wycieku póki co nie widać skąd on się wydobywa, na kanale silnik od spodu wygląda tak jakby był zabezpieczony olejem przed korozją - jest on wszędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak się coś wyjaśni po wizycie u mechanika na pewno napiszę co to było. Dodatkowo pojawił się kolejny problem z nierówną pracą silnika na biegu jałowym kolejny temat założony na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Dziękuję za pomoc.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 17:36   #7
krzemikA
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Kolego, miales napisac ;-) wiec sobie zagladam a tu nic ;-)
krzemikA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 13:03   #8
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Nie pisałem nic, ponieważ dopiero wczoraj odebrałem samochód po naprawie trochę zeszło zanim znalazłem wg mnie ogarnięty warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do sedna: wyciek oleju, który pojawiał się w tym miejscu brał się z koła pasowego, bądź też paska na który dostawał się olej poprzez nieszczelny Zimering (ja tak to rozumiem). Po prostu olej, który dostawał się na pasek chlapał na wszystkie możliwe strony i przy okazji obrywał też EGR. Zimering wymieniony, wszystkie koła na osprzęcie oprócz tego największego i napinacz paska wraz z paskiem. Póki co wycieku nie widać w tym samym miejscu, bo silnik został wymyty - pojeżdżę to zobaczę czy znowu się tam nie zbiera. Przy okazji tej awarii w między czasie pojawiła się też nierówna praca silnika i ogromna chmura dymu za mną podczas jazdy spowodowana lejącym wtryskiem (3 były już kiedyś naprawiane i teraz przyszedł czas na ten ostatni). Koszt naprawy razem z wtryskiem 1650 zł..
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 19:38   #9
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Wyciek oleju. Turbina do regeneracji ?

Cytat:
Napisał GhiaMondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w między czasie pojawiła się też nierówna praca silnika i ogromna chmura dymu za mną podczas jazdy spowodowana lejącym wtryskiem (3 były już kiedyś naprawiane i teraz przyszedł czas na ten ostatni)
Na 100% chmura dymu nie powstaje na wskutek lejącego wtrysku. Szukaj nieszczelności w dolocie, może pseudo mechanicy coś nie dokręcili..
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.