Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2007, 22:33   #11
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

No to jeszcze raz.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 16:32   #12
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie

No koledzy dzisiaj oczywiście zlokalizowałem zawór egr w galaktyce- fatalne dojście ale do rzeczy. Okazało się że w przewodzie podciśnieniowym nie ma żadnego podciśnienia które jest wyczuwalne na palcu ( sprawdzałem u kolegi). Wniosek mój jest taki że walnięty jest zawór elektryczny , do którego dochodzi owy przewód- tylko dlaczego po podłączeniu komputera nic takiego nie wyskoczyło a wyskoczyło że zawór egr się przycina- chyba że tylko vag informuje ogólnie że coś z egr jest nie tak. Z kolei jeżeli do egr nie dochodzi ci podciśnienie to zawór powinien być zamknięty i nie powinno być problemu. Wniosek mój ogólny jest taki, że walnięty mam zawór elektryczny sterujący podciśnieniem (orientuje się ktoś w kosztach i ewentualne w oznaczeniu tego zaworu) a dodatkowo mam zapchany zawór egr. Ciekawy jestem co sądzicie o moich spostrzeżeniach. A tak w ogóle to blaszką zatkałem zawór egr i narazie jest ok i póki co to rozwiązuje problem z tym że chciałem do końca wyjaśnić tą sprawę . Pozdrawiam.
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 16:52   #13
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

Dobrze jest przy zaslepieniu egera odkręcić i przeczyścić kolektor dolotowy. Czasem można sie przerazić jak sie zobaczy co jest w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). własnie taki syf się robi gdy łączą się spaliny z mgiełką olejową która zawsze jest w dolocie powietrznym.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 16:56   #14
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pagob
dopalanie tlenków azotu) i ewentualnie obniża nieco temp. saplania, ale jest to raczej marginalne działanie na silnik, biorąc pod uwagę, np
tak sie czepie szczegolu, NOx sie nie dopala a DRASTYCZNIE obniza ich produkcje, EGR nie obniza temperatury spalania a ja podnosi, nie ma to marginalnego wplywu na dzialanie silnika bo plukanie komory spalania czystym powietrzem zaburza calkowicie proces wymiany ladunku, spalania, moment samozaplonu itd itd, dodatkowo podnosi spalanie bo poprzez nadmierne ochlodzenie komory spalania czystym powietrzem obniza sprawnosc silnika.
turbosprezarka - jest dobrana wydajnoscia do ladowania cylindra iloscia powietrza taka jaka jest wymagana. sprawnosc turbosprezarki zalezy od energii spalin, studzac cylinder powietrzem obnizamy temperature spalin a wiec zabieramy TS energie a co za tym idzie TS nie jest w stanie wykonac wymaganej pracy, idzmy dalej, laduje cylinder powietrzem o obnizonym cisnieniu, spada max cisnienie sprężania, pogarsza sie proces spalania (trwa dluzej) dodatkowo spada sprawnosc silnika, niedopala paliwa a wiec pali wiecej, jest slabszy a do tego zanieczyszcza,
wrocmy do NOx,
zwiazki azotu sa zajebiscie szkodliwe, tworza sie w wysokich temperaturach, produkuje sie ich tym wiecej im wiecej wolnego tlenu znajduje sie w cylindrze podczas spalania i dalej w goracych spalinach, ladujac cylinder czystym powietrzem dostarczamy zarowno wiecej azotu jak i wiecej tlenu, ktore sie bardzo chetnie wiaza w zwiazki NO i NO2 juz w trakcie spalania paliwa i dalej w spalinach, ... EGR jest zabiegiem ograniczajacym ilosc wolnego tlenu dostepnego podczas procesu spalania a dodatkowo dopala WEGLOWODORY ktore nie ulegly spaleniu w poprzednim cyklu...

Cytat:
Napisał Pagob
Każda ingerencjaw "fabrykę" jest niewskazana, ale spokojnie, ludzie to robią i jeżdżą.
bez sondy lambdy tez jezdza, znam takich co jezdza z jedna linia hamolcow (prawy przod lewy tyl)...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 18:15   #15
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

subratri ma całkowitą rację, popieram że EGR ma duże znaczenie nie tylko dla ekologii.
marian 1 na końcu przewodu nie wyczujesz podciśnienia, szczególnie na wolnych obrotach. Zawór EGR włącza się tylko przy pewnych warunkach określonych w mapie silnika. Moment otwarcia można sprawdzić w blokach wartości podczas diagnostyki VAG-iem.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 20:59   #16
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Nie dyskutuję, co do potrzeby takiego wynalazku jak EGR w samochodzie - skoro jest, to ma być, komp się o niego niewątpliwie troszczy i upomina, gdy go zabraknie.
Jednak swoje doświadczenia z zaślepienia EGRa mam z silnika benzynowego opla (nie mam doświadczenia z TDI) i tu parę subiektywnych spostrzeżeń:
- po zaślepieniu silnik wyraźnie lepiej wchodził na obroty
- lepiej reagował na pedał gazu
- wydawał sie mniej zamulony
- spalania wzrosło ok.0,3l/100km, ale biorę to na karb dynamiczniejszej jazdy

Cytat:
Napisał subratri
EGR nie obniza temperatury spalania a ja podnosi
Nie bardzo łapię logikę ? Jeśli zamulimy mieszankę spalinami (nawet gorącymi) to proces spalania nie będzie lepszy, ale gorszy. Jak dla mnie - im więcej tlenu tym lepiej i mocniej się pali, a tym samym wyższa temp. spalania.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 21:22   #17
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 21:23   #18
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pagob
Nie bardzo łapię logikę ? Jeśli zamulimy mieszankę spalinami (nawet gorącymi) to proces spalania nie będzie lepszy, ale gorszy. Jak dla mnie - im więcej tlenu tym lepiej i mocniej się pali, a tym samym wyższa temp. spalania.
chodzi wlasnie o to zaladowanie powietrzem ogrzanym poprzez spaliny, komora spalania nie ochladza sie tak gwaltownie, a poza tym pojemnosc cieplna powietrza jast mniejsza od pojemnosci spalin, tak jest a najleprzym przykladem bedzie powod pierwszej takiej instalacji (poza ekologia oczywiscie) chodzilo o spowodowanie szybszego nagrzewania sie katalizatora....
Cytat:
Napisał Pagob
im więcej tlenu tym lepiej i mocniej się pali,
w obu przypadkach pali sie podobnie gdyz nawet podczas stosowania exchaust gas recirculation w obrebie tworzenia sie plomienia jest wystarczajaco duzo tlenu aby paliwo spalalo sie "prawidlowo" jednak w przypadku benzyny im wiekszy wspolczynik nadmiaru powietrza (lambda) tym spalanie blizsze stechiometrycznemu a ograniczenie lambdy do 1.07 (chyba) wynika z kwestji czysto ekologicznych, ale juz w silnikach doladowanych a tym bardziej w dieselach taki zabieg nie skonczy sie bezbolesnie

(jestem juz po czerwonym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie wiem czy piszę dokladnie to co mysle) jak sa bledy to mnie poprawcie, albo ja to jutro zrobie
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 22:56   #19
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

subratri, cyt. powyższy artykuł, zapodany przez kolegę piotr...:

System recyrkulacji spalin – (...) Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje:
przyspieszenie odparowania paliwa (poprzez jego podgrzanie)
obniżenie temperatury spalania ubogiej mieszanki paliwowo-powietrznej
utlenienie pozostałych w spalinach niespalonych węglowodorów (HC)
Skutkiem działania układu jest obniżenie emisji tlenków azotu (NOx) – spowodowane obniżeniem temperatury spalania ubogiej mieszanki oraz obniżenie emisji HC poprzez ich utlenienie.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 08:03   #20
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pagob
subratri, cyt. powyższy artykuł, zapodany przez kolegę piotr...:
no to wszyscy sie zgadzamy
Cytat:
Napisał Pagob
ubogiej mieszanki


[ Dodano: 16-11-2007, 13:09 ]
Cytat:
Napisał Pagob
subratri, cyt. powyższy artykuł, zapodany przez kolegę piotr...:
poza tym spokojnie :fcp18 , napisalem wyzej czym grozi taka ingerencja nie tyle w jakosc co juz w rodzaj procesu spalania. niezaleznie od tego jakie efekty osiagneli konstruktorzy silnika poprzez zastosowanie EGR (bo to nie jest takie jednoznaczne jakby sie wydawalo), to zabranie silnikowi spalin przeplukujacych, konczy sie mniej wiecej tak jak napisalem powyzej, choc moze sie faktycznie zdazyc, ze w silnikach bezynowych niedoladowanych zabieg ten poprawia osiagi, jednak podnosi spalanie, i obniza zywotnosc glowicy (zaworow wydechowych)
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.