Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2012, 13:59   #1
Nestorr
ford::beginner
 
Avatar Nestorr
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus MK III
Silnik: 1,4 eco boost
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Nie da sie zaprogramować pilota

Witam, nowy jestem nie znalazłem dokładnie tego co szukam. Kupiłem fokę (focus) z 2002 MK1 chyba z tego co się dowiedziałem. Nie działa w nim pilot w kluczyku. Nic nie reaguje ani otwieranie ani zamykanie. Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych konkretów, robiłem już programowanie kluczyka.


4x z pozycji 0 na 2 jest dźwięk który informuje o możliwości programowania kluczyka.

Następny krok to wciśniecie dowolnego przycisku na pilocie ( tu wciskam różne ale nie ma dźwięku potwierdzającego zaprogramowanie pilota)

Prawdopodobnie pilot jest uszkodzony bo wymiana baterii nie pomogła. Może mi mi ktoś powiedzieć skąd mogę kupić taki kluczyk (z pilotem ) ew. jak to można naprawić ?

Bo widziałem na allegro kluczyki niby oryginalne ale ceny są od 100 do 400zl w czym jest różnica aż takiej ceny ?

Pozdrawiam, przepraszam za być może źle umieszczony post i dziękuje za pomoc.

Nestorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 18:33   #2
marfm76
ford::beginner
 
Avatar marfm76
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-07-2011
Skąd: Opole
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Polecam zakupienie scyzoryka -ja jestem mega zadowolony. Zajrzyj w dziale giełda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak wolisz na ALLEGRO to polecam tego sprzedawcę: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak będziesz miał jakieś pytania to zobacz ten temat : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Pozdrawiam.

P.S. Nie zakładaj nowych wątków, tylko dopisuj się do istniejących żeby nie zaśmiecać forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marfm76 ; 18-01-2012 o 18:50
marfm76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 19:27   #3
Nestorr
ford::beginner
 
Avatar Nestorr
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus MK III
Silnik: 1,4 eco boost
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Nie chciałem zakładać nowego tematu ale albo nie umiem się po tym forum poruszać albo nic takiego nie znalazłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało się że przy 10 próbie (mimo że każda była taka sama) zaprogramował się pilot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
Nestorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 20:41   #4
Robert D
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

witam, u mnie było to samo. Baterie sprawdziłem miernikiem. Po roku super - 3 v. Wcześniej auto samo się zamykało podczas jazdy, lub po uruchomieniu. Sporadyczne przypadki. Działał pilot tylko z bliska. Po zakodowaniu, mało że zadziałał, to łapie z ok. 20 m.
Robert D jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 21:05   #5
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

jak nie działa ci pilot to popatrz jaki kolor masz naklejki na centralce zamka która schowana jest za schowkiem pasażera w kabinie(odkrecasz klape schowka-3 sróby krzyżaki chyba).Ja miałem to samo.Okazało się że centralka nie obsługiwała otwierania z pilota pomimo tego że kluczyk go miał-ktoś coś kombinował.Jak naklejka różowa to niestety nie będzie banglać.Używana centralka na allegro to koszt około 60 zł a wymiana P2P Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,ja kupiłem akurat z brązową naklejką i czasem mu odbije że zaraz po zamknięci odbiją siłowniki ale to sporadycznie
mario704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 11:30   #6
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Odświeżam! Mam podobny problem. Posiadam moduł z RÓŻOWĄ naklejką. Ostatnio podjechałem do gościa, który miał dwa moduły z naklejką BIAŁĄ oraz piloty do nich. Przełożyłem sterownik, podpiąłem dodatkową niebieską wtyczkę, zabrałem się za programowanie pilota.... i tutaj zaczęły się problemy. Kręciłem kluczykiem chyba z 15 razy zgodnie z instrukcją, sygnału dźwiękowego informującego o możliwości zaprogramowania się nie doczekałem... Dodam, że sprawdzałem oby dwa moduły, centralny działał z kluczyka więc chyba były sprawne, nie da się natomiast wejść w to cholerne programowanie...
Wiecie może co jest przyczyną?

Ostatnio edytowane przez nyzrum ; 03-04-2015 o 13:31
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 19:45   #7
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Witam,
1.Może to błahostka - sprawdzałeś baterię w pilocie?
2.Może pilot jest walnięty (rozbierałeś go? był w środku taki szklany czopek?)
3.Przy wymianie modułu odłączałeś akumulator i przeprowadzałeś adaptację kompa?
Polecę Ci rozebrać pilota i też trochę go przeczyścić patyczkiem do uszu ze spirytemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi Ci o oryginalny pilot tzw jajko?
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 22:04   #8
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Pilota nie rozbierałem, ale nie o to tutaj chodzi. Po podłączeniu nowego modułu nie mogę wgl wejść w tryb programowania pilota, nie ma żadnego sygnału dźwiękowego, a do tego pilot nie jest potrzebny. Aku nie odłączałem, ale pierwszy raz spotkałem się z opinią, że należy to zrobić. Tak, pilot to oryginalne jajko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez nyzrum ; 03-04-2015 o 22:11
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 22:33   #9
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Jak ja u siebie dokładałem moduł i sterowanie z pilota to zanim odłączyłem stary moduł to odłączyłem aku na 20 min. w tym czasie założyłem nowy moduł. Robi się tak aby komp wyzerował jakieś swoje stare przyzwyczajenia i po podłączeniu przyjął nowe. Może to coś u Ciebie pomoże. Ja najpierw dorobiłem grot, przełożyłem do niego pilota i dopiero programowałem najpierw kluczyk (grot) a później pilota. Rozumiem że masz nowy dorobiony grot i używanego starego pilota, którego chcesz zaprogramować tak? Czy osobno masz stary kluczyk i chcesz tylko gołego pilota zaprogramować?
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 22:35   #10
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Nie da sie zaprogramować pilota

Cytat:
Napisał CzerwonaMalyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Może to błahostka - sprawdzałeś baterię w pilocie?
2.Może pilot jest walnięty (rozbierałeś go? był w środku taki szklany czopek?)
3.Przy wymianie modułu odłączałeś akumulator i przeprowadzałeś adaptację kompa?
Dwa ostatnie punkty bez sensu, bo nic nie maja wspólnego z programowaniem pilota. Dźwięk ma wydać auto a nie pilot, a już adaptację komputera to w ogóle jak kulą w płot to nie ten komputer.
Obstawiam źle przeprowadzoną procedurę wejścia w tryb programowania. Już spotkałem się że ktoś się zaklinał że zgodnie z instrukcją itp itd a robił źle. Weź jeszcze raz instrukcję i przeczytaj jak ma wyglądać programowanie pilota, powtarzam pilota a nie kluczyka.
Ewentualnie daj dla jakieś świeżej osoby niech sama przeczyta i zrobi zgodnie z instrukcją. Musi działać.
Chyba że masz walnięty brzęczek, i nie usłyszysz sygnału, ale jak masz dźwięk otwartych drzwi przy włączonych światłach to jest o.k.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.