Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2022, 00:40   #1
jakban01255
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 24-12-2018
Skąd: Katowice
Model: MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Nie odpala, nie kręci 2.2 tdci 180

Witam, kluczyk przekrecony do zapłonu, oswietlenie deski kompletne, bez przymrugiwania (słaby aku) w pozycji start brak reakcji rozrusznika, nie kręci. Jedyny komunikat jaki został wyswietlony to słaby akumulator. Akumulator wymieniany, próby z kabli, zero reakcji. Piszę tego posta ponieważ oddałem auto na "serwis" 4 MIESIĄCE TEMU i do dziś dnia nie udało się im zdiagnozować problemu. Tak wiem wiem, WULGARYZM nie serwis ale sytuacja mnie do tego zmusiła iz mieszkam na terenie niemiec, auto przetransportowane lawetą do przygranicznego mechaniora(korzystałem już z jego usług, klocki tarcze itp...)
Otóż po podłączeniu komputera nie wykazuje żadnego błędu, poszukiwania rozpoczał od centralnego komputera, poprzez jego wymianę w ramach próby ktora nic nie dała, dziś jest na etapie poszukiwania przetartego, uszkodzonego przewodu... wybaczcie jestem laikiem, ale z tego co pamiętam to :
Komputer nie wydaje zgody na odpalenie silnika, ponieważ - sygnał do rozruchu jest wysyłany a niema zwrotnej informacji, sygnału masy czy coś takiego. Mam całe 20 minutowe nagranie w którym mi to tłumaczył jak krowie na rowie bo nerwy moje sięgają zenitu.
Dodam że w momencie kiedy awaria wystąpiła - siedziałem w pojezdzie (radio, ładowarka telefonu) i komunikat slaba bateria rozwiązałem odpaleniem silnika na chwilę i gaszeniem. W pewnym momencie jak powyżej opisałem, brak reakcji....
Proszę, błagam o pomoc. Może akurat jest tutaj ktoś z lubuskiego, zielonej góry itd.. Do tej pory nie miałem najmniejszego problemu z tym autem, jestem załamany. Pytajcie w miarę możliwości postaram się sensownie odpowiedzieć.

Mondeo Mk4 2011 2.2 tdci 180KM Convers+


Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-03-2022 o 11:12
jakban01255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 20:38   #2
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Nie odpala, nie kręci 2.2 tdci 180

Siemka.A kolego sprawdzałeś bezpieczniki lub przewód ,który idzie od PCM do rozrusznika?Nie to,że się czepiam,ale auto zaprowadź do elektryka samochodowego a nie do mechanika.Jak nie pokazuje błędów to chyba lipa a nie komputer.Większość mechaniorów ma taki zwykły komputer ,który widzi ''check'' ale nie widzi co się dziej e z autem.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.