Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2017, 07:33   #41
Wombat11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Skąd: W-wa
Model: Mazda 6
Silnik: 2.0 Skyactiv-G
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał neemeroosi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak z uwagi na małą popularność w Polsce czuję, że w przyszłości mogą być problemy z serwisowaniem itp.
jakie problemy z serwisowaniem? Przeciez to Ford, a tak w ogole technicznie to Mondeo/S-Max...

Wombat11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 13:58   #42
johndunbar
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: S-max II
Silnik: diesel
Rocznik: 2019
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Rozmawiałem ze sprzedawcą Forda i ten mówił mi że okres oczekiwania na niektóre części to kilka miesięcy, bo muszą przypłynąć z Kanady. Silnik podobno jest taki jak w Mondeo, więc z silnikiem nie powinno być problemów, ale np. z elementami karoserii już tak.

Wizualnie bardzo podoba mi się to auto, ale istnieje obawa wpakowania się w mało popularne auto problematyczne w serwisie.
johndunbar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 10:06   #43
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał johndunbar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmawiałem ze sprzedawcą Forda i ten mówił mi że okres oczekiwania na niektóre części to kilka miesięcy, bo muszą przypłynąć z Kanady. Silnik podobno jest taki jak w Mondeo, więc z silnikiem nie powinno być problemów, ale np. z elementami karoserii już tak.

Wizualnie bardzo podoba mi się to auto, ale istnieje obawa wpakowania się w mało popularne auto problematyczne w serwisie.
Przez ASO Forda na pewno kilka miesięcy bo Oni zawsze mają czas. Indywidualnie kilka tygodni.
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 10:41   #44
poised
ford::advanced
 
Avatar poised
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: KR
Model: S-max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 179 KM (HEKO)
Rocznik: 2006
Postów: 320
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Nowy model, tym bardziej w Europie, problem będzie z częściami nie występującymi w innych modelach, ale zapewne z czasem to się zmieni, bo wtedy ja go kupię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
HEKO 179KM;414Nm LightMOD by NOKITEL
http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic278689_3.gif
poised jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2017, 07:58   #45
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Dostępność części będzie zależała od popularnośc auta w Europie Zachodniej
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 17:24   #46
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Witam
Chciałem poinformować że stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda EDGE.
Wersja Sport, kolor biały.

Obecnie zgłębiam instrukcję obsługi i będę (mam nadzieję) czerpał przyjemność z jazdy.

Pozdrawiam
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 21:43   #47
jurekmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2010
Model: Edge
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Gratuluje. Bedziesz zadowolony! To jest geile auto!!!
jurekmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 23:12   #48
armator
ford::average
 
Avatar armator
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: 3miasto kaszubskie
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 106
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał pkomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Chciałem poinformować że stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda EDGE.
Wersja Sport, kolor biały.

Obecnie zgłębiam instrukcję obsługi i będę (mam nadzieję) czerpał przyjemność z jazdy.

Pozdrawiam
Gratuluję! Przymierzałeś się może do kodiaq?? Jestem bardzo ciekaw porównania po jakimś dłuższym dystansie, nie ukrywam oba mi się bardzo podobają.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
armator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 08:12   #49
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Dzięki!. Skodą nie jeździłem, tylko siedziałem w niej w salonie. Wydała mi się mniejsza od Edga. Jest starannie wykończona co do designu to typowy VAG.
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 15:36   #50
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał armator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratuluję! Przymierzałeś się może do kodiaq?? Jestem bardzo ciekaw porównania po jakimś dłuższym dystansie, nie ukrywam oba mi się bardzo podobają.
Witajcie,
wygląda na to, że zdecydowałem się na zakup Forda EDGE. Testowałem kilka aut zanim podjąłem decyzję:

1. WV Touareg
2. Landrover Discovery Sport
3. BMW X3
4. Skoda Kodjaq
5. Jeep Grand Cherokee
6. Infinity QX 70[/LIST]

Po przetestowaniu tych wszystkich aut mój wybór to Ford Edge.

1. Touareg
bardzo fajne auto, świetnie się prowadziło, idealne zawieszenie, super moc, (265 KM) - generalnie najlepsze z całej stawki. Dostałem je na weekend i zakochałem się w tym samochodzie. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie cena! Sensownie wyposażona wersja to wydatek 300 000 PLN. Generalnie to już nie moja półka. Szukałem lekko używanego ale generalnie poddałem się w momencie gdy zdałem sobie sprawę, że za dobrze utrzymany rocznik 2014 z małym przebiegiem trzeba dać lekko ponad 200K. Z bólem serca odpuściłem temat Touarega.

2. Land Rover Discovery Sport
auto ciekawe, świetne właściwości terenowe, auto jednak znacznie mniejsze, niby z miejscem okay ale nie miałem uczucia tej przestronności, której szukałem. Generalnie gabarytowo niczym nie wyróżniał się od mojego aktualnie użytkowanego BMW X3 z 2009 roku. Testowałem benzynę i diesla i muszę powiedzieć, że benzyna bardzo fajnie chodziła natomiast diesel rozczarował mnie totalnie. Hałaśliwy, mało żwawy i generalnie nie przypadł mi do gustu. Bagażnik nie nadawał się do spakowania 4 osobowej rodziny na wakacje. Cena po dużych upustach można demówkę wyrwać za 220 – 230. Zdecydowanie za dużo jak na to co prezentował.

3. BMW X3
nie będę się rozpisywał, generalnie porażka. Nowe X3 jest chyba nawet gorsze od starego X3.

4. Skoda Kodjaq
auto ciekawe i warte uwagi. Jeździłem wersją diesla 190KM z automatem. Bardzo fajnie przyśpiesza, płynnie chodzi, całkiem niezłe wykończenie, bogate wyposażanie można mieć już za 170K. Za 200K macie full wypas. Nie ma się do czego przyczepić w tym aucie jest bardzo przestronne, ma olbrzymi bagażnik. Ja miałem tylko jeden problem z tym samochodem, wsiadłem, przejechałem się, wysiadłem i …. nie wywołało we mnie żadnych emocji. Nie wiem o co chodzi, Kodjaq dla mnie jest po prostu nudny.

5. Jeep Grand Cherkee Overland
auto na wypasie, wykończenie jak Land Rover Sport– deska obszywana skórą, wszelkie możliwe systemy, bardzo masywne. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, czułem „uścisk w dołku”. Największym problemem na początku wydawał mi się bagażnik, który jest bardzo mały. Niestety po jeździe testowej musiałem skreślić auto z listy. Tym samochodem można wjechać w teren, można śmigać po mieście, ale nie wyobrażam sobie jechać nim w trasę 1800KM. Samochód zachowuje się jak łódka na fali –buja się jakby miał chorobę sierocą. Wykreślony z listy.

6. Infinity QX 70
każdy kto miał przyjemność jechać tym autem pewnie był zachwycony. Tak było również ze mną. Nietuzinkowe auto, super wyposażone, jeździ jak po szynach. Zaspokaja snobistyczne zapędy użytkownika . Dla mnie jednak nie spełniało podstawowego wymogu użytkowego – mianowicie w bagażniku to można było siateczkę z zakupami przewieźć i to byłoby na tyle….

Finalnie byłem już załamany, że nie ma na rynku auta, które spełni moje wymagania i będzie w moim budżecie. Na Kia i Hundaya nie chciałem jakoś patrzeć nawet. Wtedy przez przypadek trafiłem na forda Edge, o którym nie wiedziałem wcześniej że istnieje na naszym rynku.

Muszę powiedzieć, że wydaje mi się, że to auto spełnia wszystkie moje wymogi:

1. Wygląd jest całkiem okay
2. Wykończenie całkiem okay
3. Wyposażenie super
4. Dynamika 210 tki wystarczająca
5. Super wyciszenie kabiny
6. Odpowiednio sztywne zawieszenie
7. Przestrzeń i bagażnik idealne
Minusy:
1. System Sony nie powala
2. Wątpliwości co do szybkiej dostępności części zamiennych i wiedzy w serwisach na temat napraw w tym aucie.

Tak więc finalnie jeżeli uda mi się wynegocjować cenę mieszczącą się w założonym budżecie to będę się zaprzyjaźniał z Fordem przez następne kilka lat.
loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.