Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2009, 15:06   #11
Arek4791
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 145
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Warto by było sprawdzic swiece, jak jedna czy dwie nie grzeja moga byc tez takie objawy ze zapali ale dopiero za ktoryms razem, ja osobiscie obłożyłem aku cienkim styropianem, posmarowałem dobrze klemy i z odpaleniem nie ma problemu, jedynie przy -16 st.podczas jazdy zapaliła mi sie sprezynka ale to prawdopodobnie bylo spowodowane ze zrobila sie kaszka z ON i nie dostawal tyle paliwa ile trzeba.

Arek4791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 18:09   #12
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisał mondzio III Zobacz post denaturatu To się leje do benzyny,a nie do diesel-a.
Nie masz racji,popytaj tych co jeżdżą dużo zawodowo czy TIR-mi.
Wiem to z własnego doświadczenia.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 14:32   #13
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Cytat:
Napisał mondzio III Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
popytaj tych co jeżdżą dużo zawodowo czy TIR-mi.
Kiedyś to lali jak jeździli na czerwonej.A jak chcesz zrobić próbę to weź ropy do dwóch pojemników,do jednego dolej dykty, do drugiego Pb.w Sylwestra ma być -20 to będziesz miał okazję sprawdzić.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 21:19   #14
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Boże wariaci ratunku!!!Lejcie denaturat serwisy się ucieszą.Mam zajedobrą radę .Teściu jeździł przed pójściem na emeryturę FADROMĄ ,taką kopalnianą.Odpalali ją tak że jeden kręcił rozrusznikiem a drugi przykładał do kolektora ssącego PODPALONĄ SZMATĘ!!! świetny sposób ,zawsze odpalała.Tylko uwaga -nie można puścić szmaty bo jak zassie to silnik do remontu.Rada mniej więcej na poziomie denaturatu do CR.Pozdrawiam.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 22:44   #15
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Cytat:
Napisał Markbroda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boże wariaci ratunku!!!Lejcie denaturat serwisy się ucieszą.Mam zajedobrą radę .Teściu jeździł przed pójściem na emeryturę FADROMĄ ,taką kopalnianą.Odpalali ją tak że jeden kręcił rozrusznikiem a drugi przykładał do kolektora ssącego PODPALONĄ SZMATĘ!!! świetny sposób ,zawsze odpalała.Tylko uwaga -nie można puścić szmaty bo jak zassie to silnik do remontu.Rada mniej więcej na poziomie denaturatu do CR.Pozdrawiam.
:564: nareszcie ktoś napisał z sensem.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2009, 09:04   #16
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Sposoby na odpalanie dobre sa do jakiegos stara albo na zjezdnie autobusowa, u nas jest wiecej komputerow niz w 1 misjach kosmicznych i to ma dzialac.
1 sprawdzic czy paliwo ok, mozna odkrecic spust filtra paliwa, 2 dobry akumulator, 3 jak mamy mozliwosc to samochodzik do cieplego garazu.
Wszystko co mozna zorbic przed wyjazdem do pracy to sposob, reszta to juz raczej naprawa, a dawanie nowym dieslom "poczytac" to masakra.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2009, 12:09   #17
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Cytat:
Napisał Karlito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u nas jest wiecej komputerow niz w 1 misjach kosmicznych i to ma dzialac
A co ma komputer do dodatków paliwowych.Możesz mieć złotego mdo z 24.12.2009 ale jak cię jakaś stacja uraczy letnią ropą w mrozy takie jak były ostatnio to życzę powodzenia w odpalaniu i wtedy chciałbym usłyszeć twoje mądrości że to "...to musi chodzić..."
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2009, 21:28   #18
Agent00
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Ja leje najdroższe paliwo z BP mam akumulator z 28 tygodnia 2003 i pali bez problemu (a parkuje pod chmurką)

Mondek ogólnie nie lubi wilgoci padają zamki i rożne rzeczy elektroniczne, ja bym dal go na noc do ciepłego garażu i przedmuchał powietrzem silnik a szczególnie styki kostki itp.

Wiec jak masz możliwość wepchania do garażu to wpychaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Agent00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 10:05   #19
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co ma komputer do dodatków paliwowych.Możesz mieć złotego mdo z 24.12.2009 ale jak cię jakaś stacja uraczy letnią ropą w mrozy takie jak były ostatnio to życzę powodzenia w odpalaniu i wtedy chciałbym usłyszeć twoje mądrości że to "...to musi chodzić..."
To juz nie zalezy tak do konca odemnie, nigdy nie wiadomo na 100% co nalejesz do zbiornika nawet jak super uszlachetnione madafaka 9,99 za 0,5l wiec tego nie uwzgledniam.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 15:45   #20
g.rom
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-10-2012
Skąd: Marcinkowo
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???

Witam,
Kupiłem w Październiku Mondeo Mk3 z 2006 r silnik 2 Tdci
Przebieg 105 tys.
Paliwo Tankuję na statoilu tylko Diesel Gold - do -32 stopni.
Dzisiaj przy temperaturze -13 stopni nie odpaliłem autka.
Samochód ma filter cząstek stałych , czy ma on wpływ na odpalanie w zimie ?
Dieslami jeżdżę od 20 lat.
Ostatnio jeździłem Freelanderem z 1999 r .
Samochód miał przejechane prawie 400 tys. km i odpalał nawet przy mrozach - 30 stopni.
Grzegorz R
g.rom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.