Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2013, 08:15   #21
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Cytat:
Napisał Wąglas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Na jałowym biegu wskazówka leciutko poniżej drugiej kreski, czyli nie ma 700,...
Witam
U mnie wskazówka jest dokładnie na kresce przed tysiącem, a w trybie testowym pokazuje 800 +- kilka.

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 20:24   #22
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Pobawiłem się dzisiaj trochę trybem testowym. Z błędów wyskoczył d262, czyli błąd komunikacji, więc wiele się nie dowiedziałem. Jeśli chodzi o obroty, to wahania miedzy 680-730. Teoretycznie według książki forda w porządku, podają tam 700 (+/- 30), czyli mieściłoby się to w normie. Ale jak trochę przygazowałem, to z wyższych obroty spadały do pułapu 630, by się za chwilę podnieść na te 700. Przy tych 630 od razu wyczuwalne było drżenie. I tak też mam podczas jazdy, gdy wyhamowuję do zera.

Po południu podjechałem do znajomego na pomiar napięcia. I tutaj ciekawostka. Auto chodzi na biegu jałowym, włączone światła, radio, klima, wskazania napięcia ładowania w graniach 13.8-14.4 V. Po włączeniu ogrzewania tylnej, jak i przedniej szyby spadek napięcia do 12V!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W środę zostawiam auto o obadania alternatora. Co to jest Waszym zdaniem? Alternator i szczotki do regeneracji, regulator napięcia, czy może mostek diodowy?

Co do tych spadających obrotów przy hamowaniu, to możliwe że padł czujnik położenia pedału sprzęgła. Na komputerze pokazało błąd właśnie tego dotyczący. Przeczytałem gdzieś, że można wypiąć ten czujnik i wtedy po zdjęciu nogi z gazu i wciśnięciu sprzęgła obroty dłużej będą się trzymały i wolniej będą spadać. Czy to prawda? Można to w ten sposób mniej więcej sprawdzić?

Ostatnio edytowane przez Wąglas ; 06-09-2013 o 00:11
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 13:12   #23
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Jest diagnoza co do alternatora. Pierścienie na wykończeniu. Mam nadzieje, ze opanują to i jeszcze dzisiaj odbiorę autko i zobaczymy jak się będzie zachowywał silnik.
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 14:22   #24
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Powoli trace cierpliwość :/

O ile z alternatorem doszedłem do ładu, to nadal jest problem z obrotami i gasnacym silnikiem. Sprawa wygląda tak, że przy hamowaniu z wyższych prędkości silnik potrafi zgasnac. Co jeszcze zauważyłem, to fakt iż gasniecie występuje w pierwszych 10 km jazdy. Później juz obroty w miarę się trzymają. Owszem potrafią spaść poniżej normy, ale silnik nie gasnie. Przy hamowaniu z mniejszych prędkości problem ten nie występuje wogole. Mechanik twierdził, ze zbyt bogata mieszanka gazu jest ustawiona i zalewa silnik. Dzisiaj przetestowałem to na benzynie i problem też występuje, wiec to nie kwestia mieszanki. Czy ktoś coś poradzi?

Miał ktoś ludzaco podobną sytuację i rozwiązał problem? Chodzi głównie o to hamowanie z wyższych prędkości. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 23:06   #25
PawelM2604
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2013
Skąd: Gwoździce/Krapkowice
Model: Focus
Silnik: 1,8tdCi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Witam,
Mam problem z Focusem 2002tdci, poprzedniej zimy podczas odpalania samochodu na biegu jałowym po przejechaniu 500m i postoju na skrzyżowaniu falowały obroty. Sprawa pogorszyła się pod koniec zimy, mianowicie podczas zapłonu i bezpośrednio po nim zapalały się wszystkie kontrolki na 2-3sekundy, dodatkowo wskazówki zegarów zaczynają "drżeć". Byłem u elktro-mechanika, stwierdził że przyczyną takiego zachowania jest akumulator??
Podchodzę z dystansem do jego opinii - samochód odpala także akumulator jest bezobsługowy ale daje wystarczające napięcie.
Proszę o informacje czy ktoś kiedyś miał podobną przypadłość i jaka była jej przyczyna?
PawelM2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 21:16   #26
zz.maro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Witam wszystkich forumowiczów. Może też dołączę się do tego wątku.

Wiem, że temat falujących obrotów był już poruszany setki razy, ale u mnie objawy są nieco inne. Mianowicie:

1. Gdy odpalam silnik jak jest zimny, to nie ma żadnych problemów.
2. Gdy odpalam silnik, który już zdążył się zagrzać to po zejściu na wolne obroty przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund chodzi normalnie, a potem zaczyna się "dusić". Nie gaśnie, ale obroty falują i wyraźnie słychać dławienie. Dodam gazu i znów zejdzie na wolne obroty, chwilę popracuje normalnie, a potem zaczyna się dławić.
Zauważyłem też, że wolne obroty po odpaleniu silnika "na zimno" nawet po zagrzaniu się silnika są nieco niższe niż po odpaleniu ciepłego już silnika (mam nadzieję, że da się to zrozumiećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Czyściłem silniczek krokowy, myłem przepustnicę (kręciłem też tą śrubką do regulacji przy przepustnicy), wymieniłem odmę (była sparciała).

Dziwne dla mnie jest to, że na zachowanie auta nie ma wpływu temperatura silnika (czy też otoczenia) tylko to czy auto odpalane jest na ciepłym czy zimnym silniku.

Ma ktoś jakiś pomysł?

P.S.
Niektóre ASO mówią, że trzeba zrobić "adaptację" przepustnicy komputerem, a inne, że nic takiego nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry wielkie dzięki.
Marek

Focus MK1 FL 2002 1.6B
zz.maro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 17:57   #27
sulko87
ford::beginner
 
Imię: Sulko
Zarejestrowany: 12-04-2013
Skąd: Zabrze
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Witam.
Mam bardzo podobny problem do Wąglasa.
Samochód stał na warsztacie 4 dni.
Przed wizyta na warsztacie samochod falowal jak szalony na biegu jalowym. Na klimie bylo jescze gorzej obroty falowaly w granicach 500 900 obrotow. Samochod z 3000 obrotow po wcisnieciu sprzegla spadal na leb na szyje z obrotow czasem nawet sobie zgasł:/ i na klimie nie mial wogole mocy. Po wizycie w warsztacie troszke sie poprawilo. Juz tak szybko nie spada z obrotow. Czuje nornalna moc na klimie. Faluje ale jakby rzadziej i to duzo rzadziej, natomiast problem calkowicie nie zniknal.
Na wzrsztacie czyscili mi przepustnice, krokowca, nic to nie dalo wiec kupili nowego krokowca, nadal nic, pozniej diagnoza byla taka ze mam zawor silnikowy spalony,
byla robiona kompresja silnika, okazalo sie ze wszystko jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ucieszylem sie ze to nie zawor, ale nastepna diagnoza to rozrzad przesuniety o jeden ząbek, chcieli go sciagac, ale ja wiem ze to w foce 1.6 bardzo ciezki temat:/, poddenerwowany zabralem z tamtad samochod bo mysle ze rozrzad akurat nie jest tu winowajca.
I jak zwykle z problemem zostalem sam jak palec:/
Pomału trace wiare w warsztaty samochodowe i niestety w marke Ford tez:/
POMOCY!!!
sulko87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 19:10   #28
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Powiem tak, mialem kiedys mazde 323f... piekne autko, rewelacja. Niestety ten sam problem z obrotami, ilu mechanikow z tym walczylo - nie zlicze. W koncu sie poddalem i sprzedalem. Pozostaje Ci przyzwyczaic sie do tego, watpie zebys to naprawil
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 21:37   #29
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Ja tez dalej walczę z tym ustrojstwem. Po mechaniku postawiłem na elektromechanika. Pierwsza diagnoza wydawała się trafna, bowiem zasyfiona była przepustnica. Wyczyszczona, ale problem nadal, wziąłem tego elektromechanika, by pojeździł ze mną i poobserwował obroty. Stwierdził, że trzeba wymienić krokowca na oryginalnego i nowego, a nie jakiegoś śmiganego. Kupiłem, założyliśmy i niby poprawa. Aż do dzisiaj. Po wyjściu z pracy z ciekawości postanowiłem jeszcze przyjrzeć się sprawie. Przejechałem jakieś 2km, rozpędziłem auto do 100km/h, przy dojeździe do zakrętu hamowanie, no i trochę dłużej przytrzymałem sprzęgło. I co? Wskazówka od obrotów, bez żadnego zawahania płynnie spadła sobie na 0 i zgasł. Krokowiec wymieniony na nówkę oryginalną, przepustnica wyczyszczona, podpięcie pod kompa i zero błędów. Kosztowało mnie to już ponad 500zł, a problem nadal występuje. Co jeszcze ciekawego dziś zauważyłem, jak podjechałem pod dom i zatrzymałem auto, to zaraz po tym zadrżało trochę auto i zaczęły też w tym czasie delikatnie mrugać światła. 2 tygodnie temu alternator był naprawiany, bowiem komutator już na ostatnim oddechu. Już nie wiem co mysleć. Patrząc na te światła mrugające, to obstawiałbym coś z prądem i pewnie też dlatego gaśnie. Tylko co to może być? W poniedziałek pojadę do tego elektromechanika, bo facet wydaje się być konkretny. Niech zmierzy mi napięcie, może pociągnąć nową masę na silnik?
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 23:31   #30
sulko87
ford::beginner
 
Imię: Sulko
Zarejestrowany: 12-04-2013
Skąd: Zabrze
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Z tego co czytam to problem jest do naprawy.
Tylko trzeba na to troszke czasu
sulko87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.