Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2011, 08:50   #31
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

No właśnie o to mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jendrek myślisz, że u mnie może być czujnik położenia wału? Bo wałka wymieniałem razem z wtryskami

__________________
2.0 TDCI EGR-Bypass De-Cat, będzie IC i chip
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 10:23   #32
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Cytat:
Napisał Gregor90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy -20 chodził super, zszedł z ssania i zaczął szarpać. Wg mnie czuć palonym olejem.
to zacznij od sprawdzenia turbiny. czy nie ma luzów i czy nie jest mocno zawalona olejem. egr to raz a czy czyściłeś kolektor dolotowy z nagaru?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 12:51   #33
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to zacznij od sprawdzenia turbiny. czy nie ma luzów i czy nie jest mocno zawalona olejem. egr to raz a czy czyściłeś kolektor dolotowy z nagaru?
Tak, razem z wymianą bypassa, turbo sprawdzę na dniach.. Ale przy pelnym gazie idzie jak burza i nie kopci prawie wcale(norma, albo mniej)
__________________
2.0 TDCI EGR-Bypass De-Cat, będzie IC i chip
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 12:16   #34
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

na wolnych obrotach bez obciazenia silnik diesel powinien tak samo chodzic z rura od turbiny jak i bez tzn mam na mysli fakt ze nawet gdyby turbina byla walnieta to silnik powinien rowno pracowac...ale wy jeszcze maciw w swoich przeplywomierze powietrza....

Ale Tak czy siak obroty silnika diesla zaleza jedynie od dawki paliwa i kata wtrysku
Niema wiecej innych powodow a cala reszta steruje tymi dwoma zaleznosciami.
jesli silnik niebierze oleju a kat wtrysku bedzie skakal (sie zmienial) to i spalanie oleju bedzie zle i silnik moze dymic i nierowno pracowac pomimo tego ze dawke paliwa dostaje taka sama.
Owszem wiem ze w tdci tym steruje komputer ale komputerem steruje: temperatura obroty i polozenie silnika przeplyw powietrza obciazenie silnika.
Gdzies w tych rzeczach przyczyna musi byc.
Pod warunkiem ze EGR nam niewali za duzo spalin do silnika ale oczywiscie najlepiej go zaslepic.

A co z programowaniem wtryskow...?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 12:53   #35
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale Tak czy siak obroty silnika diesla zaleza jedynie od dawki paliwa i kata wtrysku
Niema wiecej innych powodow a cala reszta steruje tymi dwoma zaleznosciami.
Dla potomnych - po części tak i nie.
Jak jest problem z np. "inteligentnym regulatorem napięcia alternatora" obroty silnika falują - zapewne w ten sposób sterownik chce opanować niestabilne napięcie wyjściowe z alternatora... Więc dochodzi jeden powód.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 17:11   #36
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Pomysł z inteligentnym regulatorem napięcia, też nie jest głupi. Bo włączeniu ogrzewania na obie szyby swiatła przygasają. Ale zdarza mi się, że jak rano machnę raz wycieraczkami albo szybko włączę światła, to obroty ciut podskakują. Myślicie, że może mieć na to wpływ podpięty wzmacniacz? A co z kołem pasowym? Może mieć jakiś wpływ na obroty, jeśli dostaje drgań?
__________________
2.0 TDCI EGR-Bypass De-Cat, będzie IC i chip
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 22:13   #37
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Cytat:
Napisał Gregor90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysł z inteligentnym regulatorem napięcia, też nie jest głupi.
Kolega rozumiem przytoczyl to tutaj jako taka dodatkowa ciekawostke...owszem takie zeczy tez maja wplyw ale w nietak duzych stopniach aby silnik zaczynal dymic na niebiesko. Wystarczy zmierzyc napiecie ladowania aby to zweryfikowac..ale musialby juz wczesniej zauwazyc jakies dziwne problemy z ladowaniem czy migajacymi swiatlami na wolnych obrotach...
Tak czy inaczej Jasiuuu nam gdzies sie zapodzial
Ale panowie niez wrocilismy wszyscy uwagi ze bledy niebyly prwdopodobnie wogole sprawdzone.
Temat sie ciagnie a rozwiazania brak tak samo jak podlaczenia do kompa bo jasiu o tym niewspomnial a my wszyscu to przeoczylismy.
I tak w nieskonczonosc mozemy sobie gdybac.........pozdrowienia dla wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 19:28   #38
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Fakt, jasiu sie nie odzywa, ale u mnie błędów brak. Narazie mechanik rozkłada ręce, nie wiadomo co jest, na razie tak jeżdżę
__________________
2.0 TDCI EGR-Bypass De-Cat, będzie IC i chip
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 12:52   #39
maykifocus
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

U mnie jest ta sama przypadłość. Po odpaleniu (na zimnym silniku) niebieski dym, szarpanie. Też miałem wlane za dużo oleju przy wymianie i było to nie dawno. Przed wymianą nie brał oleju tzn. nie musiałem dolewać między wymianami. Teraz jak spojżałem na poziom to wydaje mi się że jednak olej zaczął schodzić ze swojego poziomu.
Po przejechaniu kilkuset metrów samochód chodzi normalnie bez szarpania na wolnych obrotach, ma kopa itp.
Doszliście w swoich co jest powodem kopcenia (smród sama parafina) i niezła zadyma.
maykifocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 11:59   #40
jasiuuu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo 150KM
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Po odpaleniu dymi na niebiesko,szarpie,weryfikacja próby przelewowej

Odgrzewam temat. Dawno się nie odzywałem, ale to z braku czasu. Zaślepiłem egr jak sugerował któryś z kolegów. Niestety poprawy brak. Przy obecnych temperaturach od 0-10 stopni auto po nocy przy odpalaniu kopci na szaro niebiesko. poziom oleju od stycznia sie nie zmienil (ani nie ubywa ani nie przybywa) a błedów na kompie nie mam. Nie wiem co robić, może rozwiązał ktoś ten problem? pozdrawiam
jasiuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.