Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2011, 10:08   #1
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Utrata mocy w czasie jazdy 1.8 TDCI

Witam
Wiem że podobnych tematów jest sporo ale zakładam swój bo każdy jest inny, oczywiście znajduje podobieństwa ale...spróbuję. Mój przypadek...W czasie jazdy 3000 obr piąty bieg auto bez jakichkolwiek oznak straciło werwę odczułem to na podjeździe-wzniesieniu (wydaje mi się że przez parę sekund zobaczyłem za sobą biały dym, ale znikł) zjechałem na parking, wszystko wygląda ok, może jestem przewrażliwiony poczułem lekki zapach spalenizny ale to mogły byc zapachy z CPN (parking). Na postoju na biegu jałowym auto posłusznie wkręca się na wysokie obroty >5000 nie widzę różnicy z wcześniejszym zachowaniem i tak jest cały czas. Podczas jazdy cały czas bez mocy powoli płynnie się wkręca na obroty ale można zapomnieć o przyspieszaniu bądź wyprzedzaniu. Olej full syntetic Castrol ciągle sprawdzam nic nie ubyło. Przejechałem jakieś 30 km, jest mechanik-przy trasie, nie było możliwości (brak terminu) żeby auto zostawić ale nasłuchałem się notabene mądrych teorii, że padło Turbo, Pompa, zawór EGR....autem zrobiliśmy jazdę próbna co potwierdziło brak mocy, diagnoza mechanika zwiększona emisja czarnych spalin na biegu jałowym podczas jazdy również (po białym dymie śladu nie ma) a i zapomniałem nie wyświetla mi się żaden CHACK, na co mechanik orzekł usterka mechaniczna. Odrazu wyjaśniam po przekręceniu kluczyka kontrolka CHACK zapala się i po chwili gaśnie. Wizualnie obejżałem silnik, przewody, wtyczki wygląda ok ale jest to mój pierwszy FORD i pierwsza usterka po roku eksploatacji. Potem wróciłem jeszcze do domu ok 100 km obroty ok 2000 bez szaleństw cały czas bez mocy. Proszę o waszą diagnozę i porady jak mówiłem jest to mój pierwszy FORD... z góry dziękuję za pomoc w zrozumieniu problemu.


Ostatnio edytowane przez gregorf ; 19-04-2011 o 08:34 Powód: Poprawka tytułu
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 07:18   #2
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

OK, macha do góry i lookij w okolice turbawki - powinieneś zauważyć coś w rodzaju puszki/zaworka z którego wychodzi cięgło (sztanga) sterująca zmienną geometrią łopatek turbiny. Po odpaleniu autka powinna być zaciągnięta przez tą puszkę i płynnie pracować podczas dodawania gazu, jeśli tak się nie dzieje to:
* sprawdź czy sztangę da radę swobodnie wcisnąć do puszki i czy się wysuwa,
jeśli nie to przesmaruj (WD40)
* sprawdź szczelność przewodów podciśnieniowych prowadząch do tej puszki.

Czekam na diagnozę
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 09:35   #3
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

ok
spróbuje dzięki
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 10:58   #4
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Jezeli zaczelo dymic to prawdopodobnie masz nieszczelnosc na odcinku tukompresor turbosprezarki - intercooler - kolektor ssacy. Rzuc okiem, czy ktorys z wezy nie ma sladow oleju na sobie - zwykle przy nieszczelnosciach olej sie nimi saczy i latwo je zidentyfikowac.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 15:29   #5
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Dzięki Rojber
Wszystko fajnie ale u mnie nie ma czegoś takiego jak w twoim opisie, dodaje fotki mojego silnika z prośbą o wskazanie o jakie cięgno chodzi? [ATTACH]04042011206.jpg[/ATTACH]


I jeszcze jedno obejrzałem sobie(na allegro) turbawki z różnych silników C-MAXA każda jest inna więc z tym cięgnem to chyba falstart?
Na załączonych zdjęciach mojego silnika widać tylko z lewej strony turbo gumową rurę a z prawej strony jakiś sterownik/siłownik czy coś takiego cały plastikowy przykręcony na śrubki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 04042011205.jpg (92.7 KB, 98 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez gregorf ; 04-04-2011 o 18:48 Powód: uaktualnienie
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 19:55   #6
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Ooops, sorka ty masz 1,8 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy Twoja wiatrownia wygląda tak jak ta:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 20:17   #7
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Sorki
Ale mam problem ze zidentyfikowaniem mojej turbiny obejrzałem dziś w necie sporo z silników 1.8 ale na moje oko wszystkie są inne od tej którą widzę u siebie w aucie ...dziś u nas leje ale jutro idę i dokładnie to oblukam może to pozwoli poznać mi lepiej tę moją foczkę bo narazie to wymiękam.
Jutro się odezwę
Dzięki

Ps.Oczywiście Colin barbazynca sprawdzenie zgodnie z radą zrobie ale jutro dziś mamy pogodę barową....ale ale gdzieś na forum znalazłem że W 1.8 tdci brak jest podciśnienia a łopatki sterowane są przez ECU elektrycznie PANOWIE.
A dokładnie znalazłem taki opis....""1.8 Duratorq TDCi
1753 cm3 (wysokoprężny) Euro4 4-cylindrowy, rzędowy; wałek rozrządu w głowicy; 8 zaworów; żeliwna głowica i kadłub silnika; wysokociśnieniowy bezpośredni wtrysk paliwa common rail; turbosprężarka
z elektrycznie sterowaną zmienną geometrią łopatek kierownicy turbiny i chłodnicą powietrza doładowującego (intercooler), funkcja chwilowego wzrostu momentu obrotowego; elektronicznie sterowany układ recyrkulacji spalin (EGR); koło zamachowe o dzielonych masach 85 kW
(115 KM) przy 3700 obr/min 280 / 300** Nm przy 1900 obr/min"...([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Ostatnio edytowane przez gregorf ; 04-04-2011 o 20:36
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 20:36   #8
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

gregorf, nie wiem dokładnie jak jest w 1,8... wiem tylko że zmienną geometrią steruje elektryka i jak zlokalizujesz turbinę (dojdziesz po wężu prowadzącym od filtra powietrza), to popatrz na zachowanie tego cięgła pod sterownikiem - ono musi się ruszyć po włączeniu silnika/gazowaniu.
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 22:51   #9
franccom
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Rybnik
Model: cmax
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

kolego za
cznij od sprawdzenia filtra paliwa miałem tak w focusie tracił moc
franccom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 07:22   #10
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Cytat:
Napisał franccom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cznij od sprawdzenia filtra paliwa
Racja, tylko nie kumam jak "sprawdzić", może masz na myśli wymianę?
Wszystko się zgadza, ale może zamiast wymieniać wszystko na chybił/trafił warto oblookać to co jest namacalne bez klepania się po portfelu...

W moim przypadku objaw zasyfionego filtra był niestety troszkę inny, tzn podczas wciskania pedału gazu od pewnego momentu miało się wrażenie jakby ktoś zaciągał hamulec, wręcz z objawami "duszenia się" auta.

pozdrawiam
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.