Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2011, 09:25   #11
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Lopatki sa sterowane elektrycznie, tzn komputer steruje zaworkiem ktory reguluje podcisnienie dzialajace na aktuator turbosprezarki ktory to przestawia kierownice.
Natomiast sam aktuator jest czysto mechanicznym urzadzeniem (przynajmniej w tych silnikach).

Cytat:
Napisał gregorf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki
Ale mam problem ze zidentyfikowaniem mojej turbiny obejrzałem dziś w necie sporo z silników 1.8 ale na moje oko wszystkie są inne od tej którą widzę u siebie w aucie ...dziś u nas leje ale jutro idę i dokładnie to oblukam może to pozwoli poznać mi lepiej tę moją foczkę bo narazie to wymiękam.
Jutro się odezwę
Dzięki

Ps.Oczywiście Colin barbazynca sprawdzenie zgodnie z radą zrobie ale jutro dziś mamy pogodę barową....ale ale gdzieś na forum znalazłem że W 1.8 tdci brak jest podciśnienia a łopatki sterowane są przez ECU elektrycznie PANOWIE.
A dokładnie znalazłem taki opis....""1.8 Duratorq TDCi
1753 cm3 (wysokoprężny) Euro4 4-cylindrowy, rzędowy; wałek rozrządu w głowicy; 8 zaworów; żeliwna głowica i kadłub silnika; wysokociśnieniowy bezpośredni wtrysk paliwa common rail; turbosprężarka
z elektrycznie sterowaną zmienną geometrią łopatek kierownicy turbiny i chłodnicą powietrza doładowującego (intercooler), funkcja chwilowego wzrostu momentu obrotowego; elektronicznie sterowany układ recyrkulacji spalin (EGR); koło zamachowe o dzielonych masach 85 kW
(115 KM) przy 3700 obr/min 280 / 300** Nm przy 1900 obr/min"...([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 12:01   #12
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Ok
Oględziny zrobiłem nic nie stwierdziłem wycieków nie widać, wtyczki przewody wyglądają ok, turbawka tak jak opisałem wcześniej żadnego cięgła widocznego
05042011210.jpg
05042011211.jpg
tylko to co na foto.
Z tym filtrem to zabił mi kolega franccom ćwieka ale przyszła wiosna i tak będę robił wymianę tylko przed chciałem zlokalizować i usunąć usterkę ale zakładam również mniej optymistyczny wariant jakim jest WARSZTAT.
Ale mam jeszcze jedno pytanko skoro moje turbo to elektryka to czy te ustroistwa są jakoś zabezpieczane np: bezpieczniki przekaźniki itp. może to jest prostsze niż zakładam???
A może coś się zawiesiło, zacieło a może bezpiecznik? w końcu komp nie pokazuje błędu a mocy nima.

Ostatnio edytowane przez gregorf ; 06-04-2011 o 08:57
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 11:04   #13
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Na moje oko to ty zrobiles foto kolektora ssacego a turbo bedzie za silnikiem troche nizej...
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 13:22   #14
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Oko w porządku kolego jest to foto kolektora+zawor EGR tak to wygląda w 1.8 TDCI a turbo jest z tyłu za silnikiem i trzeba się zdrowo nagimnastykować żeby go dojrzeć. Ale do rzeczy pojechałem na WARSZTAT ...komp podłączyli chyba wyskoczył błąd PO 0234 lub 6...testowali sprawdzali diagnozę potwierdzili czujnik MAP(ciśnienia doładowania) do wymiany zamówiliśmy(Fordowski) i wszystko okaże się po wymianie najprawdopodobniej w piątek. Wrócę do tematu po naprawie.

Cytat:
Napisał colin barbazynca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na moje oko to ty zrobiles foto kolektora ssacego a turbo bedzie za silnikiem troche nizej...

Ostatnio edytowane przez gregorf ; 06-04-2011 o 13:28
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 13:42   #15
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Ten blad mowi ze zakres czujnika zostal przekroczony albo za duze cisnienie jest w ukladzie doladowania.
Zasadniczo szansa ze to wina czujnika jest bardzo mala a sam blad pojawia sie jak jest zbyt duze cisnienie doladowania.
Wsiasc w samochod, zobaczyc ile laduje podczas jazdy i bedize wiadomo. Zapewno laduje wiecej niz 1.5bar (2.5bar absolutne) i dlatego sa takie cyrki.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 18:32   #16
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Ok
Fajnie ale o ile dobrze rozumiem to taki pomiar będzie możliwy tylko z podłączonym kompem w czasie jazdy?
A tak w ogóle to twoje doświadczenie w tej materii podpowiada mi że miałeś już do czynienia z podobnym przypadkiem, może mi coś więcej podpowiesz lub sam postawisz diagnozę ...wszystko ma znaczenie (mógłbyś mi przybliżyć co pod tym rozumiesz ...ze zakres czujnika zostal przekroczony albo za duze cisnienie jest w ukladzie doladowania... .

Ostatnio edytowane przez gregorf ; 06-04-2011 o 18:44
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 09:14   #17
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Blad zakresu czujnika oznacza, ze czujnik podal prawdopodobnie sygnal o napieciu bliskim 5V -> doladowanie bylo zbyt duze. Wczesniej tez powinien sie pojawic podobny blad mowiacy o awarii ukladu regulacji cisnienia doladowania bo on zwykle przy mniejszym cisnieniu sie pojawia (ale nie zawsze).

Natomiast mam pytanie:
Czy utrata mocy wystepuje na postoju czy podczas jazdy?
Jezeli podczas jazdy, to co za tepym mechanikiem trzeba byc zeby diagnozowac samochod z taka usterka nie jezdzac nim z komputerem diagnostycznym albo chociaz z manometrem wskazujacym cisnienie doladowania?
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 09:37   #18
gregorf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Ok
No to Fajnie czyżbym trafił na MECHANIKA OD SIEDMIU BOLEŚCI naciągacza, cwaniaka a może po prostu BARANA
mógłbyś mi jeszcze przybliżyć co pod tym rozumiesz ... aktuator??? jest czysto mechanicznym urzadzeniem (przynajmniej w tych silnikach)....
Odpowiadam na pytanie Utrata mocy tylko w czasie jazdy...

Dobra jak na tym etapie próba podsumowania (Utrata mocy nie wyświetla się CHECK):
1. Obejrzeć wizualnie :
- Kontrola poziomu oleju silnikowego-jeżeli mocno ubywa to prawdopodobnie wina uszkodzonej turbiny
- Sprawdzić Przewody, wtyczki, a szczególną uwagę zwrócić na wycieki oleju, pęknięcia, przetarcia, nieszczelności
- Intercooler, jeżeli jest gdzieś pęknięcie-dziura ( powinno być go słychać - powinno syczeć na wolnych obrotach, gwizdać na większych obrotach),
- EGR,
- Turbo
2. Pomocne w diagnozie są obserwacja zwiększonej emisji Spalin z rury wydechowej- zwrócić uwagę na ich kolor
- Biały możeb świadczyć o problemie z turbo
- czarny to całe perypetie z podciśnieniem, czujnikami, EGR....
3. Jeżeli nie znajdziemy nic to warsztat i komputer i wydatki (licząc że mechanik wie co robi)

Ostatnio edytowane przez gregorf ; 07-04-2011 o 11:26
gregorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 07:59   #19
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Pytanie o to gdzie jest utrata mocy bylo czysta ironia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja bym zrobil tak:
1. Zapial komputer z jakimkolwiek interfejsem dzialajacym z fordem (ELM+Scanxl) i zobaczyl jak wyglada cisnienie doladowania.
2. ogladaj wezyki podcisnieniowe przy turbosprezarce, sprawdz czy po odpaleniu ciegno aktuatora sie chowa do niego okolo 1,5cm

3.- Sprawdzić Przewody, wtyczki, a szczególną uwagę zwrócić na wycieki oleju, pęknięcia, przetarcia, nieszczelności

4. Jak nic nie znajdziesz to masz pecha i trzeba jechac do kogos kto ma o tym pojecie. Ja na szczescie nie musialem takich rzeczy naprawiac, wiec nie wiem u kogo warto. Ale slyszalem ze w Polsce sa ludzie, ktorzy sobie z tym radza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 08:36   #20
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Utrata mocy w czasie jazdy

Cytat:
Napisał colin barbazynca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. ogladaj wezyki podcisnieniowe przy turbosprezarce,
Ha, ha colin też się zagalopował => to jest 1,8 TDCI, z elektrycznym sterowaniem łopatek...
Ale sprawdzenie działania tego sterowania poprzez oględziny cięgła/sztangi to faktycznie podstawa podczas diagnozy.
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.