Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2010, 00:31   #1
Dex85
ford::average
 
Avatar Dex85
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 110
Domyślnie Rzucanie na boki podczas jazdy

Witam, pojawił mi się ostatnio spory problem: narwana natura kazała wyprzedzac sznur jadacych 40 km/h aut, i niestety niewyróbka spowodowała wjazd na wysepkę ze sporą prędkością, niezłe .... było słychać. Podgięło lekko dwie felgi, więc poszły na tył (wszystkie zostały wyważone), ale od tamtej pory auto dziwnie się prowadzi, jest niestabilne. Rzuca nim na boki jak cholera, byłem na szarpakach i nic nie wykazało, tuleje w wahaczach były zmieniane niedawno, miesiąc temu amory na przeglądzie miały po 78%.

Najgorzej jest przy hamowaniu, trzeba mocno kierownice trzymac zeby sie na pasie utrzymac,ale nie to ze bije kierownica tylko normalnie tanczy lewo-prawo. Podczas jazdy na wprost z puszczona kiera tez zachowuje sie bardzo kontrowersyjnie-niby jedzie prosto ale jakby sie bujal na boki. Szukajka nie potrafila jednoznacznie rozwiazac zagadnienia, w zwiazku z czym prosze opinie, moze miał ktoś podobny problem

__________________
Było niezapomniane MK2 2.0 Ghia, jest upragnione ST220 Helgrau met

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 21-06-2010 o 01:21 Powód: Proszę w temacie uzywać innych słów...
Dex85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 01:01   #2
manaszk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2007-2014 MKIV kombi
Silnik: 2.0L Duratec FFV DOHC (145PS)
Rocznik: 05.06.2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

nie wiem czy mój to 'podobny' problem, ale opiszę co mnie spotkało wczoraj.

mondeusz jeździ sobie po Wawie, wybojami ulicznymi posuwa ponad stówę (gdzie się da oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) z bardzo rzadka gdzieś w Polskę. wczoraj w dzień ostatnie zakupy, przed wyjazdem do Włoch.

trochę jak hamowałem to lekko ściągało w prawą stronę - niewiele, ale jak się luźno puściło kierownicę to zauważalnie skręcała przy hamowaniu. no, ale myślę sobie - albo jakieś garby, albo nierówno starte opony ....

jeszcze pomyślałem że olej wymienię przed a nie po podróży (2tys km w jedną stronę).
gdy pan podniósł autko na windzie, słychać było okropny 'brzeęęękk' jakby coś walnęlo w karoserię. no ale z zewnątrz nic nie zarysowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymienił oleum spokojnie do końca, i może dzięki rozmowie o oponach, zerknął na zawieszenie, a tam - pęknięta sprężyna przedniego prawego amortyzatora (sprężyna od kolumny McPersona).

teraz sobie myślę, jak to dobrze że to wysszło na wierzch na kanale w warsztacie, a nie na niemieckiej autostradzie .....

uważam, że ta stal pękła już jakiś czas temu, a przy podnoszeniu 'spadła' z kielicha mocowania (i stąd ten brzdęk). a jak pękła, to się zmieniła geometria zawieszenia koła.

aha - przegląd diagnostyczny miałem w marcu i też nic nie wykazał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie pękło później...
manaszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 10:43   #3
jerzuu123
ford::average
 
Avatar jerzuu123
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Wieluń/ Biała/Uden Holandia
Model: Galaxy Mk2 wersja camper
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2004
Postów: 165
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Miałem podobne objawy, u mnie były to tuleje zawieszenia, niestety szybko się wybijają
jerzuu123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 20:46   #4
Dex85
ford::average
 
Avatar Dex85
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Cytat:
Napisał jerzuu123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobne objawy, u mnie były to tuleje zawieszenia, niestety szybko się wybijają
Ale tuleje wymieniałem naprawdę niedawno (max 5 tys km-2 miesiące).Dzis zauwazylem ze w zakretach (bardziej przy skrecaniu na malej predkosci) przednie gumy smieja sie jak cholera. na razie nie widac, zeby je scinalo, nie sa juz w najlepszym stanie ale wszystkie byly niedawno wywazane (juz po przygodzie) i nic na wulkanizacji nie marudzili. Pewnie tak czy tak podjade geo i zbierznosc sprawdzic
__________________
Było niezapomniane MK2 2.0 Ghia, jest upragnione ST220 Helgrau met
Dex85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2010, 14:17   #5
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Porównaj wahacze,czy przypadkiem ten co wpadł na wysepkę się nie wygiął.Zobacz też łączniki stabilizatora,a nawet cały stabilizator.Przy małej nierównoległości nic nie odczujesz bo sworznie łączników się naddadzą,ale większym zwichrowaniu jeden będzie ci odpychał amorka do góry a drugi będzie ciągnął na dół.We wszystkich tych przypadkach stracisz geometrię zawieszenia i wtedy auto myszkuje po drodze,opony piszczą a czasami może nawet ściągać.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2010, 16:17   #6
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Sprawdź dokłądnie czy ci sprężyna nie poszła to raz a dwa sam przekręć kołem i zobacz czy nie masz pokrzywionych felg i jajowatych opon - oponiarze wrzucają często na maszynę przykrywają osłoną i mają resztę gdzieś... a oponka lata góra dół lub felga w lewo-prawo...
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 17:30   #7
Dex85
ford::average
 
Avatar Dex85
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

dzis byłem na scierzce zdrowia, przepatrzone zostałodosłownie wszytsko oraz ustawiona zbierznosc.piszczenie oponek umilkło, ale podczas hamowania nadal wyczuwalne jest tańczenie (juz troche mniej). oponki są ok, jedna felga ma przygięty wewnętrzny rant ale dała się wyważyć i oponiarz dokładnie ją oglądał, mówił że nie powinna takich efektów wywoływać. Siła hamowania na oba koła równa. dodam że amory przednie mają po 65 i 68%- bez rewelacji, ale sam mechanior mówił, że w jego aucie było po 75% i też mu sie bujał, a jak je wymontował to w rękach mu normalnie wpadały do srodka. Pewnie na razie zakoncze na prostowaniu felgi,a po nastepnej wypłacie pomyślę o tych amorach lub o allegro....tylko nie wiem czy amory z allegro, czy mondeo na allegro
__________________
Było niezapomniane MK2 2.0 Ghia, jest upragnione ST220 Helgrau met
Dex85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 17:37   #8
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Dex albo nie doczytałem,albo nie napisałeś na jakich oponach jeździsz.Może balon jest zbyt duży.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 18:13   #9
Dex85
ford::average
 
Avatar Dex85
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dex albo nie doczytałem,albo nie napisałeś na jakich oponach jeździsz.Może balon jest zbyt duży.
od zawsze latem jezdze na 205/50/16, do tej pory bylo ok
__________________
Było niezapomniane MK2 2.0 Ghia, jest upragnione ST220 Helgrau met
Dex85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 21:17   #10
Dex85
ford::average
 
Avatar Dex85
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Rzucanie na boki podczas jazdy

Okazało się, że felgi były lekko podbite od wewnątrz, po prostowaniu za niewielkie pieniądze problem stracił na sile
__________________
Było niezapomniane MK2 2.0 Ghia, jest upragnione ST220 Helgrau met
Dex85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.