Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2016, 17:00   #181
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Co do tego małego lustereczka wewnętrznego to rzeczywiście kiepsko w nim widać , ale mnie ono do niczego nie potrzebne ( dzieci duże )
Zewnętrzne lusterko rzeczywiście ciut za małe , cieżko powiedzieć co można by było z rym zrobić .
Jeśli chodzi o bagażnik to jest dokładnie tak jak piszesz - Lampka oświetla bardziej to co przed samochodem niż w środku . W wersji 7 miejscowej jest chyba tez dodatkowe oświetlenie w suficie nad ostatnim rzędem siedzeń o ile się nie mylę ( ja mam 5 miejscowa ) i moze wtedy lepiej oświetla . Zawsze dodatkowe oświetlenie dołożyć to nie problem . W starym smaxie dokładałem ledy.
Zamykanie automatyczne po ruszeniu tak jak już pisałem można aktywować . Koledzy na forum to ogarniają bez problemu , w ASO niestety nie chcą bo zabrania im tego jakaś chora dyrektywa unijna ( chociaż jak dobrze zagadasz to zrobią za"drobna opłata" ).
Miałem się umówić z kolega Mayak z forum ,ale ciagle czasu brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterowania głosem jakoś nie uzywałem za dużo wiec się nie wypowiadam .
Co do sync3 to myśle ze chłopcy na forum ogarną sprawę i będziemy do nich jeździć i upgrade'owac , bo na serwis raczej bym nie liczył w tej kwestii ...

__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 01-03-2016 o 17:09
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 16:12   #182
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Loop daj jakiegoś linka w temacie automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu - nie znalazłem

Co do spalania 180, 2.0l, automat pali mi jakieś śr 9.2 ale mam ciężkie kopytko i to mieszanka miasta i A4 gdzie zazwyczaj 160 jadę - więc nie narzekam. Zazwyczaj jeżdżę na S-ce, jak przełączę na D wychodzi nieco oszczędniej
Silnik i skrzynia super, mocy dość i to od samego dołu.
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 18:39   #183
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał PiotrKil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik 1.5 EB troszkę słaby na niższych biegach. Żeby samochód żwawo przyspieszal trzeba go ładnie pocisnac po obrotach, ale jeszcze nie chce do końca sprawdzać bo silnik nie dotarty. Przy większych prędkościach ładnie się zbiera. Ogólnie trochę mi brakuje mocy, ale jest to w końcu samochód rodzinny a nie wyścigowy. Myślałem również o 2.0 ale ma dużo większe spalanie, wiec opuściłem.

Jeszcze spalanie. Od początku użytkowania komputer pokazuje 9,2. Ale na ostatnią przejażdżkę wyzerowalem komputer nr 2 i na odcinku 400 km (300 na szybko, 100 miasto) średnia wyszła 8,4 wiec juz rozsądnie.

:
Moja opinia o 1,5Eb podobna jak PiotrKil. Jestem ciut rozczarowany. Na nizszych obrotach widocznie odstawje od poprzedniego Tdci 140KM. Z drugiej strony nie chciałem diesla a 2,0 to ok. 3 litry więcej na 100km więc pas. Jeśli ktoś dużo jeżdzi to optymalne rozwiązanie to diesel 180 km. Moja żona w dwa miesiące zrobiła 1500 km z tego 1000km to ferie więc diesel odpada.
Spalanie to ok. 11 litrów - jazda tylko miejska. Na trasie przy pełnym obciązeniu + box wyszło ciut ponad 9l. To nie mało ale wciąż się dociera.

Bump: Zgadzam się, ze lusterko do obserwacji kabiny to kpina i nieużyteczna rzecz.
W wersji 7-mio miejscowej rzeczywiście jest dośc silne światełko nad 3 rzedem siedzeń więc w bagażniku bardzo jasno. Ale zgadzam się, że boczne światełko oświetla wszystko tylko nie przeszczeń bagażową.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 20:48   #184
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Loop daj jakiegoś linka w temacie automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu - nie znalazłem...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj masz link z działu mondeo gdzie znajdziesz to czego szukasz .
Zgłoś się do jednego z kolegów to ci ogarną to zamykanie.
ja jestem z wawy to akurat pasuje Mister Mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spalania to u mnie podobnie - około 9,5 litra średnio czyli niestety ciut więcej niż w poprzednim smaxie .
Chłopaki z działu mondeo wspominają coś o buczeniu silnika tdci w pewnym zakresie obrotów . Występuje coś takiego u was ?
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 16:53   #185
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Nie do końca rozumiem o co chodzi, że jest jakaś dyrektywa unijna co do automatycznego zamykania drzwi. Dziś wsiadłem do skody Fabii, rocznik 2015 i w ustawieniach jak byk opcja "automatyczne zamykanie/otwieranie". Po ustawieniu opcji, drzwi zamykają się gdzieś w okolicach 15 km/h, a otwierają po przekreceniu kluczyka w pozycje off.
Coś ten nasz Ford chyba sciemnia.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 17:30   #186
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Tak im to weszło w krew, że gdzie się nie ruszysz - ściema :-)
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 11:48   #187
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Pogadałem wstępnie z programistą w salonie:

Podobno da radę przeprogramować zamykanie drzwi

Od połowy roku wchodzi do s-maxa Sync3 i uwaga - wg niego nie powinno być problemu z upgreadem

Jaki numr nawigacji macie - jest na karcie SD - u mnie F5, a obwodnicy Wrocławia sprzed ok. roku jeszcze na niej nie ma ;(

Zastanwiam się, czy nie mam czegoś starego.
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 11:58   #188
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanwiam się, czy nie mam czegoś starego.
to się nie zastanawiaj, nie masz, ford ma lagi ok 2-3 lata z głównymi drogami, nawet nie chcę myśleć jakie z mniej ważnymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 12:22   #189
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Dlatego nie brałem navi. Yanosik + Google i starczy.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 12:25   #190
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogadałem wstępnie z programistą w salonie:

Podobno da radę przeprogramować zamykanie drzwi

Od połowy roku wchodzi do s-maxa Sync3 i uwaga - wg niego nie powinno być problemu z upgreadem
Super news. Jeśli tylko prawdziwy bo ja juz fordowi nie ufam

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.