Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2008, 15:11   #1
Kamil_H
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2008
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Witam,
Taki oto problem:
Ciężko wchodzi jedynka. Nie jest to jakaś masakra, ale biegu trzeba szukać i wchodzi z dość dużymi oporami. Ale nie zawsze. Jak auto się toczy to wchodzi ładnie. Problem jest jak auto stoi (skrzyżowanie, korek) i to też nie ze 100% powtarzalnością (ale zazwyczaj tak się dzieje).
Zrobiłem eksperyment w garażu. Wciskam sprzęgło. "Szukam" jedynki. Jest - weszła. Nie puszczam sprzęgła, daję luz. I za każdym następnym razem jedynka wchodzi już jak w masełko.
Puszczam sprzęgło. Słychać takie jak by stuknięcie/pyknięcie. Nic głośnego, ale w garażu słyszalne. Za następnym razem po wciśnięciu sprzęgła znów to samo.

Co to jest? Czy można się tego pozbyć? Czy poprostu ten typ tak ma?
Na jakimś forum znalazłem, że ktoś miał podobny problem z Passatem i tam problem tkwił w jakiś tulejkach wybieraka...

PS. Dodam jeszcze tylko, że problem jest oczywiście na odpalonym silniku. Na zgaszonym problemu nie ma.

Kamil_H jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 17:46   #2
djolo777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Ja mam ten sam problem ale również czasami wsteczny z oporami wchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może ktoś coś poradzi .
djolo777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 17:46   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Ja mam podobnie ale tylko rano. Nie mogę wbić wstecznego musze najpierw dać 1albo 3 albo 5 i dopiero wtedy wchodzi R. Jakieś pomysły ? Sprzęgło, wysp... i dwumas... oraz olej przekładni był wymieniany 2000km temu.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 23:12   #4
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

W moim mk2 mam podobnie po wymianie sprzegła... meczylo mnie to strasznie. Odpowietrzalem wysprzeglik dwa razy z marnym skutkiem. Znajomy mechanik podpowiedzial mi ze najprawdopodobniej to brak jednej z zaślepek na jednym z wybieraku ktora jest jednoczesnie "prowadnicą". Powoduje to luz ktory utrudnia wbicie biegu.Brak fachowosci mechanikow skierowal mnie do serwisu. Jestem w trakcie zalatwiania owej zaslepki...zobaczymy.
__________________
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 08:02   #5
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Kamil_H, tak jak wyczytałeś może to być wina tulejek w wybieraku albo w samym "krzyżaku" (o ile tak to się zwie w fordzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja miałem takie coś w mojej poczciwej astrze F i właśnie była to wina krzyżaka który się wyrobił ale po usztywnieniu go działało wszystko okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tulejki które są w mondeo powinny być teflonowe albo coś w tym rodzaju i nie powinny dużo kosztować
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 08:25   #6
Kamil_H
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2008
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Papel: Czy wiesz może gdzie można znaleźć jakiś rysunek przedstawiający schematycznie tą część auta? Książka "sam naprawiam Ford Mondeo" sprawę skrzyni biegów i sprzęgła jakoś przemilczała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Poza tym widzę na Allegro, że w Mondeo są jakieś linki wybierania biegów, jakieś cuda a chciałbym się dowiedzieć (z rysunku?) jak to działa i gdzie szukać ewentualnych luzów.
Kamil_H jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 18:19   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Cytat:
Napisał Kamil_H
Papel: Czy wiesz może gdzie można znaleźć jakiś rysunek przedstawiający schematycznie tą część auta? Książka "sam naprawiam Ford Mondeo" sprawę skrzyni biegów i sprzęgła jakoś przemilczała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Poza tym widzę na Allegro, że w Mondeo są jakieś linki wybierania biegów, jakieś cuda a chciałbym się dowiedzieć (z rysunku?) jak to działa i gdzie szukać ewentualnych luzów.
Dzięki tym linką skrzynia mondeo należy do najmniej wadliwych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak nawiasem czy zrzucanie biegu na luz bez sprzęgła wpływa na żywotność skrzyni biegów? bo zauważyłem że mogę to robić bez większych oporów i żadnych zgrzytów. Pisze tylko o zrzucaniu na luz.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 06:20   #8
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

A spróbujcie wbić ten bieg (1 lub R) jeśli nie chce wejść takim sposobem: Dajesz spowrotem na luz, puszczasz sprzęgło, wciskasz spowrotem i wkładasz bieg. Gwarantuję, że wejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 07:07   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Cytat:
Napisał peterpz
A spróbujcie wbić ten bieg (1 lub R) jeśli nie chce wejść takim sposobem: Dajesz spowrotem na luz, puszczasz sprzęgło, wciskasz spowrotem i wkładasz bieg. Gwarantuję, że wejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy działa, to już zauważyłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 10:50   #10
Kamil_H
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2008
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Re: [Mk3] Ciężko wchodzi jedynka

Cytat:
Napisał peterpz
A spróbujcie wbić ten bieg (1 lub R) jeśli nie chce wejść takim sposobem: Dajesz spowrotem na luz, puszczasz sprzęgło, wciskasz spowrotem i wkładasz bieg. Gwarantuję, że wejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak napisałem, za pierwszym razem po puszczeniu sprzęgła wchodzi ciężko.

Natomiast jak najpierw wrzucę dwójkę a później jedynkę, to ta jedynka wchodzi dobrze.
Kamil_H jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.