Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2012, 16:51   #1
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Kamera cofania - brak ostrosci

Witam. Pojawil sie problem jak w temacie.Zero ostrości obrazu.Przecierałem wilgotna sciereczka obudowe kamerki , ale obraz dalej rozmyty. Jakies sugestie? pzdr!

Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2012, 17:05   #2
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

Skoro lampy potrafily zaparowac od wewnatrz to i klosz od kamery pewnie tez. Taka charakterystyczna cecha Forda.

P.S. Mam to samo.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2012, 17:24   #3
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

Witam. No właśnie przygladałem sie temu i wcale nie widać aby było zaparowane. Kamerke i obiektyw widać bardzo wyraźnie. Poza tym na myjce domowej bylem ostatnio 2 miechy temu , wiec skad ta woda... Nic , może zostawie na czas zakupow w parkingu ocieplonym i zobaczymy. pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2012, 19:12   #4
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

A możecie wrzucić fotę, co to znaczy "brak ostrości"? U mnie nie ma co prawda obrazu HD, ale na tyle na ile to jest potrzebne to moim zdaniem ostrość jest.

A przy okazji - czy na Waszej kamerce widać na dole obrazu fragment tablicy rejestracyjnej czy raczej ramki?
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2012, 20:37   #5
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

Cytat:
Napisał bartekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możecie wrzucić fotę, co to znaczy "brak ostrości"? U mnie nie ma co prawda obrazu HD, ale na tyle na ile to jest potrzebne to moim zdaniem ostrość jest.

A przy okazji - czy na Waszej kamerce widać na dole obrazu fragment tablicy rejestracyjnej czy raczej ramki?
No wlasnie rozchodzi sie o to,ze do tej pory obraz byl jak HD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..A przynajmniej HDready.Teraz jest jakby rozmazany.Po prostu niewyrazny.Jakbys widzial zarys przeszkody przez mgle. Auto stoi za toba 1m a ty nie widzisz wyraznie cyferek na rejestracji.Co do reszty pytania to ja widze u siebie kawalek zderzaka.Rejestracji nie obejmuje.Swoja droga jak oni ustawiaja obiektyw kamery ze sie odleglosci pokrywaja z odleglosciami na wyswietlaczu.
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2012, 21:19   #6
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

No nie, to u mnie jest też takie powiedzmy HDReady :-)

Pytałem się o to co widać w kamerce z nieco innego powodu. Pewnego dnia obraz miałem wciąż wyraźny, ale jakby z innej perspektywy - jakby w większym oddaleniu (tak jakby ktoś zoom lekko oddalił) do tego stopnia, że widzę górną część ramki od tablicy (wcześniej nic nie było widać). Ale najgorsze, że przestały mi pasować linie z realem (a już się przyzwyczaiłem, że jednak pasują co przy parkowaniu tyłem bardzo pomaga) - pokazują o wiele za szeroko, co by zresztą pasowało, skoro obraz jest w oddaleniu, czyli de facto pokazywane obiekty są mniejsze niż wcześniej.
Zatem co się mogło stać? Sama bańka z kamerą jest nieruchoma. Możliwe że ruszyła się sama kamera? Ale jak? Żeby zoom się zmienił? Być może jest jakiś problem z tymi kamerkami, tyle że u mnie zmienił się zoom a u Was ostrość.
Z drugiej strony brak ostrości może oznaczać zaparowany lub mokry obiektyw od środka (w kamerce). Choć to nie powinno się przydarzyć, to znając Forda - kto wie?
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2012, 09:21   #7
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro lampy potrafily zaparowac od wewnatrz to i klosz od kamery pewnie tez. Taka charakterystyczna cecha Forda.

P.S. Mam to samo.
Miales racje. Wszystko wrocilo do normy.Powodem byla zamarznieta woda na kloszu.Milimetrowe zmarzniete kropelki.Dzisiaj klosz od zewnatrz i srodka gladziodki i od razu lepszy obraz.pzdr!

PS. Może sie myle , ale na ekranie podgladu z kamery pojawila sie CHYBA dodatkowa linia naprowadzająca.Pionowa /jakby przedłuzenie samochodu/ koloru żółtego. Wczesniej jej CHYBA nie było....
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2012, 22:44   #8
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

He, he - zalogowałem się żeby wpisać że dzisiaj u mnie OK: pogoda mroźna, ale słonecznie i sucho = Ford HD. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2012, 23:06   #9
Gregs
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2005
Skąd: Wrocław
Model: S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM -->180KM
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

Ja osobiście polecam (wszystkim którzy nie mają) zamontowanie kamerki.
Koszt nie jest duży a jaki komfort. Ja zapłaciłem za komplet lusterko z LCD + kamera (montowana w miejsce lampki podświetlenia tablicy) 160 zł. Montaż wykonuje się bezproblemowo samemu w około 2 h.
Gregs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2012, 06:30   #10
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 393
Domyślnie Odp: Kamera cofania - brak ostrosci

Super Gregs !!! To nadzieja dla ,,bezkamerkowców". A może wrzuć jakiś manual ? Na pewno więcej niz kilka osób skorzysta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.