Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2013, 21:07   #1
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

Hej, koledzy podczas krecenia kierownicą pyka mi delikatnie co jakis czas maglownica, to nie niestety łożysko mcpersona w amorkach tylko magiel. Fordzinka bez wspomagania, ogladałem magiel ale nie widziałem tam sruby do kasowania luzu lub tym podobne, czy takowa śruba istnieje??? luzu samego w sobie nie odczuwam na kierownicy ale chciałem trosze jeszcze wycisnąć z tej maglownicy a pykanie denerwuje, Czy spotkał sie ktoś z podobnym problemem, pykanie raczej w prawej czesci maglownicy, strona pasażera. Smarowanie pod gumami niewiele pomogło prócz lżejszego krecenia kierownicąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 21:32   #2
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

być może maglownica sie kończy, na pocieszenie bez wspomagania koszta nie są aż tak duże
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 08:07   #3
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

Cytat:
Napisał TSRules Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
być może maglownica sie kończy, na pocieszenie bez wspomagania koszta nie są aż tak duże
KOlego odpowiedziałeś na któreś z moich pytań czy nabijasz sobie posty?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 12:28   #4
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

spokojnie, po prostu uważam że jak masz sie bawić w regeneracje, likwidacje luzów, zakładanie\zdejmowanie, to prościej kupić nową za 200zł i mieć spokój na kilka lat, (wiadomo, co innego ze wspomaganiem koszta o wiele wyższe) pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 11:45   #5
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

pykanie może być przez rdzewiejąca listwę. niestety bez rozłożenia nie dowiesz się co jest przyczyna.
Może to być krzyżak. ja tak miałem po włożeniu regenerowanej maglownicy. śruba na krzyżaku zaciśnięta mocno, ale jednak pykała i czuć było delikatny skok na kierownicy.
spróbuj dociągnąć to, jeśli nie pomoże, to możesz sprawdzić końcówki i drążki, czy na pewno jest ok.
nie wiem, czy bez wspomagania jest śruba do kasowania luzów, ale w wersji z wspomaganiem od spodu jest duża śruba (pod zaślepką). szukaj w okolicach krzyżaka, przy ślimaku.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 15:54   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

Wymień całą przekładnię kierowniczą. Stara nawet jak ma regulację, to jak pokręcisz, będzie ciężko chodziła, a przeskoki też będą, bo są wyrobione łożyska na śrubie, lub dostały raka ze starości.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 19:56   #7
Czarek88
ford::average
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Płock
Model: Focus mk1 lift
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pykająca maglownica przy kreceniu kierownicą

Witam mam pytanie od czego można podrzucić maglownice ze wspomaganiem dla Forda Ka 97 rok 1,3 benzyna czy któryś model ma identyczną maglownice? np ford fiesta IV generacji?
Czarek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.