Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2010, 18:34   #1
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie tdci przekładka na automat

mam pytanie czy ktos wykonywal operacje zamiany na skrzynie automatyczna w tdci??
Czy jest to wogole oplacalne?

jezdze duzo po miescie, 6 biegow i ostatnio doszly problemy z nogami przydalby sie automat. Sprzedaz auta nie wchodzi w gre


Jak automat sprawuje sie z tym silnikiem bo slyszalem ze tak srednio.
Fakt ze w manualu miescie dwumasa szybko sie zuzywa

Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 20:04   #2
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

Mi się wydaje że taka operacja napewno sporo kosztuje...

Oprocz kupienia paru nowych gadzetow to tez pytanie czy kupisz skrzynie w dobrym stanie czy nie jakiegos zjezdzenca...

No i bedziesz musial znalezc jakis konkretny warsztat ktory zrobi taka operacje dobrze....

Nie wiem czy na allegro sie nie oglaszaja poszukaj podzwon po warsztatach i popytaj jak taka operacja wyglada w mondeuszu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 22:15   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

najlepiej poszukaj kogos kto wymienia na manuala bo mu skrznia padla i wymiencie sie gratami plus nowa skrzynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 22:26   #4
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

1olek ma racje napisz na stronie glownej forum albo oglos sie na allegro ktos napewno sie odezwie bo przewaznie ktos ucieka z automatu na manual niz na odwrot tak jak Ty planujesz...
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 08:11   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

Dokladnie Lasko1990 ma dobry pomysl z ogloszeniem na allegro, mozesz tez kupic troche czesci z anglika ale plastyki z kabiny nie pasuja.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 16:15   #6
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

konkrety widze i to lubie. dzieki

pytanie jeszcze do ludzi ktorzy mieli okazje porownac automat z manualem w tdci. Jaka jest plynnosc pracy i spadek dynamiki?

Mnie w manualu troche denerwuje hydrauliczne sprzeglo a konkretnie zakres lapania
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 19:51   #7
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

sama skrzynia nic ci nie da bo silnik a konkretnie sterownik jest specjalnie opracowany i zaprogramowany do współpracy z sterownikiem z skrzyni automatycznej i to razem zbierane są dane o momencie obrotowym ,danej prędkości,położenia pedału w danej chwili i wiele innych danych z czujników.
A zastanawiałeś się nad obudową tej skrzyni, przecież ona jest inna i fizycznie nie powinna pod pasować do zamocowania z silnikiem w której była manualna skrzynka( szczegóły mogą być niezauważalne a jednak są)

A co do samej jazdy to ja mam u siebie tiptronic i nie chce już żadnych manuali tak się zafascynowałem he he.
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 21:23   #8
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

No ja słyszałem że tiptronic dobra sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z taka skrzynia kumpel ma Audi A6 1.9 TDI 130 koni i zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do tej przekładki skrzyni to Bien11 zacznij najlepiej od znalezienia jakiegoś dobrego warsztatu który się tej roboty podejmie i będzie wiedział o co biega i który miał z czymś podobnego do czynienia bo wielu mechaników w dzisiejszych czasach łapie się wszystkiego byle jakaś kasa była a niekoniecznie będzie to dobrze zrobione tym bardziej przy zabiegu przekładki manuala na automat zabieg pewnie do najprostszych nie należy a więc i konkretni ludzie powinni to robić ale skoro decydujesz się na taką wymianę to i napewno fundusze na to masz...a jeśli w gre nie wchodzi sprzedaż auta i kupienie seryjnego automatu to naprawde musisz sie rozejrzec za dobrymi mechanikami zeby Ci nie z****** oczka w glowie bo sie wrecz zalamiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do osprzetu to najlepiej jesli udalo by Ci sie dogadac z warsztatem ktory to bedzie robil ze oni wszystkim sie zajma(kupieniem skrzyni i calej reszty...) kosztowac to moze troche zlotych wiecej ale bedziesz mogl spac spokojnie i nie myslec co chwile czy kupiles dobra skrzynie czy nie zjezdzenca ktory zrobi 500 km i sie rozsypie...a warsztat jesli jest profesjonalny i ma dojscie do czesci uzywanych a miec ma napewno to znajdzie cos dobrego tym bardziej ze poczuja kase bo za robote watpie ze malo wezma i czesci tez sporo...i oczywiscie na samym poczatku niech Ci przedstawia wstepny kosztorys oraz zapytaj o to czy daja gwarancje na usluge...

Ostatnio edytowane przez Lasko1990 ; 20-09-2010 o 21:26
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 21:33   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

Cytat:
Napisał Szturmik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zastanawiałeś się nad obudową tej skrzyni, przecież ona jest inna i fizycznie nie powinna pod pasować do zamocowania z silnikiem w której była manualna skrzynka( szczegóły mogą być niezauważalne a jednak są)
Kolego czy myslisz ze ford produkuje dwa silniki, jeden do manuali a drugi do automatow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 23:45   #10
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: tdci przekładka na automat

Cytat:
Napisał Bien11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedaz auta nie wchodzi w gre
coś mi się wydaje jak to czytam, że przy nowoczesnym sterowaniu automatycznymi skrzyniami biegów lepiej sprzedać manual i kupić automat niż bawić się w przekładkę. taniej wyjdzie.

wydaje mi się, że ostatnio przy okazji pytania na forum o zakup auta było mondeo z przyciskiem dołożonym na lewarku zmiany biegów w manualu, który to przycisk sterował sprzęgłem ale wyglądało to na auto przerobione dla osoby niepełnosprawnej ze wskazaniem na lewą nogę bo hamulec i gaz były normalne a sprzęgło na siłowniku

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 20-09-2010 o 23:49
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.