Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2011, 10:29   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

jeśli będziesz miał kłopoty ze zbyt wysoką temperaturą, pomimo wymiany termostatów i przy działającym wentylatorze to sprawdź połączenie między pompą wody a pompą wspomagania bo może wałek się wytarł i słabo działa pompa wody. jednak przy tak młodym roczniku jest to mało prawdopodobne


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 02-03-2011 o 10:31
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 13:42   #12
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Pytanie - czy to normalne, że nagrzewa się tylko górna część chłodnicy?
Zaciekawiony lekturą, a że mam urlop i się nudzę, postanowiłem dziś sprawdzić, czy uda mi się uruchomić wentylator - dłuższa jazda, wysokie obroty, potem do garażu i trochę piłowania obrotów na postoju - wentylator ani drgną.
Sprawdziłem wtyczki - są w porządku, nie ma nic nadpalonego.
Włączam klimę, wentylator się włącza od razu.
Ściągam wentylator, dotykam ręką chłodnicy - o górną część się oparzyłem, dolna pozostała zimna - czyli tamta część w której znajduje się rezystor na wentylatorze (patrząc od przodu - prawy dolny róg) jest zimna.
Zastanawiam się, czy to prawidłowe zachowanie, bo wymieniałem chłodnicę i w ramach oszczędności kupiłem no-name i czy aby nie jest w połowie zaślepiona.
Silnik czuć że się nagrzewa, dosłownie mówiąc - śmierdzi nagrzanym metalem -ale z kolei wskazówka na blacie stoi za pięć 12, więc tak jak być powinno.
Nie wiem co o tym myśleć, i czy aby z nudów nie szukam dziury w całym...
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 16:07   #13
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Moze termostat sie kokretnie nie otworzyl duży i nie puścił tak konkretnie, żeby cała chłodnica została wypełniona ciepłym płynem
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 19:07   #14
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze termostat sie kokretnie nie otworzyl duży i nie puścił tak konkretnie, żeby cała chłodnica została wypełniona ciepłym płynem
No właśnie nie wiem - dlatego pytanie było do Szanownych Kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit:
trochę za szybko sprawdzałem - wystarczyło chwilę poczekać i chłodnica zagrzała się pięknie cała - tyle, że termostat się otwierał zbyt późno, bo przy ok. 105 stopniach.

Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 08-03-2011 o 19:26
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 18:56   #15
Piotrek1986
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2011
Model: Mondeo mk3 2007
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Dojechalem dziś pod dom okolo 8 km z pracy jadac normalnie nie bylo korkow ani nic. Wyłaczam auto i szlysze ze wentylator chodzi i chodzi tak z 3-4 minuty czemu ? czy winny moze byc maly termostat ? w sobote zrobilem trase 300 km i wydawalo sie byc ok !!!, duzy termostat zmieniony na nowy wentylator z modulem zmieniony ktos ma jakies pomysly ???? temeratura na wskazniku ok nie jest przegrzany wskazowka nie przechodzi ponad 90 stopni.
Piotrek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 19:24   #16
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Cytat:
Napisał Piotrek1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...temeratura na wskazniku ok nie jest przegrzany wskazowka nie przechodzi ponad 90 stopni.
Ten wskaźnik to można sobie wsadzić tam, gdzie światło nie dochodzi...
Lepiej sprawdzić temperaturę przez test zegarów :

"Z wciśniętym i trzymanym przyciskiem kasowania licznika dziennego przekręcić kluczyk na poz 2 , na wyświetlaczu pojawi się napis , puścić przycisk, odpalić auto i przyciskać to kasowanie licznika aż dojdzie do temperatury liczba plus C"

Tam będziesz mieć dokładny odczyt z czujnika cieczy chłodzącej.
U mnie wskazówka za pięć dwunasta, czyli idealnie tak jak ma być, ale gdy sprawdziłem to dokładnie, to podczas jazdy stała temperatura 105 stopni. Fakt, że paniki nie ma, bo to nadal mieści się w granicach normy (przy 107 stopniach załącza się wentylator), ale wymieniłem termostat, i teraz jest podczas jazdy maksymalnie 100 stopni - jeśli urośnie o jeden stopień, to tylko na moment, bo zaraz termostat się otworzy i wyrówna z powrotem do 98 - 100 stopni.
Te wartości które podałem dotyczą benzyny - w dieslu chyba powinna być niższa, ale nie znam wartości.

pozdrawiam.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 18:18   #17
Piotrek1986
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2011
Model: Mondeo mk3 2007
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Ani nie maly ani nie duzy termostat nie pompa wody, bylem dzis u elektromechanika i okazalo sie ze komputer zlapal blad wentylatora stad cale dziwne zachowanie sie ukladu chlodzenia widocznie jak sie zepsul stary wentylator po wymianie na nowy trzeba bylo pod kompa podpiac. Pozdrawiam
Piotrek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 14:54   #18
marek55
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo3
Silnik: TDCI 2.0 130km
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

WITAM.
Mam podobny problem, z nie wyłączającym się wentylatorem. Kiedy przycisnę na obrotach przy większej prędkości, po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna mi trochę szarpać. Kiedy się zatrzymam wolne obroty są podwyższone a po zgaszeniu silnika wentylator chodzi jeszcze z 10 minut. Podczas spokojnej jazdy problem występuje dużo rzadziej. Dodam, że wczoraj zauważyłem mały wyciek płynu pod pompą wodną. Czy to oznacza jej koniec, trochę mnie to dziwi bo autko ma nie wielki przebieg [ 104000].
marek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 15:11   #19
marek55
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo3
Silnik: TDCI 2.0 130km
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Auto przegrzewa się

Dodam jeszcze, że objawy te pierwszy raz wystąpiły, kiedy było jeszcze zimno, więc temperatura otoczenia nie miała na temperaturę płynu żadnego wpływu. Ciekawe jest też to, że gdy to się dzieje podczas dodawania gazu na postoju mruga mi podświetlenie danych z kompa. Podpinałem auto pod kompa kilka razy i tylko raz wyrzucił ''zacisk pola alternatora'' ale alternator był sprawdzany ładowanie ok. Nie mam pojęcia co się dzieje, czy nie sprawna pompa wodna może powodować takie objawy.
marek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.