Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2013, 08:52   #1111
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jeśli pompa sypie opiłkami to jest ich pełno , wszędzie. Nawet gołym okiem widać. Zlej z filtra ropę do jakiegoś naczynka , przyłóż magnes i obserwuj co się dzieje. Rozumiem że twoje autko ma bolączkę w postaci sprężynki?

dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 12:43   #1112
H4des
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2011
Skąd: Gdańśk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Przedwczoraj rozkręciłem wtrysk na którym zrobiłem ostatnie 15 tys km i nic tam nie zauważyłem, więc raczej wszystko ok z łożyskiem.

Tak, moje auto ma bolączkę z migającą sprężynką po nagłym zdepnięciu na pedał gazu, tryb awaryjny, następnie gaśnie jeśli dalej mu cisnę. Ostatnio też nie chciał zapalić, ciśnienie na listwie było za słabe, dlatego wymieniłem chwilowo wtrysk na inny. Palić pali, ale strasznie klekocze, myślę jednak, że potrzebuje jeszcze chwili żeby się zaadoptował do panujących warunków bo dopiero zrobiłem ok 20 km.

Byłem u znajomego mechanika, który zrobił przelew i okazało się, że jeden wtrysk leje notorycznie (ten którego wymieniłem przedwczoraj). Niestety dokładnych parametrów nie znam ponieważ moja próba trwała może pół minuty... Pozostałe trzy były w normie - mniej więcej podobną dawkę miały.

Podmiana wtrysku pomogła w tym na czym mi najbardziej zależało - auto bez problemu odpala.

Mimo to słusznie myślę, że czeka mnie regeneracja prawda?
H4des jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 13:45   #1113
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Masz prawie, że identyczny problem jak u mnie. Problem opisywałem parę postów wyżej. Po wykonaniu próby okazało się, że jeden wtrysk znacznie odbiega od pozostałych. W przyszłym tygodniu udaję się z nim na regenerację. Muszę jeszcze tylko sprawdzić filtr paliwa czy czasem w nim nie ma opiłków od pompy.

Pytanie tylko mam jeszcze jedno. Czy po regeneracji taki wtrysk musi zostać znów zakodowany czy adaptacja następuje samoczynnie?
__________________
BÓG, HONOR, OJCZYZNA I FCP
Black Panther
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 15:42   #1114
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Krzysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz prawie, że identyczny problem jak u mnie. Problem opisywałem parę postów wyżej. Po wykonaniu próby okazało się, że jeden wtrysk znacznie odbiega od pozostałych. W przyszłym tygodniu udaję się z nim na regenerację. Muszę jeszcze tylko sprawdzić filtr paliwa czy czasem w nim nie ma opiłków od pompy.

Pytanie tylko mam jeszcze jedno. Czy po regeneracji taki wtrysk musi zostać znów zakodowany czy adaptacja następuje samoczynnie?
W mondeo następuje samoadaptacja, ale jeśli pojedziesz do dobrego fachowca od CR to pewnie wygeneruje Ci kod i go wczyta.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 10:14   #1115
longer1231
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Mondeo Kombi '02
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Dwie strony temu opisywałem swój problem ze zgubionym kodem wtryskiwacza.
Po wgraniu nowych kodów problem zniknął, jednak z komory silnika przy wkręcaniu na obroty dało się słyszeć klepanie (lub klekot). Zleciłem wykonanie próby przelewowej. Dziś odebrałem samochód i wyniki próby:
Czas próby - około 1 minuta
Wtryskiwacz 1 - 1,5ml
Wtryskiwacz 2 - 2ml
Wtryskiwacz 3 - 10ml
Wtryskiwacz 4 - 1,5ml

Nie mogę coś uwierzyć w te liczby. Według mnie są za małe. Zapytałem się, dlaczego tak krótko trwała ta próba - odpowiedź była prozaiczna - zapełniła się trzecia menzurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Klekotanie lub stukot pozostał. Denerwuje mnie to okropnie, ale mam nadzieję że to zniknie po przejechaniu kilkuset kilometrów (narazie zrobiłem około 30). Nagrałem film, by pokazać wam o co mi chodzi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Słychać mocno od około 20 sekundy, kończy się w 30 sekundzie. NIE KLEKOCZE GDY SILNIK SIĘ ZAGRZEJE.
Samochód po 3 dniach nieodpalania i stania na mrozie odpalił pięknie za pierwszym razem nie wypuszczając bąka dymu. Jedyne co zauważyłęm, choć nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie - spadła lekko moc. To nie to samo co przed usterką. 2200 obrotów na 5 biegu i ledwo 100 km/h...
Sprężynka narazie nie występuje. I niech tak zostanie, przynajmniej do marca kiedy to zregeneruję wtrysk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam wszystkich!

Ostatnio edytowane przez longer1231 ; 22-02-2013 o 14:47
longer1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 16:57   #1116
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał longer1231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2200 obrotów na 5 biegu i ledwo 100 km/h...
czy przed czy po przy takich samych obrotach na tym samym biegu MUSISZ mieć tę samą prędkość, chyba że licznik przekłamuje albo sprzęgło się ślizga...

spróbuj zalać jakiś środek do czyszczenia wtryskiwaczy przez parę tankowań.
Silnik może się zaadaptować ale wtrysk jak lał tak będzie lał...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 20:06   #1117
mrletter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2012
Model: Obecnie Mondeo MK3 2,0 TDCi 115 2002 r automat
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzięki kolego longer1231 za filmik.
No teraz to już wiem co to klekot... a myślałem że mój klekoce. Ale w porównaniu z tym co usłyszałem to poezja;-))

Ale życze uporania się z problemem..
mrletter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 23:19   #1118
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał longer1231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Dwie strony temu opisywałem swój problem ze zgubionym kodem wtryskiwacza.
Po wgraniu nowych kodów problem zniknął, jednak z komory silnika przy wkręcaniu na obroty dało się słyszeć klepanie (lub klekot). Zleciłem wykonanie próby przelewowej. Dziś odebrałem samochód i wyniki próby:
Czas próby - około 1 minuta
Wtryskiwacz 1 - 1,5ml
Wtryskiwacz 2 - 2ml
Wtryskiwacz 3 - 10ml
Wtryskiwacz 4 - 1,5ml

Nie mogę coś uwierzyć w te liczby. Według mnie są za małe. Zapytałem się, dlaczego tak krótko trwała ta próba - odpowiedź była prozaiczna - zapełniła się trzecia menzurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Klekotanie lub stukot pozostał. Denerwuje mnie to okropnie, ale mam nadzieję że to zniknie po przejechaniu kilkuset kilometrów (narazie zrobiłem około 30). Nagrałem film, by pokazać wam o co mi chodzi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Słychać mocno od około 20 sekundy, kończy się w 30 sekundzie. NIE KLEKOCZE GDY SILNIK SIĘ ZAGRZEJE.
Samochód po 3 dniach nieodpalania i stania na mrozie odpalił pięknie za pierwszym razem nie wypuszczając bąka dymu. Jedyne co zauważyłęm, choć nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie - spadła lekko moc. To nie to samo co przed usterką. 2200 obrotów na 5 biegu i ledwo 100 km/h...
Sprężynka narazie nie występuje. I niech tak zostanie, przynajmniej do marca kiedy to zregeneruję wtrysk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam wszystkich!



powiem szczerze u mnie też tak klekotał lecz chyba źle złożyłem wtrysk, po ponownym wykręceniu - przeczyszczeniu i dokładnym skręceniu problem ustał od razu.
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 11:28   #1119
galgan29
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII i Focus MKI
Silnik: 2,0 TDDI i 1,8 TDCi
Rocznik: 2002, 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał galgan29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie dalej nie odpala. kody błędów P1664, P1665, P0300, B1359. Tych się nie da skasować. O co kaman? Jeden wtrysk ma same zera, Jutro spróbuję go zakodować ale nie wiem czy to coś da...
Oczywiście zakodować mi się nie udało ale dziś zauważyłem, że po przekręceniu kluczyka coś postukuje w pompie. Chodzi mi o niepracujący silnik, jak odłączę brązową wtyczkę od pompy to stukanie ustaje słychać tylko stukanie gdzieś w okolicach filtra paliwa i to cichsze i po chwili ustaje. Podłączam wtyczkę i znowu to samo.
galgan29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 20:33   #1120
galgan29
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII i Focus MKI
Silnik: 2,0 TDDI i 1,8 TDCi
Rocznik: 2002, 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

No i usterka namierzona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i usunięta. Przekaźnik w skrzynce bezpieczników do wymiany. Na razie zamieniłem go z takim samym od świateł drogowych, bo cóż mi po światłach skoro auto nie jedzie. Na allegro widziałem taki za 19 zeta plus przesyłka - to lepiej niż jakakolwiek naprawa common raila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
galgan29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.