Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2008, 19:25   #1
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Elektryczny hamulec postojowy

No i stało sie :567: Dzisiaj miałem problem z hamulcem mam co prawda Galaxy ale może coś mi pomożecie. Po uruchomieniu silnika i próbie ruszenia w żaden sposób nie mogłem ruszyć z miejsca i zwolnić hamulec postojowy. Paliły sie 2 kontrolki tj zaciągniętego hamulca i żółta z napisem brake. Dopiero po pewnym czasie udało sie zwolnić hamulec ( zrobiła to jakoś moja żona :fcp11 ) Najlepsze w tym wszystkim było to że cała sytuacja miała miejsce na promie do Świnoujścia gdzie wjeżdżając jako ostatni zablokowałem 2 pasy i pływałem 4 razy w tą i z powrotem zanim udało się coś zrobić , laweta już była w drodze. Czy jest jakieś awaryjne zwolnienie tego hamulca , jakieś ręczne zwolnienie? Dzwoniłem do 2 serwisów w Szczecinie i Poznaniu ale nie potrafili mi pomóc twierdzili że oni jeszcze nie spotkali się z elektrycznym hamulcem postojowym w Galaxy :fcp15 . Pozostaje więc jak zwykle forum. W instrukcji nic nie pisze. Rozmawiałem z moim szwagrem który podsunął mi myśl że za szybko chciałem ruszyć zanim komputer przetestował wszystkie układy :fcp9 :fcp9 . Miał coś podobnego w Renault. Czy to możliwe? Troch mnie to przestraszyło no i to miejsce - prom .

bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2008, 20:37   #2
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: Elektryczny hamulec postojowy

No dobra ale jak go zresetować? W takich sytuacjach przychodzi mi do głowy dowcip o inżynierach z firmy Microsoft którym zepsuł sie samochód po licznych próbach uruchomienia któryś wpadł na pomysł i stwierdził wysiądźmy i wsiądźmy jeszcze raz do samochodu może zadziała Ale jak tu zresetować auto - odlączyć akumulator ???? tylko że do tego potrzeba narzędzi i trzeba rozebrać pół podszybia
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2008, 08:05   #3
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Re: Elektryczny hamulec postojowy

hmm, jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko to co napisałeś. Zgasić, wyjąć kluczyk (nie tylko zgasić, ale i wyjąć ze stacyjki), zaczekać kilka-kilkanaście sekund, włożyć, włączyć zapłon, zaczekać 2-3 sek, odpalić, zaczekać kilka sekund i próbować jechać.
Ja nigdy nie miałem z czymś takim doczynienia, nawet nie znam nikogo kto by miał taki hamulec. Więc nie jestem w stanie nic konkretnego doradzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
A swoją drogą skoro masz auto rocznik 2006 to masz jeszcze gwarancję. Jedź jak najszybciej do ASO niech zczytają błędy z kompa, być może jeszcze jakiś jest w pamięci. Jedź przedstaw problem i niech to traktują w ramach akcji gwarancyjnej, bo jak pojedziesz i powiesz, że chcesz tylko sprawdzić błędy to będą chcieli kasę, a tak to będzie za free.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2008, 16:34   #4
bravo13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Re: Elektryczny hamulec postojowy

Ja nie wiem jak u Was ale u mnie jeżeli naciskam ( w dół ) przełącznik hamulca ręcznego w trakcie wyłączania autka ręczny się nie włącza.
bravo13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2008, 08:04   #5
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: Elektryczny hamulec postojowy

I tak ma być . Poczytaj instrukcję ,trochę to skomplikowanie opisane ale za drugim lub trzecim razem można zrozumieć.
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 21:37   #6
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Dziś miałem taką samą przygodęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko nie na promie a na przejeździe kolejowym?!
Gdy przejechał pociąg, włączyłem auto i ... rozpoczęła się walka z hamulcem ręcznym, była to noc, duży ruch, więc czym prędzej włączyłem awaryjne i próbuje i tak i siak i owak ... trochę to frustrujące, gdy psuje się auto i nie można go nawet na pobocze zepchnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I co pomogło???
Ano silne (do dechy) wciśnięcie hamulca nożnego i jednoczesne odblokowanie ręcznego.

Pozdrawiam...
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 19:40   #7
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Cytat:
Napisał maciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I co pomogło???
Ano silne (do dechy) wciśnięcie hamulca nożnego i jednoczesne odblokowanie ręcznego.

Pozdrawiam...
Dobrze wiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 19:56   #8
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

nożny chyba musi być wciśnięty jako potwierdzenie zwolnienia ręcznego,
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 20:39   #9
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

A to ciekawe, obyśmy nigdy wiecej tego nie doświadczyli. Będe pamiętał radę.
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 14:25   #10
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Na pewno tak jest w volkswagenowatych - musisz trzymać nogę na hamulcu nożnym żeby pozwoliło wyłączyć ręczny.

PS. Jak to dobrze że ja mam tradycyjną dźwignię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.