Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2010, 18:08   #1
Kemp
ford::amateur
 
Avatar Kemp
 
Zarejestrowany: 21-05-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam,
O niedawna jestem posiadaczem foki z 2005. Wszystko jest git ale mam 1 problem z zamkami. Po zamknięciu odrazu automatycznie się otwierają (są 2 kliknięcia) obojętnie czy zamykam pilotem czy kluczykiem tradycyjnie. Miał ktoś taki problem? Dodam że podczas jazdy nic się z zamkami nie dzieje.

Kemp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 19:59   #2
abuk24
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8D
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witaj właścicielu foki. Wiesz kiedyś kolega miał podobny problem i okazało się że czujnik zamknięcia drzwi był popsuty i centralny zamek traktował jako niezamknięte drzwi.Pisząc o czujnikach mam na myśli te które są na słupkach.
Pozdrawiam
abuk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 20:10   #3
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Lub też któryś siłownik jest uszkodzony i nie zamyka.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 21:11   #4
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

W którym miejscu słupków są czujniki? Jakiego typu - zwykłe mechaniczne czy też może np. kontaktronowe?
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 11:21   #5
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

drzwi trzeba może wyregulować ? nie przylegają dokładnie ? i elektronika wariuje ? taki objaw mam jak nie zamkne drzwi dokładnie .
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 13:46   #6
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Również miałem kiedyś taki problem.
Często związane jest to też ze źle domkniętymi drzwiami. A to pasek bezpieczeństwa gdzieś przychaczał o framugę, a to zamarznięte albo brudne uszczelki w zimę nie domykały drzwi na 100%.
U mnie pomagało obejście samochodu (wizja lokalna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i obtrzaskanie kilka razy wszystkimi drzwiami. Może to być też kwestia niedosmarowania układu zamykającego bo co prawda w zime ale zauważyłem, że jak smar gdzieś przymarznie to klamka mi ciężko chodziła i wtedy pojawiał się taki problem.
Problem mi znikną jak zacząłem używać zamykania na pilota z funkcją podwójnego ryglowania.
Faktycznie warto mieć też uszczelki w dobrym stanie no i wyregulowane drzwi. Zobacz po obrysie drzwi czy szczeliny mają równe grubości.

Ostatnio edytowane przez Makubo ; 01-06-2010 o 13:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 16:02   #7
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Ja mam problem z zamkiem przy niskich temperaturach lub gdy jest wilgotno nie działa z pilota muszę wtedy zamykać z klucza jak jest ciepło wszystko jest ok,co może być przyczyną?
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 16:38   #8
Kemp
ford::amateur
 
Avatar Kemp
 
Zarejestrowany: 21-05-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Faktycznie po ponownym "trzaśnięciu" zaskakują lub gdy pogrzebie przy tej klameczce do zamykania od wewnątrz, wtedy jak za pierwszym razem się nie uda to za drugim zamyka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki
Pozdrawiam
Kemp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 11:27   #9
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam,
chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Pacjent: Ford Focus Mk1 2004 1.8 TDDI.

Objaw: Podobnie jak u kolegi "Kemp". Po próbie zaryglowania, drzwi się ryglują i zaraz powracają do stanu otwarte. Nie ma znaczenia, czy zamykam pilotem, czy kluczykiem. Po analizie okazało się, że zamek w drzwiach pasażera (przednie lewe) nie zamyka. Siłownik nawet nie drgnie. Próba zamknięcia od środka - bardzo ciężko chodziła dźwignia od ryglowania. Trzeba było mocno nacisnąć, aby zadziałała. Jak zadziałała to rygiel zamykał i zaraz się otwierał. Jednak jak na siłę przytrzymałem to mogłem wysiąść i zamknąć auto pilotem. Zamknięcie drzwi pasażera kluczykiem nie było możliwe. Jakby coś w środku było zablokowane. Kluczyk się obracał, ale nie było tego subtelnego przeskoku kluczyka podczas obrotu.

Diagnoza: Coś w drzwiach jest uszkodzone.

Leczenie: Drzwiami w samochodzie trzaskałem i nic.
Wyjąłem kolejno wszystkie bezpieczniki - wszystkie sprawne, usterka nie zniknęła.
Postanowiłem dobrać się do tego przed specjalistą w poszukiwaniu jakiegoś drobnego uszkodzenia, które sam potrafiłbym naprawić. Niestety niewiele widać po zdjęciu tapicerki. Wtedy popryskałem odpowiednikiem WD40 - dziurka od klucza i sam zamek od zewnątrz (od środka drzwi nie pryskałem). Dalej nic.
Poddałem się i złożyłem wszystko do kupy.
Następnego dnia postawiłem samochód na słońcu w ponad 30 stopniowym upale. O dziwo poprawiło się i już bywało, że zamek załapał.
Dziś (trzeci dzień od usterki) odpukać wszystko wróciło do normy.

Konkluzja: Nie wiem co naprawiłem, ale coś naprawiłem. Co pomogło? Nie wiem.

Może komuś też to pomoże.

Pacjent jest uleczony!
Jeśli objawy powrócą postaram się temat kontynuować.
Pozdrawiam.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 17:01   #10
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Przećwiczyłem wszystko z zewnątrz, pozostaje rozebrać tapicerkę i wymienić zamek. Problem jest oczywiście od późnej jesieni do późnej wiosny - wilgoć i mróz. Latem wszystko gra. Było na ten temat sporo na tym forum. Niektórzy twierdzą, że pomoże wysuszenie i odpowiednie zabezpieczenie, inni że starzeje się jakaś gumka przy krańcówce i sztywna powoduje "odbicie" wyłącznika i otwarcie. Wg jednych winne są drzwi prawe, wg drugich lewe (chodzi o zamek master, który podobno jest w obu przednich drzwiach). Można od tego zgłupieć - pozostaje wysupłać ok 700 zł i jechać do serwisu. Zrobię to jesienią, żeby mieć gwarancję na naprawę do wiosny.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.