Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2010, 08:13   #1
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Witam!
Jakieś 3 miesiące temu kupiłem Focusa II Kombi (2007), no i mam pewien mały problem, a mianowicie irytujące skrzypienie w tylnym zawieszeniu (czasem nawet przechodzące w lekkie zgrzytanie), które szczególnie nasila się po ulewnych deszczach (przejeżdżanie przez kałuże). Byłem z tym u mechanika i udało się zlokalizować źródło tych dźwięków, którym się okazało gniazdo sprężyny z tyłu (prawy bok). Mechanik oczywiście poszedł po najmniejszej lini oporu i dał jakiegoś smaru. Pomogło, ale tylko na parę tygodni. Po wczorajszych ulewach, znowu zaczyna skrzypieć i zgrzytać. Pytanie czy ktoś miał już podobny problem i udało mu się go rozwiązać np: wymiana sprężyny, tylnego wahacza - tego z gniazdem, może w gnieździe są jakieś gumowe osłony, który wystarczy wymienić?

gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 08:22   #2
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

No nic w przyszłym tygodniu wybiorę się ponownie do mechanika. Obawiam się, że skończy się wymianą wahacza (tego z gniazdem sprężyny), ale jakoś nie potrafię zrozumieć skąd te skrzypienie i zgrzytanie w gnieździe i tylko z jednej strony (gniazdo się wyrobiło - bardziej obciążone bakiem ?). Najbardziej się boję sytuacji, że wymienię wahacz a dalej będzie skrzypieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 08:08   #3
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Na razie ze względu na brak czasu musiałem odwołać mechanika, ale co ciekawe skrzypienie pojawia się i znika, w zależności prawdopodobnie od warunków pogodowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czyżby nikt oprócz mnie nie borykał się z takim problemem?
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 19:28   #4
Pawel_waw
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Ja w fordzie focusie kombi 2006 miałem skrzypiące zawieszenie z tyłu.
Gdy przejezdzałem przez nierówności to hałas był okropny. Już myślałem że czeka mnie
remont zawieszenia. Byłem w ABSCAR w warszawie. okazało się że to zaciski tylnich tarcz.
W życiu bym nie powiedział że taki hałas mogą robić zaciski.
Serdecznie pozdrawiam
__________________
Paweł
Pawel_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 21:00   #5
gieniu2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Paweł, a wiesz dlaczego te zaciski hałasowały - coś pękło, były źle założone?
gieniu2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 21:15   #6
Pawel_waw
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Samochód ma przejechane 72 tys. Przy 65tys wymieniałem klocki z tyłu.
Od jakiegoś czasu (ok 2mc) coraz bardziej hałasowało mi zawieszenie z tyłu (na każdej nierówności).
Myślałem że wybiły mi się tuleje, wahacza lub elementy gumowe.

Okazało się że pomogło smarowanie zacisków tylnych hamulców. Tak powiedział mi mechanik w warsztacie. zapłaciłem 60zł i mam spokój.

pozdrawiam
__________________
Paweł
Pawel_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 21:18   #7
Pawel_waw
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Podobno pomogło tylko smarowanie.
Samochód jeżdził bez problemowo, hamulce były bardzo dobre,
Nie ściągało itp.
__________________
Paweł
Pawel_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 22:26   #8
gieniu2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

dzięki, takie info warto zapamiętać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gieniu2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 16:40   #9
DrLupus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2012
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

Witam,
Pozwolę sobie odświeżyć ten temat. Przeszukałem całe forum i zauważyłem, że problem skrzypiącego zawieszenia w FF mk2 dotyczy przeważnie przodu. U mnie skrzypi prawy tył. Byłem na podnośniku, huśtałem autem i nie udało mi się zdiagnozować miejsca, z którego dochodzą te dźwięki. Co więcej nie udało mi się ich w większości prób nawet wzbudzić. Jak jadę na w miarę równej nawierzchni jest ok, natomiast przy wjeździe na wyboje, progi zwalniające skrzypi aż ciary lecą po plecach. Zaciekawiła mnie odpowiedź kolegi, który napisał, że to zaciski hamulców. W moim aucie zużycie tarcz z tyłu (i pewnie klocków) jest spore sądząc po rancie na tarczach i przebiegu (zbliżam się do 200k), chociaż na przeglądzie miesiąc temu wyszło, że hamulce są ok. Czy ktoś z Was miał podobny problem, i czy rozwiązanie faktycznie tkwi w układzie hamulcowym?
DrLupus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 19:02   #10
DrLupus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2012
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - skrzypiące gniazdo sprężyny

No cóż, minął prawie miesiąc i problem zdiagnozowałem sam. Żmudne poszukiwania skrzypiącego dźwięku przyniosły nieoczekiwane rozwiązanie, które nie ma nic wspólnego ani z zawieszeniem, ani z hamulcami. Źródłem skrzypienia okazała się tylna klapa bagażnika (mój FF to kombi), a konkretnie trzy jej elementy: sprężyny gazowe oraz mechanizm zamka klapy. Na wybojach minimalne ruchy klapy powodowały skrzypienie. Sprężyny wymieniłem, mechanizm przesmarowałem smarem typu WD40 i problem znikł. Być może ta wskazówka komuś pomoże zanim wyda kilka(naście) stów na naprawę zawieszenia... pozdrawiam.
DrLupus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.