Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2010, 19:37   #1
mondek
ford::beginner
 
Avatar mondek
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam,
średnio raz na miesiąc mój Mondek potrafi mnie nie miło zaskoczyć. Dokładniej mówiąc przynajmniej raz w miesiącu daje o sobie znać rozładowany akumulator. Co więcej auto jest eksploatowane codziennie i nie stoi na parkingu dłużej niż 12-15 h.
Wystarczy go odpalić na kablach i zrobić nim niedużą rundkę żeby powrócił do normalnego działania. Ostatnio zrobiłem nim trasę 800 km i 3-4 dni później padł aku... Teraz pytanie co sprawdzać... Pojemność akumulatora? Ładowanie? Czy mamy tu jakiś problem z nierozłączającym się przekaźnikiem, modułem?
Dziwi mnie to że dzieje się to w podobnych odstępach czasowych od 4-5 miesięcy
pozdrawiam

mondek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 20:24   #2
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Masz grzane / wentylowane fotele?

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 22:27   #3
mondek
ford::beginner
 
Avatar mondek
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

niestety nie... Czytałem na temat przetartego przewodu, ale uznałem ze mnie to nie dotyczy. Posiadam tylko płynną elektryczną regulacje....
mondek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 08:56   #4
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Taka sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić tzw. jałowy pobór prądu przez instalację elektryczną samochodu (przy normalnym zamknięciu samochodu z uzbrojonym alarmem). W drugiej kolejności stan akumulatora (możliwe, że jest uszkodzony). W trzeciej sprawność systemu ładowania akumulatora w samochodzie.
U mnie, pomimo bogato wyposażonej elektrycznie wersji, 3-letni akumulator nie sprawia żadnych problemów. Nawet po 3-tygodniowej przerwie urlopowej auto uruchomiłem bez problemu.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 15:50   #5
Piksel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Ford Mondeo/Ford Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI/1.25 16V
Rocznik: 2013/2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Może zostawiasz kluczyk w stacyjce na dłuższy okres np. na noc, kiedy autko stoi w garażu??
Piksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 16:58   #6
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam !
Najczęsciej spotykanym urządzeniem, które rozładowuje akumulator jest alarm i radio. Weź miernik, odłącz plusa, ustaw na ampery i podłącz miedzy klemę i słupek akumulatora. Dobrze będzie gdy ciągnie max. do 100 mA. Wystarczy pobór 0,5 A i na drugi dzień akumulator zgon.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 21:34   #7
Piotrbmw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

ja obstawiam centralny zamekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.potrafi sie zaciac jeden silownik i po bateri.PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrbmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 21:53   #8
mondek
ford::beginner
 
Avatar mondek
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Piksel nigdy nie zostawiam kluczy w aucieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest on zawsze zamykany na noc.
spth radio wykluczam, ze względu na to że takie same objawy miałem przy fabrycznym, a teraz przy nawigacji, aczkolwiek pobór prądu zmierzę.
Piotrbmw ciekawa teoria... Tylko ciężka do sprawdzenia. Też stawiam na to że musi się zacinać jakiś siłownik bądź coś się nie rozłącza, w końcu dzieje się to raz na jakiś czas i to po krótkim postoju.... Niby po godzinie mondeo powinno samo odciąć zasilanie...
mondek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 10:24   #9
Piotrbmw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Piotrbmw ciekawa teoria... Tylko ciężka do sprawdzenia. Też stawiam na to że musi się zacinać jakiś siłownik bądź coś się nie rozłącza, w końcu dzieje się to raz na jakiś czas i to po krótkim postoju.... Niby po godzinie mondeo powinno samo odciąć zasilanie...
musiaLbys nie zamykac auta przez jakis czas zeby sie przekonac czy to toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Piotrbmw ; 24-10-2010 o 10:27
Piotrbmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 11:09   #10
mondek
ford::beginner
 
Avatar mondek
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

a czy taki błąd wyjdzie po podłączeniu pod kompa? Bo wiesz, czasami auto muszę zamknąć- szczególnie jak gdzieś wyjeżdzam i nie mam dostępu do garażu...
mondek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.