Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2010, 17:03   #1
gajoss
ford::amateur
 
Avatar gajoss
 
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Krok po kroku wymiana filtra paliwa 2.0TDCI

Witam! Jestem Nowym posiadaczem Mondeo 2.0TDDI 2001r. Proszę o dokładne instrukcję jak samemu wymienić filtr paliwa. Wiem że jest kilka postów w tym temacie, ale chodzi mi dokładnie jak wypiąć przewody paliwowe z filtra niczego przy tym nie urywając. Za instrukcje B.dziękuje ... Pozdrawiam Forum Forda


Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-12-2021 o 17:43
gajoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 17:17   #2
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

w instrukcji piszą żeby najpierw odpiąć akumulator, ja nigdy nie odpinałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a więc tak na początek przykryj alternator jakimś czyściwem (szmatkami) obkręć kolorowy zaczep tak abyś mógł go wyjąć, wtedy wyjdzie Ci dowolny przewód od filtra. gdy odepniesz wszystkie przewody odłóż stary filtr na bok a w nowy nalej świeżej i czystej ropy (ten zabieg zapobiega zapowietrzeniu układu) podpinasz przewody (jeżeli nie wiesz który przewód jest jaki to zaznacz sobie na początku ich kolejność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i pamiętaj o kolorowych zapinkach żeby były zapięte w przewodach. Ot co to cała filozofia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam i miłej zabawy z Mondem
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 21:18   #3
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

proste...bardzo proste i przy pierwszym odpaleniu po wymianie potrzymać obroty na jakieś 2500 przez jakąś chwilę i będzie nie zapowietrzone.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 12:44   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

i kup właściwy filtr bo tdci i tddi się różnią w tej kwestii
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 13:59   #5
gajoss
ford::amateur
 
Avatar gajoss
 
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

Dzięki za odp....a mam jeszcze pytanko: są 3 przewody paliwowe co wchodzą do filtra, by najmniej u mnie tak jest. Wyjmuję je i potem obojętnie w którą dziurkę zaleje ropą? Dwa przewody wchodzą do filtra a jeden jest tak jak by przelotowy z takim dynksem chyba to jest do wyciągania tego przewodu.
gajoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 16:46   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

wejście ze zbiornik, wyjście na silnik (2 grubsze), powróty z silnika do zbiornika (cieńsze rozgałęzione). lej w te grubsze jest wygodniej
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 19:14   #7
pete2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: W-wa
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

ten przelotowy z dynksem jak piszesz bardzo dokładnie załóż i zapnij zawleczkę bo przynajmniej u mnie za każdym razem mechanior tak zapina, że potem ropa mi się leje z tego zaworka i muszę sam zapinać.
pete2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 21:04   #8
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

ja mam prosty ale skuteczny sposób zalewania nowego filtra. Podpinam wężyk od zbiornika do filtra i przelotowy powrót, a na wyjście z filtra do silnika zakładam przezroczysty wężyk i zasysam ropę z baku aż pojawi się w wężyku, następnie zakładam wężyk od silnika do filtra i odpalam. prosty ale skuteczny sposób jeśli nie ma się pod ręką strzykawki do zalania filtra. Wie ktoś może czym zastąpić te spinki na przewodach przy filtrze? Serwis oferuje tylko całe przewody a ja zamiast tych spinek mam opaski zaciskowe?
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 23:01   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

Wymiana prosta tak jak koledzy tutaj piszą. Widziałem jak mechanik to u mnie robił. Sam się do tego nie brałem jak czytałem w SAM NAPRAWIAM opis typu tu zatkać tam podpompować. Wszystko się odpina, potem ropy do nowego filtra, podpinamy przewody i już. Mój nawet nie zabujał obrotami po odpaleniu.

PS: kiedy w naszych mondkach działa ta pomocnicza pompka paliwa pod zbiornikiem bo przy wymianie filtra najpierw mechanik kazał mi przekręcić kluczyk bo myślał, że pompka troche nabije ale nic nie ruszyło. Wtedy zaciekawiło mnie kiedy ta pompka działa.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 18:04   #10
gajoss
ford::amateur
 
Avatar gajoss
 
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Krok po kroku wymiana filtra paliwa

Tyle odpowiedzi na moje pytanie , a nikt nie wspomniał o przewodzie paliwa od powrotu( przelotowy przez filtr paliwa). Podczas próby wciśnięcia go do filtra pękła mi jedna strona tego przewodu, a dokładnie plastikowa nasadka. Wciskałem tą nasadkę bez metalowej przykrywki i pękło.....masakra...ale juz mam nowy przewód i wszystko gra. Na pewno nie jestem pierwszą osobą której pękło to coś...więc przestrzegam wszystkich .......i POZDRAWAIAM
gajoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.