Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|łódzka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2011, 14:04   #1
pejczer_lodz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Naprawa blach-lakier z OC sprawcy - gdzie ?

Witam szanownych forumowiczów ! Na wstępie chciałem przywitać się ze wszystkimi, bowiem jestemœświeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum. Choć przyznam, iż podglądam je od grudnia 2010 r., kiedy to kupiłem moje piękne autko (pierwszy Ford w życiu)… No właśnie, piękne to one było do zeszłej niedzieli, kiedy to zielone Polo na Brzezińskiej wjechało mi w zadek :( Na szczęście moje blachy z zewnątrz całe, jedynie niewielkie otarcia na błotniku tylnim i klapie (moim zdaniem do spolerowania). Do zrobienia (formowania czy jak to tam się nazywa) mam jednak wnękę koła zapasowego, bo Polówka wbiła się pod moje autko i pewnie pas tylni też do roboty, choć klapa bagażnika zamyka się praktycznie normalnie - więc nie wiem. Zderzak oczywiście szrot. W każdym razie robota będzie z OC sprawcy (Inter Risk) i wszystkie te elementy rzeczoznawca ujął w protokole. No i teraz mam dylemat, gdzie oddać auto, żeby robota była wykonana tak, żeby nie było śladu po tej kolizji… mam zamiar tym autem pojeździć jeszcze długo, a poza tym, kiedyś będę chciał je sprzedać, a podłoga bagażnika wiele mówi o przeszłości samochodu. W moim wypadku nic wielkiego się nie stało, ale ktoś zawsze może powiedzieć że coś tu jednak było robione, więc….no i szereg domysłów. Czytając forum, odeszła mi ochota na ASO na Brzezińskiej, choć tam chciałem jechać od razu (gwarancja na blachę itd., auto jest z 2008 r.). Panowie, poradźcie jakieś miejsce gdzie mają pojęcie o robocie… czy jednak ASO (z uwagi na gwarancję na blachę) ? Ja już zgłupiałem…

pejczer_lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 20:42   #2
MOTORKOWA
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Naprawa blach-lakier z OC sprawcy - gdzie ?

moge podać ci nr tel do gościa który z blachą i lakierem robi cuda możesz podjechać i z nim pogadać co i jak
501 145 434na imię ma grzegorz
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 07:53   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Naprawa blach-lakier z OC sprawcy - gdzie ?

z tym rocznikiem tylko i wyłacznie ASO FORD, nigdzie indziej, jesli masz utrzymana gwarancje na blache (stemplowane przeglady) szkoda to tracic, a i jest to duzy argument na + przy odsprzedaży auta. Szczegolnie jesli miało stłuczke, a nadal ma gwarancje na blache, znaczy ze zostało dobrze naprawione.

PS zrob zdjecia uszkodzen, zeby miec co pokazac ew przyszlemu nabywcy

PS2 pilnuj ASO zeby ładnie zrobili. Jak jakies wądpliwości bedziesz mial, niech poprawiaja do bólu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 11:59   #4
pejczer_lodz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Naprawa blach-lakier z OC sprawcy - gdzie ?

...i tak pewnie zrobię. Tylko ....... mnie to, że pokrywa bagażnika i tylni błotnik, które są ledwo, ledwo zarysowane, wręcz draśnięte i wystarczyłoby spolerowanie, ASO chce lakierować. Rzeczoznawca zakwalifikował te 2 elementy do lakieru, z początku sie nawet ucieszyłem, bo sobie wykombinowałem, że ASO zamiast lakieru tych 2 elementów mogłoby mi sypnąć polerkę całości, ale gdzie tam....że niby ubezpieczyciel może skontrolować, że technologia Forda przewiduje to i tamto, że generalnie polerowanie lakieru jest bleee bo zdecydowanie obniża trwałość powłkoki...
. No i teraz będe miał zadek błyszczący jak psie jajka, a reszte auta porysowaną od automatycznych myjni (poprzedni właściciel chyba innych nie uznawał). Za spolerowane całości karoserii w ASO musiałbym oczywiście dopłacić...i to słono.
Ale przy okazji dowiedziałem się, że niby Fordy od 2007 nie mają już problemów z perforacją blach...ciekaw jestem ile w tym prawdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


NA FORUM NIE PRZEKLINAMY

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 12-04-2011 o 12:03
pejczer_lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.