Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2011, 21:07   #1
shake_all
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo mk3 2.0 TDDi - Pomóżcie w ocenie egzemplarza

Witam,
chciałem poprosić Was o pomoc w wyborze odpowiedniego egzemplarza Mondeo mk3. Nie mam w ogóle doświadczenie w kupowaniu samochodów - ten będzie moim pierwszym. Najbardziej zależy mi na bezawaryjności samochodu, chcę teraz go kupić i nie przejmować się naprawami. Liczę się oczywiście z koniecznością wymiany części eksploatacyjnych.
Zdjęcia robiłem ja osobiście, więc są wiarygodne. Może podpowiecie mi też co warto sfotografować abyście mieli lepszy przegląd sytuacji?
ten Mondeo ma 165tyś przebiegu, silnik 2.0 TDDi, ostatni wpis do książki 2 lata temu, auto jeżdżone w Niemczech.
Czy ten samochód wygląda na bity? Jak mogę zweryfikować czy ten przebieg jest prawdziwy. Nie zrobiłem zdjęć z wnętrza (mam nadzieje, że jutro to nadrobię), więc nie widać jego zużycia, ale wygląda to ok - żadnych przetarć czy popękań. kierownica niewyślizgana.
Więcej zdjęć w kolejnych postach
IMG_3336.jpg

IMG_3337.JPG

IMG_3338.JPG

IMG_3339.JPG

IMG_3340.jpg

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 21:08   #2
shake_all
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 2.0 TDDi - Pomóżcie w ocenie egzemplarza

IMG_3342.JPG

IMG_3343.JPG

IMG_3344.JPG

IMG_3345.JPG

IMG_3346.jpg
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 21:09   #3
shake_all
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 2.0 TDDi - Pomóżcie w ocenie egzemplarza

IMG_3347.JPG

IMG_3348.JPG

IMG_3349.jpg

IMG_3350.jpg

IMG_3351.jpg
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 21:10   #4
shake_all
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 2.0 TDDi - Pomóżcie w ocenie egzemplarza

IMG_3352.jpg

IMG_3353.jpg

IMG_3354.JPG

IMG_3355.jpg

IMG_3356.JPG
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 21:14   #5
shake_all
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 2.0 TDDi - Pomóżcie w ocenie egzemplarza

IMG_3357.JPG

IMG_3358.JPG

IMG_3359.JPG

Dodam, że cena tego wehikułu to 12 000zl plus opłaty, czyli około 13 500. Wydaje mi się, że jeśli wszystkie zapewnienia sprzedawcy o bez wypadkowości i dobrym stanie technicznym to cena jest fajna.
z góry dzięki za odpowiedzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 15:35   #6
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 2.0 TDDi - Pomóżcie w ocenie egzemplarza

Dziesięcioletni Diesel kombi z Niemiec z hakiem robiący 16,5 tysiąca rocznie, nie brzmi to zbyt prawdziwie.
No właśnie, ten hak, jeśli ciągnął coś ciężkiego, silnik może być zakatowany troszkę bardziej niż silnik o tym samym przebiegu w samochodzie bez haka.

Tylna klapa mi się nie podoba. Logo Forda da się jakoś wytłumaczyć (mam podobnie), wilgoć, słońce? Podobnie z zardzewiałymi śrubkami. Nie podoba mi się natomiast ten brud, nalot, co to w ogóle jest? Literka N w naklejce się oderwała. Zweryfikuj czy nie ma tam rysy bądź czegoś podobnego.

Czekamy na zdjęcia wnętrza. Fotel kierowcy, kierownica, pedały, dźwignia biegów, nawet podłoga pod dywanikiem, te wszystkie elementy mogą nam ujawnić prawdziwość przebiegu.

A na Twoim miejscu napisałbym na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pytanie kiedy pozbyli się tego pojazdu, możesz posłużyć się numerem VIN. Jeśli samochód ten już długo stoi w Polsce, może oznaczać to, że coś jest z nim nie tak. Może też się okazać, że był eksploatowany w Polsce po sprowadzeniu.

Mój Focus podobno świeżo po sprowadzeniu z Niemiec miał filtr kabinowy Filtrona. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia!
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.