Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2011, 15:46   #1
artur_plock
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: Płock
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie filtr osuszacz klimatyzacji

Witam. Wymieniłem chłodnicę klimatyzacji na nową i pojechałem do serwisu od klimy żeby ją napełnić i tam dowiedziałem się, że jeżeli wyjmowana była chłodnica to należy wymienić filtr - osuszacz dopiero potem napełnić układ ponieważ i tak ten filtr osuszacz należy wymieniać co kilka lat. Czy muszę tak zrobić czy też mogę pozostawić stary?

artur_plock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 15:51   #2
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Witam. Ja miesiąc temu przerabiałem też wymianę chłodnicy klimatyzacji ale mechanik nie musiał mi mówić i sam mu dokupiłem osuszacz. Jeżeli układ jest nieszczelny dłuższy czas (u mnie od jesieni nie chodziła klima) to należy wymienić osuszacz ponieważ jego zadaniem jest wyłapywanie wilgoci z układu. Teraz klima chłodzi mi aż miło, normalnie sam lód :-). Błyskawicznie zaczyna chłodzić i osiąga bardzo niską temperaturę.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 16:14   #3
artur_plock
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: Płock
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Dzięki za informację.A jak wyglądał ten filtr? Znalazłem w necie dwa rodzaje, jeden z uchwytem do mocowania , a drugi bez i nie wiem który zamówić.
artur_plock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 17:42   #4
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Ja miałem z uchwytem, focus 1.6 zetec 2001 r. model przed liftingiem z polskiego salonu. Lecz polecam stanąć przed aute i po lewej stronie pod zderzakiem jest zamocowany ten osuszacz (pucha taka długa z dwiema rurkami wychodzącymi). Widac jak na dłoni czy ma przyspawane lapki które przykręca się do nadwozia. Jak nie ma tych uchwytów tylko obejma to odpowiedź już jest znana jaki tam zamontować. Pozdrawiam.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 21:21   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Stłuczka lub samoczynne rozczelnienie układu = wymiana osuszacza.
Jak nic się nie działo takiego to najlepiej nie ruszać. Dzwoniłem kiedyś do forda i powiedzieli, że jest bez obsługowy. Serwisanci klimy twierdzą, żeby wymieniać co kilka lat, ale to dla mnie naciąganie na kasę.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 08:31   #6
xxdex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2012
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Witam. Moje auto to focus mk1, 1999r, ZETEC, 16 benzyna. Uszkodzeniu (przerdzewiał) uległ osuszacz klimatyzacji i jeden z przewodów klimatyzacji (idący do podszybia z osuszacza). Dzwoniłem do forda i powiedzieli że osuszacz to koszt przeszło 600 zł... jakaś masakra po prostu. A oni polecają wymieniać co kilka lat?. Na allegro znalazłem zamienniki: noname oraz Behr hella. Czy jednak zainwestować w używany z autoszrotu ?

Proszę o informację jeżeli ktoś się orientuje czym się różnią i czy warto kupić zamiennik (jakość wykonania - elementy aluminiowe łączenia z blachą). Nie znam się na tym, i szukam pomocy, wydać 600 zł w ASO FORD nie uśmiecha mi się. Jednak liczę się także z takim kosztem jeżeli okaże się że zamiennik wytrzyma rok/dwa. Oryginalny osuszacz wytrzymał od nowości. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

osuszacz ber hela (50zł):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

noname (130zł):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xxdex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 08:44   #7
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Cytat:
Napisał xxdex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jednak zainwestować w używany z autoszrotu
OMG - a ten z autoszrotu to w czym będzie lepszy od Twojego?

Jeżeli znalazłeś Hella za 50zł to bierz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

btw to, że klima działa nie oznacza, że osuszacz wytrzymał od nowości. Filtra oleju też możesz nie zmieniać i tez nie zobaczysz różnicy
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 10:14   #8
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

Ja kupiłem zamiennik dwa lata temu i klima nadal działa. Chyba był taki jak ten no-name. Poprzedni został rozpłaszczony podczas stłuczki.
Z tego co zrozumiałem osuszacz ma przede wszystkim zjeść wilgoć z przewodów, która tam się znajdzie przed pierwszym napełnieniem, więc o jego trwałość nie należy się obawiać.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 10:25   #9
ndrozdowski
ford::average
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: filtr osuszacz klimatyzacji

ASO to jest nieporozumienie. Znajomy ściągnął z USA osuszacz forda nowy za 19 USD.
ndrozdowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.