Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2011, 20:06   #1
Radek_84
ford::amateur
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Poznań
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Witam wszystkich, od kilku dn jestem posiadaczem Forda FOCUSA 1,6 115KM - benzyna 3D. To tak w ramach wstępu. Przy kupnie sprzedający powiedział mi że trzeba założyć sprężynę pedału sprzęgła bo mu się zerwała. Myślę sobie nic prostszego, w końcu skończyłem samochodówkę, później polibudę na budowie maszyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Okazało się, ze temat nie jest tak prosty"/. Przeszukałem internet i natrafiłem na stronkę na której jest fajnie opisana instrukcja założenia owej sprężynki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poniżej wkleję link, może sie komuś przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pozdrawiam
PS jutro spróbuje ją założyc

Radek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 10:29   #2
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Witam
sprawa nie jest latwa, ja co prawda mam diesla ale sam nie dalem rady i musialem oddac auto wczoraj do ASO za wymiane wzieli 91 zl brutto + 20 z haczykiem za komplet sprezynek zajelo im to wczoraj okolo 4 godz a dzisiaj 30 min bo chlopak zapomnial przykrecic paru nakretek i latal mi caly pedal, dlatego dzis byla reklamacja ale juz wszystko jest ok ( mam nadzieje ). Wymiane robilem na Oplotki i gdybys chcial to mam zbedna sprezyne do benzynki bo w zestawie sa do diesla i PB.

Ostatnio edytowane przez kawiecDIY ; 25-08-2011 o 10:31
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 22:31   #3
Radek_84
ford::amateur
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Poznań
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Dzięki kawiecDIY, wymieniłem sprężynkę choć nie obyło się bez problemów (rozwaliłem sobie dość mocno paluch przy wyjmowaniu monet z zwojów sprężyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji powyżej. Słuchaj mi została z kompletu sprężyna do diesla to może byśmy się wymienili bo nie wiadomo czy za jakiś czas znów nie będzie trzeba wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby co to pisz na prv to się zgadamy
Radek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 19:21   #4
pwlsrs
ford::beginner
 
Avatar pwlsrs
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: śląsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Re: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Witam, właśnie jestem po "przejściach" ze sprężyną. Napiszę krótko. Dawno nie miałem okazji wyrzucić z siebie tylu niecenzuralnych słów przy robocie pod adresem baranów z forda i jego samego.
Ja uwinąłem się w jakieś 1.5h.
Mam 3 uwagi:
- zdjęcia i info z linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pomagają,
- wsadźcie tyle podkładek, monet itp. ile dacie radę włożyć,
- ja dodatkowo zdemontowałem ten fragment deski w którym jest wtyczka do podłączenia ELMa, dzięki temu miałem miejsce aby włożyć rękę. Nie ukrywam że bez tego chyba bym się poddał. Mimo to jest cholernie ciasno i gdyby nie fakt że jestem szczupły nie dałbym rady. Niżej zdjęciem z zaznaczonym otworem przez który można dostać się ponad pedał sprzęgła.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby ktoś potrzebował sprężynę do diesla to mam na zbyciu.
pwlsrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 19:03   #5
toster78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2013
Model: ford focus
Silnik: 1,6ttci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Witam,mam takie pytanie bo w tym zestawie naprawczym sa 2 sprężyn.jedna jest z plastikowym łebkiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.to jest mozliwość wymiany bez demontażu całego pedalu,jest tam chyba 3 srubki.Miał ktoś okazje to wymieniać?
toster78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 21:09   #6
FS751
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Re: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Cytat:
Napisał pwlsrs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pwlsrs
Witaj,

Czy masz może jeszcze tą sprężynkę do diesla?
FS751 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 17:17   #7
2marekm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1600
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Jak by ktoś potrzebował do diesla, proszę na PW.
2marekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 22:22   #8
Garaż102
ford::amateur
 
Imię: Kornel
Zarejestrowany: 02-06-2015
Skąd: Głogów
Model: Focus
Silnik: Diezel 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Jak wymienić sprężynę w plastikowej obudowie, pod pedałem sprzęgła w dieslu Focus
Garaż102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2016, 15:13   #9
Naso
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Witam,
mi też udało się wymienić sprężynkę sprzęgła (Focus II benzyna) Nie jest łatwo się poskładać i tam dostać (mam 188cm wzrostu :-) ) ale dałem radę. Korzystając z powyższych porad zajęło mi to około godziny, ale nie demontowałem deski.
Jeśli ktoś potrzebuje sprężynkę do diesla, proszę o wiadomość.
Naso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 20:42   #10
Juri83
ford::amateur
 
Imię: J
Zarejestrowany: 05-06-2019
Skąd: B
Model: mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna

Witam wszystkich, czeka mnie wkrótce wymiana właśnie tej sprężynki w mk2 1.6 benzyna, czy mógł by ktoś z was wrzucić kilka fotek, filmik lub porady jakiś narzędzi najlepiej użyć i jak podejść do tematu aby wymiana poszła sprawnie? nie ukrywam że warunki mam kiepskie i zamierzam wymieniać pod blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juri83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.