Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2009, 14:46   #11
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

czujnik/przypominacz jest ale właśnie jak jest z tą wagą krytyczną ...

a test to chyba by trzeba było chyba walnąć w coś (tak dla testu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i zobaczyć czy sie odpali

__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2009, 14:57   #12
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Popatrz na zdjęcia rozbitych samochodów na aukcjach w USA, czy nawet na jakimś allegro.
Od razu wiadomo, czy kierownik jechał sam, czy z pasażerem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo przy pustym fotelu na 100% nie odpala.

A pytanie, jak traktuje dzieciaka w foteliku. A testera z waleniem dzieciakiem "w coś", to raczej nie znajdziemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2009, 15:01   #13
michal1,6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2,0 136KM
Rocznik: 1993
Postów: 17
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Potwierdzili na 100% że nie podejmują się tematu. Ja też nie drążę bo jak napisał Schem ewentualne udoskonalenia nie warte są ryzyka. Może w mk5 wreszcie będzie ten wyłącznik.
michal1,6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2009, 15:09   #14
michal1,6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2,0 136KM
Rocznik: 1993
Postów: 17
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Rozbroisz czujnik nacisku, a komputer weźmie sygnał z pasów bezpieczeństwa i odpali. Nie dziękuję, zbyt wiele niewiadomych, a testować nie mam zamiaru.
michal1,6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2009, 20:17   #15
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

taaa zanim dojdziemy do jakiegoś "pewnika" to mi dzieciaku tak urocną ze bez fotelików będą jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... noooo a wtedy to już będzie MK10
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 20:27   #16
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Wiem, że to stary temat, ale może informacja komuś się przyda, a że temat niedawno go przerabiałem i mam pewne informacje to się wypowiem.

Po przyciścięciu ASO i FP okazało się, że:
wyłącznik poduszki nie jest montowany fabrycznie w żadnej wersji Mondeo (ani chyba w żadnym Fordzie ). Można go założyć tylko i wyłącznie przez serwis - koszt ok. 500PLN (zawiera podpięcie do komputera i przeprogramowanie go).

Sam sprowadziłem auto z Niemiec i byłem pewien, że wyłącznik będzie - nawet się ściąłem o to z moim specem od "importu" i musiałem go potem przeprosić ;-)

Ostatnio edytowane przez jas!ek ; 07-01-2010 o 20:37
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 21:28   #17
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Nie jestem niestety użytkownikiem mk4 ale często przeglądam forum i chyba tylko w instrukcji istnieje taki przycisk bo nikt nie potwierdził, że go ma. W mk3 też chyba jakaś tam kontrolka była obok awaryjnych co mowiła o wyłaczeniu poduszki. Trochę to dla mnie absurd bo znajoma ma renault clio 2002 rok i ma to czego o kilka poziomów wyższe klasowo mk4 nie posiada.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 23:56   #18
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

walnalem delikatnie w przeszkode, jechalem sam, odpalila poduszka kolanowa, moj napinacz i napinacz pasazera mimo ze byl niezapiety i nikogo nie bylo.

Wiec wydaje mi sie ze poduszka i napinacz mio zapiecia niezapiecia, obecnosci czy braku obecnosci odpali zawsze
jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 21:07   #19
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Talking Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przypomnienie o niezapiętych pasach pasażera jest? Bo nie wiem jak w mk4.
Jeśli jest, to powinno działać tylko wtedy, jak ktoś siedzi w fotelu, co jest logiczne.
Jak nikogo w fotelu nie ma, to przypomnienie nie działa i wtedy również nie odpala poduchy - tak jest we wszystkich znanych mi autach.

Czyli jakiś czujnik mierzy nacisk na siedzisko i decyduje, czy odpalić, czy nie.

Tylko pytanie podstawowe... jaki nacisk jest naciskiem granicznym?
I kto na to pytanie umie odpowiedzieć ze 100% pewnością i na piśmie?

Trzeba by położyć na fotelu odważnik o masie dziecko+fotelik i nie zapiąć pasów, to okazało by się, czy czujnik każe zapiąć pasy, czy nie zauważy nacisku.
Jeśli nie zabrzęczy, to na 99% poduchy nie odpali.

Ale zawsze pozostaje ten 1%, który w przypadku dziecka nie jest wart ryzyka...
Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potwierdzam to powinno być w standardzie montowane ... ale na to chyba tylko francuzi wpadli

a powiedzcie mi bo słyszałem że jest taka opcja że auto "czuje" że na tym siedzeniu nikt nie siedzi i nie aktywuje poduszki, moze coś takiego jest u nas zamontowane ... tylko skąd wiedzieć czy auto dobrze odczytało że ktoś akurat siedzi a nie fotelik
Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik/przypominacz jest ale właśnie jak jest z tą wagą krytyczną ...

a test to chyba by trzeba było chyba walnąć w coś (tak dla testu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i zobaczyć czy sie odpali
Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrz na zdjęcia rozbitych samochodów na aukcjach w USA, czy nawet na jakimś allegro.
Od razu wiadomo, czy kierownik jechał sam, czy z pasażerem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo przy pustym fotelu na 100% nie odpala.

A pytanie, jak traktuje dzieciaka w foteliku. A testera z waleniem dzieciakiem "w coś", to raczej nie znajdziemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał jacec609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
walnalem delikatnie w przeszkode, jechalem sam, odpalila poduszka kolanowa, moj napinacz i napinacz pasazera mimo ze byl niezapiety i nikogo nie bylo.

Wiec wydaje mi sie ze poduszka i napinacz mio zapiecia niezapiecia, obecnosci czy braku obecnosci odpali zawsze
Witam
Przetestowane w październiku
Sam pędziłem przez Częstochowę pewien kapelusznik zajechał mi drogę było średnie bum od prawego przodu i lewa strona od barierki uderzenie ca. 60km/h
Morał taki czołowe wystrzeliły wszystkie mimo że jechałem sam
Napinacze oba boczne nie aktywowały się.
Tak więc z tą pewnością na 100% nie strzelenia bym nie ryzykował
To pewnie sztuczka dla księgowych i ubezpieczycieli żeby więcej w kosztach wychodziło naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast pewnego razu jechałem ze sklepu obok mnie siedział wdzięcznie arbuz a komputer natarczywym dźwiękiem usilnie chciał go zmusić do zapięcia pasów
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 23:12   #20
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast pewnego razu jechałem ze sklepu obok mnie siedział wdzięcznie arbuz a komputer natarczywym dźwiękiem usilnie chciał go zmusić do zapięcia pasów
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.