Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2011, 22:53   #1
kryczek
 
Postów: n/a
Domyślnie Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Witam forumowiczów,

Jestem zainteresowany zakupem Focusa i taki oto egzemplarz wpadł mi w oko, dlatego bardzo bym was prosił o opinie czy ze zdjęć da się zauważyć coś niepokojącego, na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta, czy jakieś konkretne badanie na stacji diagnostycznej zrobić? Jak ktoś może napisać w którym roku był lift Focusa i jakie były różnice oraz co dodatkowo ma na wyposażeniu wersja GHIA i czy ewentualnie mam unikać jakichś silników?
Za wszelkie uwagi będę wdzięczny, a tutaj podaje link:

http://otomoto.pl/ford-focus-C22091627.html

Z góry dzięki.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 10:03   #2
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Na oko wygląda dosyć przyzwoicie ale nie takie perełki się już na zdjęciach oglądało. Jak masz niedaleko to podjedź i oceń. Szukaj rdzy od środka każdych drzwi także klapie bagażnika bo jeśli będzie to tam ją znajdziesz na pewno.
Nieocenionym pomocnikiem i negocjatorem ceny jest miernik lakieru, który na ogół pokaże każde miejsce, które dotknął lakiernik. Nasłuc*** silnika czy zawory nie klepią bo ich regulacja to podobno dość kosztowna sprawa choć zakładając realny przebieg z ogłoszenia to jeszcze daleko do regulacji. Jazda próbna wiele Ci powie o hamulcach, sprzęgle i zawieszeniu. Lift był w 2002r. Różnice niewielkie. Lampy przednie z kierunkami, nowy grill, zderzak przedni i tylny z tym "plastikowym, czarnym paskiem", kilka pierdół w środku. Z wersją Ghia końca nie dojdziesz gdyż w zależności od rynku nieco się różniła. Dużo pseudodrewna w środku i kilka szpanerskich znaczków. Ten egzemplarz dosyć ubogi. Poza klimą praktycznie nie ma nic. Najbogatsze wersje miały dodatkowo: grzane fotele, ESP, grzana przednia szyba, podgrzewane lusterka, spryskiwacze, 4*poduchy, komputer pokładowy, itd...
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 13:32   #3
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Cytat:
Napisał jrc_69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieocenionym pomocnikiem i negocjatorem ceny jest miernik lakieru, który na ogół pokaże każde miejsce, które dotknął lakiernik.
Potwierdzam, mój był dotknięty ... wszędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczelina przy tylnej klapie wygląda, jakby dało się tam coś grubszego wsadzić. Przód stoi jakoś nisko - czy przypadkiem zawieszenie nie będzie do robienia? Gałka dźwigni zmiany biegów jest jakaś autorska, w oryginale takich nie było. Środek kierownicy wygląda jakby był z innej kierownicy, obstawiam, że mógł mieć małego strzała z przodu, z wystrzałem poduch włącznie (na dole masz fotkę, jak to wygląda u mnie - środek jest "nieco" inny...). Nie ma w opisie mowy o poduszce pasażera.
- zwróć na to uwagę przy oględzinach.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dorwij VIN to zobaczymy, co da się wyciągnąć z publicznych informacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczerze - na ten model bym się jednak nie szczerzył. Dlaczego? Jedynym wyposażeniem dodatkowym są klima manualna, światła przeciwmgłowe i pilot do radia przy kierownicy.
Tylne szyby na korbę, brak komputera, brak podgrzewanej przedniej szyby...

Acha, i jeszcze jedno, co za debil przy wyważaniu alusów przyczepił ciężarki na zewnętrzny rant? Chyba, że inaczej nie dało się wyważyć... śmignij się gdzieś za miastem tak z 100-120, zobacz czy kierownicą nie trzęsie. IMO podejrzane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez R_u_f_u_s ; 30-12-2011 o 13:35
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 17:10   #4
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

U Ciebie jest inny wzór kierownicy. Masz "gładki" środek i brak "przeszyć" na kole kierownicy. Ta z ogłoszenia jest ciut starsza czyli z "chropkami" pod kciuki (?) i przeszycia (czy jak to nazwać) na kole kierownicy. Nieumiejętne użycie aparatu z lampą da taki efekt, że kierownica gorzej wygląda. Wiem po sobie bo jak robiłem fotki to przy oglądaniu kierownicy na fotkach dałbym autu z 1000000km przebiegu. Chyba, że autor chciał coś ukryć. Kawałek poduszki pasażera widać. Montowany w to miejsce schowek (po wystrzale) byłby bardziej widoczny. Wogóle coś mało się rozpisał ten sprzedawca. Nie zależy mu czy co??
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 17:38   #5
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Jakie wyposażenia (a raczej jego brak), tak się chłop rozpisał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał jrc_69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U Ciebie jest inny wzór kierownicy. Masz "gładki" środek i brak "przeszyć" na kole kierownicy. Ta z ogłoszenia jest ciut starsza
tzn od modelu przedliftowego? Po lifcie z początku były montowane inne kierownice? Jeśli tak, to ... dobrze wiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał jrc_69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieumiejętne użycie aparatu z lampą da taki efekt, że kierownica gorzej wygląda. Wiem po sobie bo jak robiłem fotki to przy oglądaniu kierownicy na fotkach dałbym autu z 1000000km przebiegu.
Spoko, u mnie po 140kkm są takie przetarcia pod kciukami, jakby auto miało nahulane z 300kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 18:04   #6
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

z ta kiera to warto spawdzic co jest, w focusach po lifcie znaczek forda na kierownicy jest wiekszy ale byly ponoc takie miksy wiec mozliwe ze jest ok
adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2011, 09:50   #7
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Dokładnie to tego nikt (chyba) nie wie. Przeglądając kilkadziesiąt ogłoszeń stwierdzam (może niesłusznie), że w 2002r. kierownice były z tymi chropkami i przeszyciami a w 2003r. gładkie i bez przeszyć. Kiedy była zmiana dokładnie nie wiem. Może jakiś maniak Focusa wie więcej.
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 17:43   #8
Crejzzolka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

To może ja sie delikatnie podepnę do tematu co sadzicie o tym fokusiku??

http://otomoto.pl/ford-focus-1-4-C22258442.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 19:01   #9
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Jeśli ciągnąć dalej temat kierownicy (o ile dobrze myślimy) to w tym akurat jest taka jaka być nie powinna, czyli gładka obręcz (nowsza) a środek z starszy.
Biały kolor zazwyczaj sugeruje, że autko jeździło w jakiejś firmie. Patrząc na drzwi pasażera widać, że listwy się nie pokrywają. Ponadto biedniejszej wersji Focusa dawno nie widziałem. On po prostu nie ma nic. Nawet wspomnianego radia z CD. Po doliczeniu opłat i ubezpieczenia wyjdzie trochę więcej a za taką kasę myślę, że znajdziesz coś lepszego. Chyba, że się uparłaś na białego :-) No i te 75KM to naprawdę wyrywne nie są.
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 19:04   #10
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Poproszę o opinie Forda Focus Mk1 - 2002

Cytat:
Napisał Crejzzolka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ja sie delikatnie podepnę do tematu co sadzicie o tym fokusiku??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ma wyciągniętą zaślepkę od haka z przodu- był holowany?
kolor biały ;( nie przerejestrowany, radio na kasety.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.