Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2004, 12:34   #1
tigerm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Zbąszynek
Postów: 15
Domyślnie FOCUS 1.9 TdCI 03r vs CLIO III 1.9 DTI 02r

WItam jak w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no wiec nie wiem jak to jest ale niby TdCI jest lepszy od DTI bo to przecierz (TDI) ale sie MYLILEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) ciesze sie dlatego bo mam te CLIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a scigalem sie z FOCUSEM


NIE MYSLCIE ZE JESTEM FANEM clio BO MAM TEZ ESCORCIKA kochanego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

scigalem sie wlasnie z kumplem no i przegral a byl taki pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odcinek byl nie wielki bo ok 3km i wyboista po poboczu z goreczki i lekko pod goreczke

NIE powiem siedzial mi na dupie az do 160km/h ale pozniej sie powoli oddalal autka nie maja zadnych przerobek

a niech mi ktos wytlumaczy bo przecierz focus ma te COMONE RAILE (czy jak to sie tam pisze) a clio nie ma wiec jak to sie stalo ze wolniejszy ?? moze ze wiekszy i ze z blachy caly bo clio to ma plastik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tigerm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2004, 13:10   #2
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Re: FOCUS 1.9 TdCI 03r vs CLIO III 1.9 DTI 02r

Cytat:
Napisał tigerm
WItam jak w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no wiec nie wiem jak to jest ale niby TdCI jest lepszy od DTI bo to przecierz (TDI) ale sie MYLILEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) ciesze sie dlatego bo mam te CLIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a scigalem sie z FOCUSEM


NIE MYSLCIE ZE JESTEM FANEM clio BO MAM TEZ ESCORCIKA kochanego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

scigalem sie wlasnie z kumplem no i przegral a byl taki pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odcinek byl nie wielki bo ok 3km i wyboista po poboczu z goreczki i lekko pod goreczke

NIE powiem siedzial mi na dupie az do 160km/h ale pozniej sie powoli oddalal autka nie maja zadnych przerobek

a niech mi ktos wytlumaczy bo przecierz focus ma te COMONE RAILE (czy jak to sie tam pisze) a clio nie ma wiec jak to sie stalo ze wolniejszy ?? moze ze wiekszy i ze z blachy caly bo clio to ma plastik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polska język, trudna język... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie można powiedzieć, że silniki na CR są ewidentnie lepsze (w sensie osiągów) od silników na pompie. Oczywiście są nowocześniejsze - przede wszystkim cichsze, mają wyższą kulturę pracy, są oszczędniejsze, emitują mniej szkodliwych związków...
Ale istnieją silniki na pompie, które potrafią uzyskać dużo wyższe ciśnienie wtrysku niż systemy CR - co przekłada się m.in. na osiągi.
W opisanym przez Ciebie przypadku prawdopodobnie był to Focus TDCi 100 KM/240 Nm. Twoje Clio jak mniemam ma 80 KM/160 Nm. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że Focus jest cięższy od Clio o ok. 300 Kg - to chyba nie ma się czemu dziwić - w Clio na kg masy auta przypada wyższa moc niż w przypadku Focusa. Poza tym należy wziąć pod uwagę takie parametry jak szerokość opon (które w Focusie są zapewne szersze), jakość paliwa i... umiejętności kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. W przypadku Twojego Clio zastosowana jest (o ile się nie mylę) pompa VP 37 produkcji Bosch'a, która potrafi wytworzyć całkiem wysokie ciśnienie wtrysku (do 1250 bar). Stosując chiptuning można w tym silniku bez problemu podnieść moc do ok. 102-105 KM/225-230 Nm. Wtedy dopiero zrobiłaby się z niego rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2004, 16:03   #3
Brychu
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 173
Domyślnie

A jakie masz to Clio ? dCi czy dTi ? Ten drugi ma 98 KM więc w aucie o masie Clio to już dużo.
Brychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2004, 22:28   #4
tigerm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Zbąszynek
Postów: 15
Domyślnie

DTI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wsumie jak juz wspomnialem to moich rodzicow szkoda ze je rozbilem ;/// Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tigerm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.