Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2012, 20:29   #1
alosza6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci 180
Rocznik: 2017
Postów: 37
Domyślnie świst po dodaniu gazu

W moim C-MAX przy dodawaniu gazu słychać pogwizdywanie w okolicach podszybia ,jak zdejmę nogę z gazu -przestaje.Dzisiaj odwiedziłem serwis i nic nie zdiagnozowano ,podobno jest to "urok" ECOBOOSTA. Czy u kogoś z posiadaczy tego silnika coś podobnego występuje ? Przyznam że przeszkadza mi ten gwizd. (Gwizd występuje tylko pod czas jazdy ,na postoju-nie)

alosza6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 20:39   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

Aż posłucham jutro.
Aczkolwiek wolę muzykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 06:29   #3
goth
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Poznań
Model: Fiesta,C-Max
Silnik: 1.3, 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2006,2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

U mnie jest podobnie z tym że po przekroczeniu pewnych obrotów świst ustaje. Zdążyłem się przyzwyczaić.
goth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 20:23   #4
artgi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-09-2011
Model: grand C-max
Silnik: 1,6 150km EcOBOOST
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

A czy nie jest to turbo sprężarka? ja mam to samo ale wydaje mi się, że zaczyna gwizdać jak stratuje turbo i to tylko na zimnym silniku
artgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 22:23   #5
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

Cytat:
Napisał artgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy nie jest to turbo sprężarka?
Smialbym twierdzic ze jest to turbo.... Nie znam ecoboostow ale swist ktory w pierwszej chwili moze sie podobac zazwyczaj pochodzi z nieszczelnosci ukladu dolotowego wszelkiej masci....
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 22:13   #6
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

Dzisiaj wsłuchiwałem sie w swoim. Jest przy dodawaniu dziwny dźwięk, który mi akurat kojarzy się z rezonansem np. jakiejś blachy. Podobny dźwięk miałem w Megance, jak drgała mi metalowa osłona katalizatora. W C-Maxie dźwięk ten pojawia sie w czasie dodawania gazu w zakresie 1800-2100 obrotów a potem zanika. Nie jest głośny, jednak wyraźnie słyszalny. Oprócz tego "rezonansu" nie stwierdziłem żadnych innych anomalii w pracy silnika. Trochę ciężko ustalić skąd dokładnie ten dźwięk dobiega, ja mam wrażenie że to jednak coś związanego z wydechem, gdyż jest "równomiernie" słyszalny w całej kabinie. Może ktoś oprócz mnie posłucha na postoju wydechu, czy to może już taki urok rur i tłumików?
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 30-01-2012 o 22:15
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 12:05   #7
mr_swistak
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

witam
wygląda na to że wszyscy TO mamy... to takie uroki ECOBOOSTA z turbo - to niby jego praca - niby przy odpuszczeniu gazu powinien byc fajny strzał z rozpręzającego się turbo ale jakoś tego nie zauważyłem za to świst przy przyspieszaniu jest...
mr_swistak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 14:00   #8
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wsłuchiwałem sie w swoim. Jest przy dodawaniu dziwny dźwięk, który mi akurat kojarzy się z rezonansem np. jakiejś blachy. Podobny dźwięk miałem w Megance, jak drgała mi metalowa osłona katalizatora. W C-Maxie dźwięk ten pojawia sie w czasie dodawania gazu w zakresie 1800-2100 obrotów a potem zanika. Nie jest głośny, jednak wyraźnie słyszalny. Oprócz tego "rezonansu" nie stwierdziłem żadnych innych anomalii w pracy silnika. Trochę ciężko ustalić skąd dokładnie ten dźwięk dobiega, ja mam wrażenie że to jednak coś związanego z wydechem, gdyż jest "równomiernie" słyszalny w całej kabinie. Może ktoś oprócz mnie posłucha na postoju wydechu, czy to może już taki urok rur i tłumików?
U mnie jest bardzo podobnie, przy obrotach około 2000 jest słyszalny świst, na luzie tego nie słychać i wydaje mi się że na 5 i 6 biegu również. Byłem z tym problemem w serwisie i powiedzieli, że jest to normalne gdyż każdy silnik wchodzi przy pewnych obrotach w swój rezonans i tak już jest. Tylko dlaczego na postoje tego nie ma? Według mnie coś jest gdzieś albo luźne albo nieszczelne dlatego jest to słyszalne
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 21:33   #9
marekjarek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: lubuskie
Model: c max trend
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

No a u mnie świstało sobie i świstało, aż w końcu..... padł.... alternatorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marekjarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 10:48   #10
pavman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Waw/Rz
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: świst po dodaniu gazu

u mnie też świszcze, choć mam TDCi. Zawsze świstało jak to w turbodieslach, ale wg mojego ucha świszcze zdecydowanie bardziej od około tysiąca kilometrów (obecny przebieg to ~15 tysięcy)
pavman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.