Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2012, 22:20   #1
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

Witam,panowie czy zamek od focusa mk1 bedzie pasowal do mondiego mk3 ?Oczywiscie mowa o zamku kierowcy.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest czesc opisu jednej z aukcji:

FOCUS I MK1 MK 1

ZAMEK CENTRALNY DRZWI LEWY PRZÓD PRZEDNI
HB SEDAN KOMBI
8 PI N
WERSJA EUROPEJSKA
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj jest opis ze sklepu forda :
- Focus (wersja z blokadą) rocznik 08/1998 - 11/2001
- Mondeo rocznik 10/2000 - 06/2003
wszystkie typy nadwozia
drzwi przednie
strona lewa (kierowcy)
w komplecie z siłownikiem zamka centralnego.

__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 17-03-2012 o 22:25
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 11:36   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

Kolego zamek z focusa mk1 pasuje do mondeo mk3,mam właśnie taki założony bo mój mi szczelił a został mi po focusie jest identyczny
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 12:06   #3
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

[QU

Rozumiem,ze wszystko Ci dziala normalnie tak jak powinno,czyli wszystkie te same opcje co w MK3 ?

ps:ciekawe czemu tylko ceny do foczki sa o polowe mniejsze niz do mondiego........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez Marek ; 20-03-2012 o 21:30 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzdzających postów
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 21:41   #4
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

Ponizej porownanie zamkow foczki i mondiego,wg mnie nie ma roznicy oprocz ciegna ale to akurat mozna przelozyc oraz roznica w ilosci pinow.Sa tez takie od foczki z 8 pinami .Czy wg Was jest jakas roznica ?
ps : Oczywiscie nie wskazujcie szczegolow jak na obrakach dla najmlodszych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak wogole to jakim cudem sa tylko 3 piny ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 08:21   #5
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

kolego wszystko działa,musisz znaleść zamek o takiej samej liczbie pinów,a kolega na zdjęciu wyżej zrobił porównanie zamka focus europa i zamka mondeo anglik dlatego niema cięgna od wkładki na klucz bo według anglika to lewe drzwi pasażera a nie kierowcy,a różnica w pinach to jeśli masz 8 to działa domykanie szyb i podwójne ryglowanie a jeśli masz trzy piny to działa tylko zamykanie i otwieranie
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 20:09   #6
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

Alo,alo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzis wizyta na szrocie po zamek od foczki,ale okazalo sie ,ze jest swierzutki powypadkowy mondzio.Wiec gostek rozebral drzwi,zameczek wyciagnal [8 pinow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ],podmianka do mojego i ku mojemu zaskoczeniu wszystko hula jak powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stary zamek wywalilem calkowicie,bo tak mnie wnerwial,ze nie chcialem juz z nim miec nic wspolego.Tylko popelnilem taki blad,ze zapomnialem podmienic caly plastykowy uchwyt z gniazdem na kluczyk ten przy klamceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
I tutaj zaczely sie takie schody-mianowicie z kluczyka [jako pilot ] wszystko smiga pieknie,zameczki sie zamykaja,rygluja no i otwieraja.Z kluczyka takze moge wszystkie drzwi zamknac ale juz niestety nie moge ich otworzyc !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czy jest jakis sposob,zeby spasowac gniazdo od kluczyka to przy klamce tak,a zeby kluczyk normalnie drzwi otwieral ? Dodam tylko iz mam jeszcze kluczyk od focusa mk1 oraz ze starego swojego mondka mk1 i wlasnie nimi normalnie moge auto zamykac z kluczyka tak samo jak teraz swoim.Dziwi mnie fakt,ze tak sie wlasnie dzieje,no ale teraz moim problemem jest w jakis cudowny sposob tak spasowac gniazdo,zeby moc normalnie zamek otwierac z kluczyka bez uzywania przyciskow na nim.
Ma ktos jakies sposoby na to ?
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 19:28   #7
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

poszukaj plastiku orginalnego,więcej się nakombinujesz i niewiadomo kiedy przestanie otwierać,a co do kluczyka każdym kluczykiem od forda zamkniesz furake ale już nieotworzysz tak są zrobione zamki forda
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 21:14   #8
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

Zamek wyjety,zapadki i blaszki tez.jutro uderzam do zakladu gdzie dorabiaja klucze.gostek za "dyszke" odczyta mi moj kod kluczyja,wiec bede wiedzial w jakiej kolejnosci zlozyc zapadki.Tym samym zamej bedzie sie juz normalnie zamykal i otwieral.

ps:a co do plastyku to jest on oryginalny tylko z innym zamkiem wiec powyzej opis co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 22-03-2012 o 21:16
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 14:57   #9
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

No wlasnie mam juz odczytany kod,i problem w tym ,ze zabraklo mi jednej blaszki z 3 nacieciami.Pomyslalem,ze przerobie z blaszki bez zadnego oznaczenia czyli z nr 4.Narazie jestem w fazie pilowania,zobaczymy jak to wyjdzie.

Edit:No i udalo sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Zapadka spilowana na wymiar tej z 3 nacieciami.Calosc zlozona,nasmarowana i smiga jak nowka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 23-03-2012 o 16:58
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2012, 13:48   #10
Dragi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: 3city
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Re: Zamek centralny kierowcy mk3 a focus

troche odswieze
padl mi zamek kierownika i czy dobrze mam rozumiec ze z foki MK1 zamek z drzwi kierownika da sie podmienic w MDO mk3 ?
tylko szukac na tyle pinow ile ja mam ?
Dragi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.