Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2012, 13:21   #1
falcon2601
 
Postów: n/a
Post zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

WItam wszystkich "starych wyjadaczy" nowego dla mnie forum. Otóż dołączyłem do Was, gdyz korci mnie chęć zakupu forda mondeo mk4 w benzynie z silnikiem 2.0 145KM, tak z 2007,2008r. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego silnika i może jakieś podpowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie mojego nowego autka?
Bardzo proszę o opinię ardziej doświadczonych kolegów w tym modelu.
Pozdrawiam.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 18:24   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Nie mam żadnych problemów. Tylko zmiana oleju oraz innych ekspoloatacyjnych rzeczy i leje benzyne.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 19:03   #3
karolmondeo
ford::beginner
 
Avatar karolmondeo
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Pyrzyce
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Jak na razie u mnie bez problemów, wymieniałem tylko i aż przewód paliwowy :/ Po za tym silnik spoko mimo iż demonem prędkości nie jest.
karolmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 21:41   #4
falcon2601
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

To bardzo pocieszające, słyszeć (czytać) takie rzeczy o mym przyszłym nabytku. A jak wygląda sprawa spalania w rzeczywistości?
Gdyby nie to że robię bardzo mało kilometrów ajął bym się 2.0 dieslem 140km, ale ten dpf blokuje moją decyzję, stąd zaiąłem parol na benzynę.
Demonem prędkości nie jest?Aż tak źle? Wiem, że jest to kawałek budy ale chyba 145km powinno dać sobie radę??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 22:16   #5
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Daje daje, jak przyciśniesz to idzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



spalanie:
- trasa 7 - 8 na setke
- miasto 9.5 - 11 na setkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiec nie jest źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 06:42   #6
falcon2601
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Podziękował koledzy. Potaram się zatem informować o moich poczynaniach z zakupem. A na co zwrócć największą uwagę przy zakupie tego autka. Co najszybciej ulega eksploatacji lub jakieś wrażliwe miejsca?


A co mogą powiedzieć koledzy z silnikiem 1.6 120KM???Chodzi o dynamikę tego autka?NIe za słabe?Bo spalanie ciut ciut lepsze chyba?

Ostatnio edytowane przez falcon2601 ; 03-05-2012 o 06:47
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 17:43   #7
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Cytat:
Napisał falcon2601 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co mogą powiedzieć koledzy z silnikiem 1.6 120KM???Chodzi o dynamikę tego autka?NIe za słabe?Bo spalanie ciut ciut lepsze chyba?
Mam takowe i nie narzekam,jeżdżę głównie w trasy bo robię za granicą ,i spalanie jest sporeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn.do120-ok.7,5l ale już na przykład 150-ok 10l .Cała sprawa rozbija się o brak szóstego biegu, co skutkuje wysokimi obrotami i apetytem na benzynę.Fajnie zaczyna się zbierać powyżej 2000obr.ale za to elastyczność jest super (5bieg nawet przy 60km/h) i super pomruk silnika przy ostrym deptaniu na pedał gazu.Pomimo sporej ilości krytyki pod adresem tego silnika ja jestem z niego zadowolony.
__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 18:03   #8
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Cytat:
Napisał ronin71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ale już na przykład 150-ok 10l ....
To tak jak u mnie, poważnie piszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ronin71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie zaczyna się zbierać powyżej 2000obr.ale za to elastyczność jest super (5bieg nawet przy 60km/h) i super pomruk silnika przy ostrym deptaniu na pedał gazu.
To też tak samo, ale tu już trochę ironizuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 18:13   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Cytat:
Napisał ronin71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie zaczyna się zbierać powyżej 2000obr
To zależy czym kolega który chce kupić jeździł wcześniej bo jak dieslem to z tego zbierania od 2 tyś to się może nie być zadowolony. Ja się raz przejechałem tą benzynką i jak dla mnie to coś sie zaczyna dziać dopiero w okolicach 4 tyś obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aa i 1,8 tdci nie ma dpf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 18:54   #10
falcon2601
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zakup mondeo mk4 2.0 benzyna - proszę o pomoc

Cytat:
To zależy czym kolega który chce kupić jeździł wcześniej bo jak dieslem to z tego zbierania od 2 tyś to się może nie być zadowolony. Ja się raz przejechałem tą benzynką i jak dla mnie to coś sie zaczyna dziać dopiero w okolicach 4 tyś obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aa i 1,8 tdci nie ma dpf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, 1.8 tdci nie ma dpf, z tym że powiem szczerze jakoś nie przekonuje mnie ten silniczek (nie krzyczy do mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie chcę się nikomu narazić, ale to już chyba starsza technologia troszeczkę a i z kulturą pracy też chyba nie jest najlepiej + dorzcić do tego głośną pracę i awaryjność. Ale mogę być w błędzie, gdyż niestety opieram się tylko na opiniach, zaś wiedzy praktycznej własnej z tego silniczka nie mam żadnej. Dlatego jeśli mnie ktoś poprawi będę wdzięczny.
Ponadto ja śmigam służbówką cały tydzień, a prywatnym wówczas hmmm, kiedy mam ochotęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego chciałbym wrócić do benzyny jednak, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, gdyż jak czytam o tch 11l na 100km to mnie ciarki przechodzą.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:shoc k:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.