Forum Ford Club Polska

Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 28-06-2012, 22:29   #1
michal701223
ford::amateur

Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Domyślnie Alhambra - jaki silnik?

Witam,

Forum Forda, ale chciałbym spytać o Alhambrę I. To w końcu to samo co Galaxy, a forum Forda jest dużo bardziej prężne niż Seata.
Nosimy się z zamiarem zmiany samochodu (mamy Xsarę Picasso - 2 osoby dorosłe + trójka dzieci) na nieco większy.
Wybór pada na kilka samochodów, m.in. Mazda 5, Opel Zafira ale i Seat Alhambra. Rocznik 2005-2007.
Alhambra największa, więc najbardziej się na nią nastawiamy.
Jaki byście polecili silnik? Samochód służyłby głównie do codziennych dojazdów żony do pracy - 15km w jedną stronę, po drodze szkoła+przedszkole. Co jakiś czas i głównie w wakacje przejazd 5 osób (na co dzień mam swój, inny samochód)
Benzyna - trochę mało ekonomiczna, chyba że z gazem; diesel - trochę krótka trasa, ale ekonomiczniejszy. Podobno 2.0 nie warto brać, tylko 1.9, prawda?
Czy Alhambra/Galaxy z tych roczników mają filtr cząstek stałych?
Na co należy zwracać uwagę przy dieslu w tym roczniku? Kiedy wymienia się koło dwumasowe lub inny osprzęt?

Jak w ogóle oceniacie tę rodzinę samochodów? W testach niemieckich są niestety na wysokich miejscach pod względem awaryjności i opinia też taka jest, ale opinia o samochodach francuskich też jest jaka jest, a nasza Xsara się sprawuje świetnie. No i sporo właścicieli Alhambr jak się zorientowałem w Sieci też go chwali... Pewnie trzeba trafić na dobry egzemplarz...

michal701223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2012, 09:05   #2
RafałB
FCP member

Model: Alhambra Sport
Silnik: 1.9 TDI 131KM ASZ
Rocznik: 2005
Domyślnie Odp: Alhambra - jaki silnik?

Silnik tylko i wyłącznie 1.9 TDI najlepiej mocniejszy czyli 116KM(ten miałem w MK2 Galaku i polecam) lub 130KM.
2.0 TDI unikaj jak ognia - baaaardzo awaryjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary 29-06-2012, 18:30   #3
Flojd
ford::average

Model: Galaxy
Silnik: AHU
Rocznik: '97

Tak jak kolega wyżej napisał, 1.9 lepiej się sprawdzi. O tym silniku jest duuuużo informacji, montowali go w całej grupie VAG, więc praktycznie na każdym forum możesz poczytać co wymienić przy jakim przebiegu itp.
Flojd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2012, 21:15   #4
michal701223

Dzięki.

A z tych trzech: Sharan/Alhambra/Galaxy co byście polecili?
Podejrzewam, że Forda bo to jednak jego forum, ale tak na spokojnie bez emocji...
Czytałem, że z tej trójki najsłabszy i jednocześnie najdroższy to Sharan, a najlepszy Galaxy. To znaczy ma najlepsze wyposażenie dodatkowe za podobną cenę. To prawda?
Ford miał zawsze opinię samochodu podatnego na korozję (przynajmniej jego starsze modele - sam mam Forda Mondeo MkI jako drugi samochód i poza tym, że rdza go żre jak cholera, to jestem zadowolony). Czy problemy z rdzą również tyczą się Galaxy? On chyba jest ocynkowany, więc powinno być lepiej?
Co w modelach Galaxy z 2005-2008 roku psuje się najczęściej i na co zwracać uwagę?
Stary 30-06-2012, 08:28   #5
RafałB
FCP member

Galaxy - czemu? Bo jest najkorzystniejsza relacja ceny/wypasu/wieku - było o tym na forum już i pisze nie dlatego że to forum Forda.Są to 3 identyczne w sumie autka więc po co przepłacać za znaczek SZMELCWAGENA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary 30-06-2012, 22:05   #6
M.A.G.
FCP member

Imię: Marek
Model: Galaxy MK2 / Mondeo MK2
Silnik: 2.3 140KM + BRC / 2.5 V6 + SVT 183KM
Rocznik: 2003 / 2000

Jak kolega RafałB napisał - najkorzystniej (wyposażenie/rocznik/cenowo) wypada Ford, jeżeli dodatkowo weźmiesz silnik Forda to zaoszczędzisz trochę na ewentualnych (obyś nie miał takiej potrzeby) kosztach remontu - podzespoły do VW wciąż są "w cenie" - sam się o tym przekonałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o rudą to fakt, że Focus z 2002 co roku miał z nią problem a moja Galaktyka z 2003 ma delikatne początki rudej na progu ale to w miejscach gdzie ją "oskubał" materiał lecący spod kół.

Jeśli chodzi o silnik to polecam jakiś w okolicach 150KM - uważam, że jednostki 115KM będą za słabe na tą masę auta.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu autka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. sam czaiłem się na Mazdę 5, ale ostatecznie okazała się zbyt droga na moje tamtejsze możliwości.
-=> MOJA GALAKTYKA - kliknij i poznaj jej przygody <=-
-=> MOJA CZARNA "STRZAŁA" - kliknij tutaj i poznaj jej historię <=-

Ładowność ___ vs ___ Prędkość
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2012, 22:24   #7
biagggio
ford::average

Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDi

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Galaxy - czemu? Bo jest najkorzystniejsza relacja ceny/wypasu/wieku - było o tym na forum już i pisze nie dlatego że to forum Forda.Są to 3 identyczne w sumie autka więc po co przepłacać za znaczek SZMELCWAGENA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, ale identyczne były tylko do 2005 a potem ford "odjechał". Pytanie , jaki masz budżet na samochód? Wtedy można bardziej konkretnie..
Zafira? Jeśli masz trójkę dzieci "fotelikowych" to będzie "jazda" z zapinaniem ich na tylnej kanapie. Bierz auto z trzema fotelami .Zobaczysz jaka wygoda.
biagggio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2012, 22:50   #8
michal701223

Cytat:
Napisał biagggio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, ale identyczne były tylko do 2005 a potem ford "odjechał". Pytanie , jaki masz budżet na samochód? Wtedy można bardziej konkretnie..
Zafira? Jeśli masz trójkę dzieci "fotelikowych" to będzie "jazda" z zapinaniem ich na tylnej kanapie. Bierz auto z trzema fotelami .Zobaczysz jaka wygoda.
30-35tys z ubezpieczeniem.
Dzieci 5, 8 i 11lat.
Trzema fotelami czy trzema rzędami foteli? Teraz mam 3 fotele z tyłu i jest w miarę OK, ale jak jedziemy w piątkę to jest trochę gorąco jak się zaczną z tyłu kłócić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłoby fajnie móc kogoś wyekspediować na sam koniec...
Zafira B może być OK, jutro mam obejrzeć u znajomego, ale zdaje się, że ostatnie fotele podnoszą się jako całość z podłogi - wolałbym je jednak montować indywidualnie, zwłaszcza że raczej nie potrzebuję wszystkich 7 siedzeń...
Stary 01-07-2012, 22:26   #9
michal701223

Jeszcze jedno. Gdyby się udało dostać w niezłej cenie Galaxy III, to jaki silnik brać? 1.9 już w nim nie ma...
Stary 02-07-2012, 08:34   #10
RafałB
FCP member

Za 35 MK3 Gala nie kupisz...chyba że padline.
Za taką kase bierz albo MK2 ostatni wypust z 2005/6r Gala albo Sharana oby tylko z 1.9 TDI.

Narzędzia wątku

Zasady postowania