Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2012, 15:05   #1
marko8307
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Witam.

Mam Forda Mondeo mk3 2.0 2006r. Ostatnio pojawił się problem z temperaturą. Podczas szybkiej jazdy powyżej 160km/h wskazówka temperatury wskakuje gwałtownie na czerwone pole. Po zwolnieniu do ok. 130km/h wskazówka wraca na swoje miejsce i temperatura jest w normie. Dodam, że pompa wody, płyny i termostat zostały na wiosnę wymienione na nowe. Wentylatory są sprawne. Problem pojawił się z dnia na dzień, oprócz tego nie ma żadnych innych objawów.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-09-2015 o 14:25
marko8307 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 13:56   #2
soltys18
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Mam podobny problem , od 6 m-cy szukam przyczyny .Mam wrażenie że każdy mechanik z góry traktuje usterki jak słyszy o tym silniku. Słyszałem już wszystko.
Przeczytałem masę wątków i zgłupiałem.

Problem jest następujący ;
Przy obciążeniu silnika ( dawniej pow 120km/h , teraz już przy 100km/h) wskazówka temperatury gwałtownie idzie na czerwone pole , z szybkością obrotomierza . Po zdjęciu nogi z gazu wraca do pionu.
Wczoraj wracałem z odpalonym ukrytym menu serw. Temperatura przy jeździe emeryckiej max 90km/h - 98-99C , lekko gaz i czerwone pole , ledwo dojechałem z tysiącem przerw aby nie zagotować silnika .

Co może być przyczyną?

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale , jak depnę mocniej to odcina turbo chyba , sprężyna i tryb awaryjny. Gaszę i odpalam ponownie i jest ok.

Już mnie to frustruje bo odbiera przyjemność z jazdy , a i skupić się nie można bo obserwowanie temp silnika jest już jak nerwica natręctw ;-)

A mechanicy rozwalają mnie na łopatki, wizyta u nich to jak telefon do Macieja wróżbity.

Może coś podpowiecie , od czego zacząć. Koszty wiadomo , trzeba ponieść ale niech wiem chociaż za co.

w ukrytym menu serwisowym jest też błąd d262 .
soltys18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 14:21   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 10:58   #4
Michał888
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Gliwice
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6TDCi 109KM/90KM
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Michał888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2015, 22:07   #5
vegeo
ford::beginner
 
Imię: Mm
Zarejestrowany: 07-06-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.4 TdCi
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Mam to samo we fiescie ( żadnych błedów ). Auto grzeje się powyżej 150km/h. Chłodnica , węże, termostat, czujniki, pompa wodna wymienione na nowe. Jest lepiej bo wczesniej przy 130 się grzał. Zostaje chyba głowica, może to jej wina.
vegeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 10:59   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Cytat:
Napisał soltys18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem jest następujący ;
Przy obciążeniu silnika ( dawniej pow 120km/h , teraz już przy 100km/h) wskazówka temperatury gwałtownie idzie na czerwone pole , z szybkością obrotomierza . Po zdjęciu nogi z gazu wraca do pionu.
Wczoraj wracałem z odpalonym ukrytym menu serw. Temperatura przy jeździe emeryckiej max 90km/h - 98-99C , lekko gaz i czerwone pole , ledwo dojechałem z tysiącem przerw aby nie zagotować silnika .
Wygląda to na uszkodzony czujnik temperatury (CHT) w głowicy. Kiedy PCM otrzymuje wartość odczytu temperatury powyżej 120 st.C, wprowadza silnik w tryb ochrony przed przegrzaniem. Obcinana jest moc, włączane na full wentylatory, wyłączana jest niekiedy klima.
Czujnik będący elementem półprzewodnikowym (termistor) pracuje dwuzakresowo, w zakresie wyższych temperatur zasilany jest wyższym napięciem, więc i stratność cieplna na nim jest większa, i wtedy właśnie często przekłamuje (rozłącza obwód). Przy rozłączonym obwodzie PCM automatycznie przyjmuje wartość pomiaru 120 st. C. To częsta awaria...

Ja bym wymienił czujnik. Jako mało prawdopodobną alternatywę można przyjąć uszkodzoną wiązkę czujnika.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 19:48   #7
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Też bym próbował z czujnikiem. Miałem podobną awarię.
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 22:36   #8
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Jestem w podobnej sytuacji.
Podczas przyspieszania przyrasta temperatura ponad "środek" skali czasami do czerwonego pola. Wg cdifa też rośnie do ok. 120 st. Wentylatory się załączają najpierw na 1 potem na 2 bieg. Podczas zwalniania lub jednostajnej jady temp wraca do normy.
Pomiar zewnętrznym termometrem pokazuje na głowicy 10 stopni mniej niż cdif.
Węże nie puchną i nie twardnieją, dolny wąż od chłodnicy da się złapać ręką. W chłodnicach wody i klimy radiatory przeczyszczone.
Nawet wywaliłem duży termostat ale poza tym ,że wolniej się nagrzewa to objawy nie ustąpiły.
Wydawało mi się, że to jakieś przekłamania ale podmieniłem czujnik temp głowicy i to samo. A ma ktoś może charakterystykę tego czujnika?
gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 20:02   #9
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Znalazłem!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa wody blokowana poprzez wlot płynu stawiała opór i nie dawała się obrócić. Wyglądała na ok. Jednak po demontażu okazało się, ze czasami da się obrócić na tulejce wirnik. Wgląda jakby się rozkleił wirnik od tulejki, która osadzona jest na wałku.
Czekam na pompę.
Pozdrawiam
gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 11:35   #10
soltys18
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Wyczytalem tez ze na pompie wieloklin siada.Z tym czujnikiem nie wiem ale warto sprawdzic . w W aso wrożą że to wieloklin na pompie i przy obciazeniu nie daje rady. ..

Bump: Sory za pismo i brak PL znakow ale szalu dostaje z klawuarura w telefonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
soltys18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.