Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2012, 21:36   #1
Debiec
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Kalisz
Model: MK II combi
Silnik: 1.6 16V Zetec
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla wewnątrz auta po 12s ?

Elo.
W nie dawno zakupionym mondziaku czas na likwidowanie usterek.
Pierwsza to oświetlenie kabiny przy lusterku wstecznym,w obu pozycjach swieci sie na stałe więc mam w pozycji zero co mnie irytuje.
Czy mogli byście wytłumaczyć mi zasade dzialania tego oswietlenia by znalesc usterke? Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla po 12s itp.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 12-11-2012 o 21:41
Debiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 21:44   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla po 12s ?

Sie ma.

Poprawiłem Twój tytuł tematu na bardziej konkretny , bo z tego co był niewiele wynikało...
Ponadto na Forum jest zasada , że jeden temat - jedno zagadnienie.
Proszę zwracaj uwagę na takie rzeczy.

Temat odnośnie automatycznego otwierania tylnej klapy już był na Forum poruszany.
Proszę poszukaj w tym dziale. Jest sporo tematów.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 23:13   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla wewnątrz auta po 12s ?

wina na 99% lezy w krancowce drzwi, tej na slupku, wykrec 4, odepnij i zobacz czy lampka zgasie, potem podpinaj po kolei az znajdziesz wadliwa. Na 99% siadla ta od kierowcy.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 12:19   #4
bax75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla wewnątrz auta po 12s ?

Cytat:
Napisał Debiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elo.
W nie dawno zakupionym mondziaku czas na likwidowanie usterek.
Pierwsza to oświetlenie kabiny przy lusterku wstecznym,w obu pozycjach swieci sie na stałe więc mam w pozycji zero co mnie irytuje.
Czy mogli byście wytłumaczyć mi zasade dzialania tego oswietlenia by znalesc usterke? Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla po 12s itp.
przeprowadz sobie testy :

TEST WŁASNY CTM (timer)
Wyłącz zapłon.
Wyłącz wszystkie odbiorniki elektryczne.
Ustaw przełącznik światła wewnętrznego w położeniu 12 s
Zamknij wszystkie drzwi.
Nie naciskaj klamek.


TEST SYGNAŁÓW WEJŚCIOWYCH
Wciśnij i przytrzymaj przełącznik podgrzewanej szyby tylnej.
Włącz zapłon.
Puść przełącznik podgrzewanej szyby tylnej.

1) Otwórz i zamknij drzwi kierowcy. Przy otwartych drzwiach musi pojawić się sygnał akustyczny.

2) Otwieraj i zamykaj kolejno drzwi pasażera z przodu i drzwi tylne. Przy otwartych drzwiach musi pojawić się sygnał akustyczny.

3) Włącz i wyłącz światło pozycyjne lub światło drogowe. Przy włączonym świetle musi pojawić się sygnał akustyczny.

4) Na krótko włącz i wyłącz spryskiwacze za pomocą dźwigni wycieraczek. Przy włączonych spryskiwaczach musi pojawić się sygnał akustyczny.


TEST SYGNAŁÓW WYJŚCIOWYCH
Ustaw przełącznik światła wewnętrznego w położeniu 12 s

Ustaw dźwignię wycieraczek w położeniu przerywany ruch wycieraczek

Wejścia i wyjścia centralnego modułu funkcji czasowych ( CTM ) są teraz nieaktywne, tzn., że np. przy otwieraniu drzwi nie włącza się oświetlenie wewnętrzne.

Jeśli podczas jednego z następujących testów pojawi się sygnał akustyczny z CTM, oznacza to, że w odpowiednim obwodzie zewnętrznym jest przerwa.



1) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Wycieraczki przedniej szyby wycierają stale. Po osiągnięciu położenia krańcowego ramion wycieraczek pojawia się krótki sygnał akustyczny.

2) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Wycieraczki pozostają w położeniu spoczynkowym.

3) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Włącza się ogrzewanie tylnej szyby ( sprawdź za pomocą miernika wielofunkcyjnego, czy do siatki grzejnej przyłożone jest napięcie ).

4) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Ogrzewanie tylnej szyby wyłączy się ponownie.

5) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Światło wewnętrzne włączy się.

6) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Światło wewnętrzne zostanie znowu wyłączone.

7) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Lampka ostrzegawcza znowu się wyłączy.

Ustaw dźwignię wycieraczek w położeniu wyłączone


TEST SATC klima
Przestaw regulator dmuchawy w położenie AUTO a regulator rozprowadzania powietrza na szybę.

Wciśnij przycisk układu klimatyzacji AC i równocześnie na krótko CZERWONY przycisk, a następnie NIEBIESKI w przeciągu dwóch sekund.

Test własny może trwać do 30 sekund, w tym czasie na wyświetlaczu jest wyświetlany symbol ruchowy.

Podczas testu własnego kody usterek są wyświetlane rosnąco na wyświetlaczu cyfrowym w postaci błyskających cyfr.


TEST ALARMU

Naciskając kilka razy wył.krańcowy będzie słyszalny sygnał alarmu(klaksonu) oznacza to wejście w test własny można w tym teście sprawdzić działanie wył. Krańcowych wszystkich drzwi,maski silnika,sygnał wysyłany z pilota,sygnał ze stacyjki.
bax75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 19:31   #5
Debiec
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Kalisz
Model: MK II combi
Silnik: 1.6 16V Zetec
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gdzie jest uklad odpowiadajacy za zgaszenie swiatla wewnątrz auta po 12s ?

Wojtek dzięki za poprawienie tematu.
1olek oraz bax75 dzięki za odpowiedzi.W wolnej chwili zastosuje się do waszych wskazówek. Pozdrawiam.

Poczytałem troche i po mimo późnej już pory polecałem na dół i teraz tak...
Po wciśnięciu krańcówki drzwi palcem światło wewnątrz gaśnie - wytarł się zamek,wymaga regulacji ?
Wyczytałem co do klapy że można otwierać ją z kluczyka jak i wciskając zamek z tym że zamek w klapie tył mam taki sam jak kiedyś miałem w escorcie z 89r z czarną maskownicą i mam do klapy inny,mniejszy kluczyk - ktoś wymienił zamek? Zamek wygląda tak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i już wiem co i jak.

Ostatnio edytowane przez Debiec ; 13-11-2012 o 21:28
Debiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.