Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2012, 19:50   #1
Matti10
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Anglia
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Brak świateł mijania

Witam wszystkich. Mam duży problem z moim Focusem Mk2. Dzisiaj, zaraz po odpaleniu włączyłem światła, które zapaliły się z lekkim opóźnieniem. Następnie jadąc zgasły zupełnie. Teraz działają tylko długie, pozycyjne, przeciwmgielne przód i tył. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nadal nie mam zasilania przy lampach. Sprawdziłem już ten włącznik wielopozycyjny świateł. Poprawiłem na nim luty i ogólnie wygląda dobrze. Nadal bez efektu. Bardzo proszę o jakieś rady lub schemat połączeniowy lamp przednich.

Matti10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 20:09   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

Sprawdź dobrze złącza przy lampach. Światła mijania są sterowane wbudowanym (wewnętrznym) przekaźnikiem modułu GEM, więc jeżeli wszystko inne jest OK, to cały GEM może okazać się do wymiany...

Po podaniu maila mogę wysłać ten schemat w normalnej rozdzielcziści...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Lampy FF2.jpg (89.5 KB, 516 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-11-2012 o 20:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 21:44   #3
Matti10
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Anglia
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

Dzięki tedi k. Miałeś rację. Moduł okazał się do wymiany. Wcześniej jeszcze go całego rozłożyłem i czyściłem w wanience ultradźwiękowej, ale po złożeniu nie było żadnych zmian. Szybka wizyta w serwisie Forda potwierdziła Twoją tezę o GEM. Cena powalająca na kolana. Nowy moduł plus programowanie powyżej 500£. Na szczęście istnieją szroty.Dorwałem używany za 20£ i szybka zmiana okazała się skuteczna. Znalazłem identyczny moduł z identycznymi numerami, a szczególnie z literami na końcu. obyło się bez jakiegokolwiek programowania, poza pilotem centralnego zamka i wymianą jednego bezpiecznika. Dla pewności jeszcze się podłączę i sprawdzę ustawienia GEM, a na pewno numer VIN, bo prawdopodobnie w nowym module jest inny. Jeszcze raz wielkie dzięki. Focus śmiga jak nowy i ze sprawnymi światłami.

Bump:

Ostatnio edytowane przez Matti10 ; 24-11-2012 o 21:44 Powód: błąd gramatyczny
Matti10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 06:59   #4
lukas8lukas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.6 tdi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie nie świeci prawe światło mijania

nie świeci prawe światło mijania, jednak postojówka i kierunkowskazy świecą, gdzie znajde odpowiedni bezpiecznik ?
lukas8lukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 08:25   #5
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: nie świeci prawe światło mijania

Cytat:
Napisał lukas8lukas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie świeci prawe światło mijania, jednak postojówka i kierunkowskazy świecą, gdzie znajde odpowiedni bezpiecznik ?
Witam

A co ma piernik do wiatraka?

Co mają kierunki i postójwki do świateł mijania?

Czy sprawdzałeś żarówkę? - czy tylko sprawdzasz wszystko inne zamiast wymienić żarówkę?

Nawet w żarówkach dwuwłóknowych, świecenie długich nie znaczy, że mijania się nie przepaliła

Zacznij od żarowki zanim rozbierzesz pół auta!

No chyba, że wymieniłeś żarówkę ALE nic o tym nie piszesz

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 09:11   #6
lukas8lukas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.6 tdi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

nie no spokojnie żarówke sprawdzałem, jest wporządku, nie wiem czy to jest bezpiecznik czy może kostka.
lukas8lukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 22:35   #7
Moto_Mario
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Łódź
Model: C-max
Silnik: 1.6 TdCi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

Witam

Podłączę się do tematu i polecę z nim dalej.
W moi focusie CMAXie nie świeci lewa lampa przednia mijania.
Żarówka ok, wymieniłem nawet na nową i nic.
Po przekręceniu stacyjki i załączeniu świateł słychać przekaźnik od świateł mijania. W takim razie rozumiem, że działa. Chyba, ze są dwa przekaźniki oddzielnie dla każdej z lamp. Może to ktoś potwierdzić??
W chwili obecnej wymyślonym przeze mnie sposobem w razie potrzeby wymiany GEM to przełączenie drugiej lampy pod działający przekaźnik, tylko problem w tym, ze nie wiem które przewody oraz z której kostki GEM wychodzą do lamp.
Czy mógłby mnie ktoś pokierować w tym temacie i odpowiedzieć czy uda się to zrobić patrząc pod kątem chociażby sumarycznego prądu dla obydwu lamp przepuszczonego przez przekaźnik.???
Bardzo proszę o radę, bo jazda z jedną lampą przyprawia mnie o ból głowy.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Czekam na podpowiedzi, opinie, sugestie, jakiekolwiek ścieżki eliminacji problemu.
Moto_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 19:25   #8
piters33
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2014
Model: c-max
Silnik: tdci 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 159
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

witam.
Panowie problem w c-maxie z lewym światłem mijania, nie świeci mimo sprawnej żarówce i dobrych bezpiecznikach.

Proszę o pomoc
piters33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 09:24   #9
alus1166
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005-2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

ja mam taki sam problem tylko że włączają sie swiatła ale znikają tylne i oświetlenie całego pulpitu proszę o pomoc bo musze jechać w trase anie moge bez tylnych swiateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alus1166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 10:21   #10
defrex13121
ford::beginner
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 22-06-2012
Skąd: Tychy
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania

Tez od jakiegoś czasu pojawiają się problemy z oświetleniem wnętrza i świateł postojowych z przodu i z tyłu a światła mijania się zapalają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co pomaga w tej kwestii to kilkukrotna próba włączenia świateł wtedy za którymś razem się zapalają. Przekaźnik podczas tego przełączania słychać.
Tak że albo gdzieś się styki kończą w GEM chyba że ma to jeszcze jakiś związek z CAN ?
defrex13121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.