Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2012, 17:52   #1
Endryu
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Alternator dziwne objawy.

Witam.
To mój 1 post na forum i proszę o zrozumienie.
Podejrzewam ze padł mi alternator ale mam dziwny objaw, i stąd pytanie.
Objaw jest taki że kontrolka ładowania zapala się tylko wtedy gdy akumulator już jest rozładowany, miałem tak 2 razy.
Wkładam naładowany Aku i auto odpala bez problemu wszystko chodzi, kontrolka ładowania gaśnie, zrobię ok 40-50km w 2 dni i np rano po odpaleniu przejedzie 2km zapali się ładowanie i aku padniety.
Podładowałem i wsio wraca do normy, sprawdziłem miernikiem i było 12,60 i spadało na pracujacym silniku - ale kontrolka ładowania nie pali się, zapala się jak aku jest rozładowany - to dość dziwne.
Zapaliłem samochód na prawie wyładowanym aku i chodził przez ok 1min na wolnych obrotach i najpierw zapaliła się kontrolka ładowania a nastepnie cały licznik padł po chwili. wskaźniki wsio na zero oraz wyświetlacze, jak chwilę pogazowałem to wskaźniki się ruszyły i kontrolki jedna po drugiej zapalały się i gasły.
Stąd pytanie jest brak ładowania i wysysa akumylator, ale nie pali się kontrolka gdy jest aku naładowany, zastanawiam się czy altek jest do wymiany czy tylko regulator - czy czasem cos jeszcze innego.

według mnie jak altek padnie to ładownaie powinno się cały czas palić a tu nie ma tego. a i wiem ze jest brak ładownia na aku.

Pytam bo sam bede targał (a jest trochę roboty)Alternator i wymieniał przy okazji pasek i nie wiem czy brać regenerowany czy np sam regulator napiecia poszedł.

Aha - czasem kątem oka zauważyłem na wyswietlaczach licznika coś dziwnego, coś sie pokazało niewyraźnego jak by reset i nastepnie było wsio ok. to się działo sporadycznie raz na 2miesiące - miesicznie obecnie robię ok 2500km.

Endryu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 17:57   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Sądząc po objawach, wygląda na zużyte szczotki w alternatorze.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 18:03   #3
Endryu
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądząc po objawach, wygląda na zużyte szczotki w alternatorze.
hmmm wiem ze coś przy altku jest nie tak, zastanawia mnie tylko to ze jak wsadze naładowany aku to do czasu rozładowania go nie zapali się ładowanie,
a zapala się pod czas jazdy - auto chodzi światła świecą - nie ma objawu ze jak dodam gazu swiecą mocniej.

Aha jak aku padł i nawet nie szło zamknąć centalnego tylko recznie to na 2 dzien widzę kontrolka alarmu migała i centralny działał wiec spiecie wykluczyłem.

przebieg 198tys oryginalny - nie wiem czy altek był ruszany, pasek przy robocie i tak wymienie.

Edit: czy w MK3 2.0TDCi jest tak ze kontrolka ładowania się nie zaświeci dopóki nie padnie aku ? - wiem ze jest tam duzo elektroniki stąd moje pytanie.

Ostatnio edytowane przez Endryu ; 27-11-2012 o 18:08
Endryu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 18:13   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Ladowanie jest wtedy jak lampka się nie pali,,a jak nie ładuje to sie świeci. Jak mruga, to oznaka krótkich zużytych szczotek, lub padnięta dioda.Trzeba sprawdzić, najlepiej u elektryka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 18:28   #5
Endryu
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ladowanie jest wtedy jak lampka się nie pali,,a jak nie ładuje to sie świeci. Jak mruga, to oznaka krótkich zużytych szczotek, lub padnięta dioda.Trzeba sprawdzić, najlepiej u elektryka.
Aha dzięki, tylko co to za dziwny objaw ze na naładowanym akumulatrorze(do czasu jak ma prąd rozruchowy) lampka się nie pali. zapali się dopiero wtedy jak aku już nie ma siły zakrecić. jak kreci lapka gasnie i jest wsio oki z samochodem. To jest dla mnie dziwne.

Chce sie coś wiecej dowiedzieć zanim wytargam altka, czy gdzieś nie bedę musiał dodatkowo zajrzeć.

Ostatnio edytowane przez Endryu ; 27-11-2012 o 18:30
Endryu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 20:01   #6
dewil260183
ford::beginner
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: Malbork
Model: mondeo mk3 GIA
Silnik: 2.0 tddi 115/km
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Witam Endru dziś miałem tak samo jak ty to opisałeś ,auto scholowane jutro będe z nim walczył . Może już wiesz jaka była przyczyna ?Przyznam że dziwna sprawa że kontrolka zapala się tak puzno. Napisz co było ja terz dam znać.
dewil260183 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 06:27   #7
Endryu
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Cytat:
Napisał dewil260183 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Endru dziś miałem tak samo jak ty to opisałeś ,auto scholowane jutro będe z nim walczył . Może już wiesz jaka była przyczyna ?Przyznam że dziwna sprawa że kontrolka zapala się tak puzno. Napisz co było ja terz dam znać.
Ktoś mi gadał ze to moze być regulator w alternatorze ale i tak trzeba bedzie altka wyciągać.
Endryu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 07:58   #8
dewil260183
ford::beginner
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: Malbork
Model: mondeo mk3 GIA
Silnik: 2.0 tddi 115/km
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Może być że regulator , ale co z tą kontrolką w każdym innym aucie które posiadałem kontrolka ładowania zapalała się natychmiast po utracie ładowania ,a w mondzi zapala się jak aku prawie wydojone do cna,wsadzę naładowany aku mimo że ładowania niema kontrolka się nie świeci.Czy ten typ tak ma?
dewil260183 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 09:16   #9
Endryu
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Cytat:
Napisał dewil260183 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być że regulator , ale co z tą kontrolką w każdym innym aucie które posiadałem kontrolka ładowania zapalała się natychmiast po utracie ładowania ,a w mondzi zapala się jak aku prawie wydojone do cna,wsadzę naładowany aku mimo że ładowania niema kontrolka się nie świeci.Czy ten typ tak ma?
No i dlatego napisałem tego posta - bo to jest dziwne.
Endryu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 11:44   #10
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Alternator dziwne objawy.

Ja mialem tak ze zrzucilem pasek bo myslalem ze napinacz mi stuka a jak odpalilem auto to zdziwilo mnie ze ze kontrolka od ladowania zgasla mimo ze alternator sie nie kreci, wiec pojechalem do mechanika sie zapytac o co chodzi a ten mi powiedzial ze tak ma byc ze ladowanie zaswieca sie dopiero jak akumulator bedzie slaby. Troche mnie to zdziwilo (moze mechanik sie nie zna bo po co bylaby ta kontrolka ) ale jak narazie nie mam problemu z odpalaniem, ladowanie tez mam dobre.

Ostatnio edytowane przez gucioj ; 28-11-2012 o 11:49
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.