Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2013, 21:26   #1
maximus79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2013
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie S-Max - doradźcie...

Witam,

Nowy jestem i powolutku rozglądam się za MK4 kombi lub S-Maxem.

Przeglądam ogłoszenia i znalazłem takie : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może ocenicie swoim fachowym okiem użytkowników Forda?
Ciekawe czy ktoś zna autko, mieszka blisko albo był oglądać...

Z góry dziękuję

maximus79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 21:36   #2
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

brakuje oznaczeń modelu z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto nie ma zaznaczonej opcji "bezwypadkowy", "serwisowany w ASO"- zapytaj sprzedającego dlaczego?
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 22:00   #3
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

I VIN też możesz przy okazji podesłać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 00:00   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

wygląda dosyć dobrze, sprzedaj jak się wydaje właściciel, próbuje od min. listopada, nie widzę tego "serwisowany w ASO",
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 08:15   #5
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

wiem, że to może chore co napisze i że zapewne mam paranoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ja samochody z rejestracją z lubuskiego traktuję jako te "podwyższonego ryzyka". A już szczególnie te z eleganckim dieselkiem i nastukane 160000 km bo ładnie taki przebieg wygląda. Wg mnie samochód dostał strzała w tył, cwaniaczek z Żar poskładał go w garażu i sprzedaje za taką kwotę. A wracając do tego egzemplarza - przydałby się VIN i skan książki serwisowej.
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 10:32   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

Niestety...za taką kase to nie może być DOBRY S-max....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 10:47   #7
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

Cytat:
ale ja samochody z rejestracją z lubuskiego traktuję jako te "podwyższonego ryzyka". A już szczególnie te z eleganckim dieselkiem i nastukane 160000 km bo ładnie taki przebieg wygląda.
wiesz, akurat to jest raczej prywatny sprzedawca, ale dla mnie 'prywatny sprzedawca' jest zaletą tylko w przypadku gdy jest pierwszym właścicielem auta krajowego, nie "pierwszym w kraju", "pierwszym po pierwszym właścicielu" itd.
Może i obecny właściciel jest uczciwy, ale skoro zakupił auto w jednym z komisów, których w okolicy nie brakuje to wodotrysków po tym aucie bym się nie spodziewał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 10:55   #8
maximus79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2013
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

A więc VIN : WF0SXXGBWS7Y30460
Facet mówi, że auto jest 2 lata w Polsce i było sprowadzone przez jego brata na działalność gospodarczą. Po roku przerejestrował je na siebie. Nie wiem jak wyglądają te myki z działalnością ale ostatnio dziwnie dużo się gada o sprowadzaniu i kręceniu na VAT.
Auto miało przygodę - lewy błotnik, lewe drzwi kierowcy i pasażera robione - z tego co mówi właściciel to przykleił się niemiecki właściciel do traktora i przetarcie to było - szkoda i naprawa z tego co mówi w systemie Forda zarejestrowana.
Co Wy na to?
maximus79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 11:42   #9
_MŁYNEK_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: WLKP
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

a czy on na dachu nie ma czasami anteny od navi?
_MŁYNEK_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 11:45   #10
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: S-Max - doradźcie...

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie 'prywatny sprzedawca' jest zaletą tylko w przypadku gdy jest pierwszym właścicielem auta krajowego, nie "pierwszym w kraju", "pierwszym po pierwszym właścicielu" itd.
Może i obecny właściciel jest uczciwy, ale skoro zakupił auto w jednym z komisów, których w okolicy nie brakuje to wodotrysków po tym aucie bym się nie spodziewał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgadzam się w 100%, niestety bliskość rynku niemieckiego powoduje, że auta przy zachodniej granicy są bardzo często sprowadzane za minimalne pieniądze i picowane. Podpisuje się rękami i nogami pod tym, że krajówka jest o wiele pewniejsza niż auto z zagranicy. Ale też nie można generalizować...

Co do SMAX-a:
Jeśli samochód miał przygodę z traktorem to albo właściciel, albo jego brat a już na bank firma która ubezpieczała samochód mają dokumentację (także zdjęciową) ze zdarzenia. Naprawa w systemie Forda może być zarejestrowana, ale dowiesz się tylko jakie rzeczy podlegały naprawie/wymianie - jeśli chcesz to zadzwoń do serwisu który to robił - obecny właściciel nie powinien przecież tego ukrywaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Jesli chodzi o ETIS to raczej wyposażenie się zgadza z tym co napisano w ogłoszeniu.
Dodatkowo w google znalazłem takie oto informacje:
ZNANE PRZEBIEGI 2011-10-26 20:01:52 - 132
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.