Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2013, 20:51   #1
michalp492
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Ford Mondeo MkII
Silnik: 1,8 Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 38
Domyślnie Samochód nie odpala, nie kręci rozrusznik

Cześć, jestem posiadaczem dopiero co kupionego Forda Mondeo MkII z 1996r, 1,8 z automatem i mam już dość poważny problem. Otóż 4 razy nim jechałem i odpalał bez problemu, nic się nie działo. Jednak z racji mrozów i nieregularnego jeżdżenia wyciągam akumulator. We wtorek chciałem odpalić a tu nic. Rozrusznik tak jakby próbował zakręcić, są 3 stuknięcia od silnika, przerwa, znowu 3 razy i tak w kółko, po puszczeniu kluczyka włączają się wycieraczki przednie. Po kilku próbach odpalenia przestaje stukać i lampki tylko świecą się na zegarach (podczas stukania mrugają), po puszczeniu kluczyka, wciśnięcia i puszczenia hamulca przy prawym kielichu, gdzieś pod zbiorniczkiem od wspomagania kierownicy wydobywa się dziwny jęk. Akumulator ładowałem prostownikiem to stukanie się wzmogło jednak znowu po kilku próbach kręcenia kluczykiem znowu tylko lampki się świecą. Lampka od immobilizera mruga równomiernie co sekundę. Sprawdziłem bezpieczniki, powyciągałem przekaźniki, bo myślałem że może gdzieś jest zwarcie ale nic to nie dało.
Czy to możliwe że akumulator (55 AH) jest już tak wyeksploatowany że nie ma siły zakręcić chociaż trochę rozrusznikiem? Dzisiaj np. jak znowu poszedłem popróbować (wczoraj ładowany prostownikiem) po wciśnięciu hamulca wszystkie lampki i zegarek przygasają.
Bardzo proszę o pomoc, do tej pory byłem posiadaczem BMW e32 i nie mam pojęcia jak tu jest cokolwiek zrobione.

michalp492 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 21:21   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Samochód nie odpala, nie kręci rozrusznik

wyglada ze akumulator to szmelc, zakup nowy i problem zniknie, lub podmien od kolegi aby sie upewnic
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 22:42   #3
pr0zac
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-12-2012
Skąd: Kołobrzeg
Model: FF2 RS
Silnik: 2.5
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Samochód nie odpala, nie kręci rozrusznik

ewidentnie aku padaczka.
pr0zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.