Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2013, 18:32   #1
mr.Jeremy
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Radomsko
Model: Mk1
Silnik: 88km
Rocznik: 95
Postów: 5
Domyślnie Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td !

Witam i jestem troche zasmucony . Po wymianie kompletnego rozrządu wraz z pompa wody i po przyśpieszeniu zapłonu brak ciepłego ogrzewania w aucie , a przed wyminą wszystko było okej. W pierwszym momencie myśle termostat , kupiłem założyłem to samo . Dolałem płynu korek odkręciłem gazowałem i nadal to samo . Dodam , ze przed wymianą po odpaleniu auta dosłownie 5 minut w zimę i gorąco było a teraz zimno . Jutro przedmucham jeszcze wszystkie przewody , bo nei chce mi sie wierzyć , ze przez spuszczenie całego płyny zepsuło nagrzewnice .
Silnik zagrzałem do momentu aż wentylatory sie załączyły i nadal to samo . Miał ktoś może podobny problem bo mi już ręcę opadają, no chyba ze ja go źle odpowietrzam .,. Pomocy

mr.Jeremy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 18:48   #2
piter19731
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: EKU
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td POMOCY !

nagrzewnica podłączona jest pod mały obieg płynu. przewód zasilający nagrzewnicę powinien być ciepły dosyć szybko, jeśli jest ciepły to znaczy ,że płyn do niej dochodzi. jeżeli przewód powrotny jest ciepły to znak,że płyn przez nagrzewnice płynie, jeżeli powrót jest zimny to znak,że płyn przez nagrzewnicę nie płynie. gdzie wtedy jest zator? najszybciej w nagrzewnicy. u mnie ,po wymianie rozrządu z pompą wody, ogrzewanie ruszyło na 100% po 2 pełnych ostygnięciach silnika. po każdym zagrzaniu silnika i ostudzeniu musiałem dolać płynu, tylko,że ja to robiłem latemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piter19731 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 19:25   #3
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td POMOCY !

Odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego , odpal silnik i zagrzej aż chłodnica zacznie robić się ciepła. Jeżeli ubędzie płynu to dolej do poziomu MAX. Zakręć korek.
Może źle odpowietrzony układ.

Tak myślę że jakbyś odwalił jakiś numer z pompą wody to nie było by w ogóle obiegu ale wtedy silnik momentalnie zacząłby się gotować. Więc to raczej odpada.
Przychodzi mi też na myśl uszkodzona pompa wody która kupiłeś ale jak pisałem wyżej wtedy nie byłoby obiegu i momentalnie by się gotowało. Więc zacznij jeszcze od odwietrzania.
I sprawdź węże do i od nagrzewnicy. Generalnie trzeba obmacać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS; nie ma się co smucić! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To tylko albo aż samochód. Chociaż jak z moją flotą coś się dzieje to też mam zły humor. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 18-01-2013 o 19:28
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 19:47   #4
mr.Jeremy
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Radomsko
Model: Mk1
Silnik: 88km
Rocznik: 95
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td POMOCY !

Dzięki za szybko odpowiedź rano jade na warszat i od 7 zabieram sie za to , kto by pomyślał sam rozrząd zmieniałem wszystko po woli staranie w miare możliwości a tu taki zoonk . odpowietrzę go jeszcze raz może pomoże , Dodam jeszcze , przed wymiana termostu dałem mu po garach z dobre 5 minut w środku zrobiło sie gorąco ale pochodził póxniej na wolnych i znów zimno . Niczym jak by ktoś to zaczarował
mr.Jeremy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 20:05   #5
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td POMOCY !

Cytat:
Napisał mr.Jeremy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze , przed wymiana termostu dałem mu po garach z dobre 5 minut w środku zrobiło sie gorąco ale pochodził póxniej na wolnych i znów zimno .
A to akurat może świadczyć o zatorze w nagrzewnicy lub wężach do niej idących.

Daj znać jakie efekty jutrzejszej pracy.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 20:18   #6
mr.Jeremy
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Radomsko
Model: Mk1
Silnik: 88km
Rocznik: 95
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td POMOCY !

Hmm no dobra liczmy , ze bedzie zawalona nagrzewnica , bądź przewody auto w rodzinie jakieś 6-7 lat i zlewając płyn był ładny czysty zielony to z jakiej racji to moglo sie zawalić , co prawda po złożeniu rozrządu na chwile był zapoalony bez osprzętu pasków i płynu ale raczej nie powinno nic sie stać , przynajmniej mam takie wrażenie , jutro napisze z pewnością o efektach pracy
mr.Jeremy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 13:17   #7
mr.Jeremy
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Radomsko
Model: Mk1
Silnik: 88km
Rocznik: 95
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po wymianie rozrządu brak ogrzewania 1.8 td !

Udało się , wszystkie przewody rozpiąłem , sprężonym powietrzem każdy przewód przedmuchałem , dorwałem te dwa od nagrzewnicy i wlałem tam ocet z kwaskiem cytrynowym chwile to tam po było powtórzyłem to dwa razy , wydmuchałem wszystko spiąłem zalałem płyn odpalam po 5 minutach zimno , wiec sandał w podłoge i tak z 4 5 minut zagrzał sie , wiatrak załapał dolałem płynu i ciepło w kabinie . I od razu humor lepszy teraz tylko gumy na stabilizatorze i zapłon przy pompie i heja xd podziekował za rady
mr.Jeremy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.