Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2013, 08:42   #71
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

To jest oferta Bluefina.
Oni dawali już różne filmiki dla 1,6 Ecoboosta, czasem nawet jakby niewiarygodne, bo rzekomo z ich czipem 1,6EB Mondeo przyspieszał w 6,9s do setki.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-07-2014 o 07:30
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 13:37   #72
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Jestem po weekendowej trasie 600 km. Panowie jak tylko możecie bierzcie wersję 182 konie - to naprawdę jedzie, przy 150-konnych jest dobrze, ale to nie do końca to jak ktoś szybciej na trasach myka, wóz powalił mnie znowu, a niby znam go od 5 miesięcy - spokój, cisza, kultura i znakomity kop - czasami to czuję się jak na jakiejś turbo-miotle tak to zapiernicza - jak ta turbinka się rozgrzeje i rozkręci to dzieje się, dzieje, a wymagający jestem - polecam z czystym sumieniem ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Orzelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest oferta Bluefina.
Oni dawali już różne filmiki dla 1,6 Ecoboosta, czasem nawet jakby niewiarygodne, bo rzekomo z ich czipem 1,6EB Mondeo przyspieszał w 6,9s do setki.
Wszystko możliwe....ten ecoboost diabelski jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 02-06-2013 o 13:42
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 22:00   #73
fokaeco
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

P053F
Ktoś podpowie co może być przyczyną tego? Pojawia się raz na kilkadziesiąt odpaleń silnika rano. Auto normalnie jeździ, nic się nie dzieje poza tym, że raz na jakiś czas długo kręci rano rozrusznikiem zanim odpali i w wyniku tego wyłącza się ASS (przycisk ASS OFF świeci na stałe), który następnego dnia działa już normalnie. Paliwo tylko Verwa 98, olej 5w30. Nie wiem czy to regulator ciśnienia paliwa, czujnik, pompa wstepna w baku? Miał ktoś coś podobnego. Dajcie znać, Pozdrawiam i pod spodem błąd zczytany z komputera:


===DTC P053F:21-68===
Kod: P053F - Sprawność regulacji ciśnienia paliwa przy rozruchu zimnego silnika

Dodatkowe symptomy usterki:
- Amplituda sygnału mniejsza niż minimum

Status:
- DTC zmienia się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).===END DTC P053F:21-68===
fokaeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 22:54   #74
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Do serwisu jedź. A przestań lać Vervę 98, bo silnik jest strojony pod zwykłą 95, tylko wywalasz kasę w błoto...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 07:26   #75
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

jezeli to ne wina zapchanego filtra-bo to pewnie przez to drogie paliwo ktore lejesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to objaw ten wskazuje na problem z pompa paliwa-czyli cos takiego jak pompa CR i jej zaworki do sterowania cisnieniem paliwa

acha-ale wazne tez czy napiecie akumulatora nie jest za niskie podczas rozruchu bo moze silnik sie za wolno kreci...
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 22:00   #76
fokaeco
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Z tego co patrzyłem w serwisówce forda to problem dotyczy wstępnego układu zasilania paliwem (niskiego ciśnienia) więc pompa wysokociśnieniowa odpada, zwłaszcza ze auto nie traci mocy. Usterka występuje sporadycznie, raz na kilkadziesiąt odpaleń ZIMNEGO silnika. Każde następne odpalenie jest już normalne. Prędzej spodziwałbym się cofania paliwa albo błędu czujnika ciśnienia paliwa (tego co jest na przewodzie zasilającym przed pompą wysokiego ciśnienia) Auto przywiozłem z NIemiec i problem też występował na niemieckim paliwie wiec nie szukałbym tu winnych. Tankuje 98 bo na 95 nieco słabnie (4 czujniki spalania stukowego dość dobrze chronią silnik :-)) Strojony to on jest na min 95:-) tylko czy w PL 95 jest takie dobre? Jeżeli normy dopuszczają takie same rozbieżności jak przy oleju to odpowiedź jest prosta :-) Serwis oferuje możliwość skasowania błędu - tyle to i ja moge :-) Dlatego pytam czy ktoś coś podobnego miał. Pozdro dla wszystkich i dzięki za zainteresowanie tematem.
fokaeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 22:16   #77
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

A no to od razu pisz, że z on bity był Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 22:24   #78
fokaeco
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Konstrukcyjnie jest nie ruszony, nie wymagał ustawienia zbieżności itd - wystarczy :-). Auto przywiozłem dla siebie nie mam zamiaru go narazie sprzedawać i wiem co mam :-) Nawet nie jest nigdzie ciety bo wszystko co było pogięte dało się odkręcić :-). Ale ponawiam pytanie o kod błęduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fokaeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 07:05   #79
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

skoro jest tam jeszcze wstepna pompka zasilajaca-no to faktycznie masz teraz jeszcze filtr+ ta pompke do sprawdzenia-ale dobrze ci radze zacznij od filtra i od sprawdzenia napiecia podczas rozruchu silnika bo pisales cos o tym ze jakas kontrolka ci sie zapala przy rozruchu od czegos innego co swiadczy o niskim napieciu a przez to moze pompka nie dawac rady.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 08:27   #80
juhas84
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Focus III Kombi
Silnik: EcoBoost 1.6 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Hej

mojej żonie zdarzyło się coś takiego wczoraj.
Tzn rano przy pierwszym uruchomieniu silnika, bardzo szybko przekręciła kluczyk i zapaliła jej się kontrolka silnika, komputer wyświetlił jakis komunikat w stylu "System ASS tylko uruchamiany manualnie" i tyle. Wyłączyła silnik włączyła jeszcze raz i spokój. Samochód ma dopiero 3 miesiace i niecałe 5000 przebiegu.
juhas84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , focus , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.